Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Létezik hogy lelkileg zsarolva...

Létezik hogy lelkileg zsarolva van édesanyám?

Figyelt kérdés

Édesanyám 55 éves. Mindig odafigyelt az alakjára, tornázott, mozgott, és az ünnepek után általában fogyókúrázott is.

Az utóbbi másfél évben drasztikusan átesett a ló másik oldalára. Állandóan csak tornázik, reggel négy órakor felkel hogy 5-re megtornázzon. Kezdetben a tésztát nem ette meg, és a kenyérféléket, az utóbbi időben már a rizst és a krumplit sem eszi meg. Látszik rajta hogy össze van zuhanva, és kínos egyszerűen enni vele egy családi összejövetelen. A rántott húsról levakarja a panírt, a pörkölthöz nem eszik köretet, csak salátát maximum. A munkahelyi ételét hazahordja, helyette tészta nélküli húslevest eszik csak. Komolyan aggódom érte. Én azt valószínűsítem hogy apám maximalizmusa áll a dolgok hátterében. Nagyon sok jel utal erre...Csak nem tudom hogy derítsem ki.



2014. okt. 27. 12:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
13%

"valószínűsítem hogy szeretethiánya, megfelelési kényszere van azért csinálja. Ez nem egy megszokott életmód. Nem kívánom leszoktatni róla, de rossz ránézni, és engem és a feleségemet is piszkál pláne apám hogy le kéne fogyni."


Ha jol ertem akkor ti meg koverek vagytok?


Mondom, nem anyukaddal van gond (mi az hogy nem megszokott eletmod? neked nem, de rengeteg embernek meg igen) hanem veletek.


Jobb ha tolem tudod hogy amit anyukad csinal az teljesen normalis, es nem kell semmifele lelki problemat keresni a hatterben. Az meg baromsag hogy le fog esni a labarol, pont hogy nem fog.

2014. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok kövér, 180 cm 77 kilogramm szerintem nem kövér. Feleségemet pedig állítsam terhesen fogyókúra elé?

Normális ha valaki lekaparja a rántott húsról a panírt, nem eszik krumplit, rizst, kenyeret, péksütit, csak zöldséget hússal? Elég érdekes szemléleted van.

2014. okt. 28. 06:52
 13/22 A kérdező kommentje:

..és megjegyzem ez nem probléma ha valaki így étkezik, viszont ha rá akar mást is szinte erőszakolni / apám/ az szerintem igen nagy gond.

A probléma az hogy apám nem fogad el minket mert nem olyanok vagyunk mint ő, nem ilyennek álmodott meg. Megjegyzem tisztességesen dolgozom, becsülettel élek, nem pazarlok, tervezek, de ő nem így csinálná és ezért elfordult tőlünk. Anyukám azt mondta fogadjuk el hogy apám ilyen. Most nem értem, nem az lenne a normális hogy ő fogadja el hogy nem vagyunk egyformák? Fogadjuk inkább mi el azt hogy ő nem fogad el minket. Bravo kompromisszum...

2014. okt. 28. 06:55
 14/22 anonim ***** válasza:
23%

"Normális ha valaki lekaparja a rántott húsról a panírt, nem eszik krumplit, rizst, kenyeret, péksütit, csak zöldséget hússal? "


Abszolut. Sajnos te a szuper magyar etkezesi szokasok fogja vagy, es azt gondolod hogy az a normalis, pedig nem az. Aki egy kicsit egeszsegesebben akar elni, esetleg komolyab eredmenyeket akar elerni a sportban, fogyokuraban, az ezzel kezdi. Semmifele kart nem okoz, sot pont ellenkezoleg.


Az hogy a feleseged terhes, meg nem jelenti azt hogy el is kell hiznia, semmi nem idnokolja a nagymerteku hizast terheseknel sem, pusztan az onuralom hianya, meg az hogy terhesen sokan azt gondoljak hogy nekik most minden szabad.


Hogy apaddal mi van, azt en kivulrol nem tudom megitelni, de edesanyad semmi olyasmit nem csinal, ami ne lenne normalis. Inkabb tamogasd a torekveseiben, ne kritizald!

2014. okt. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Szerintem a burgonya a rizs és a kenyérfogyasztásnak is évszázados hagyományai vannak, tehát nem egy "szuper magyar étkezésről" beszélünk.

Szent István idén már létezett a kenyér, őseink krumplit ettek. A rántott dolgoknak is évszázados hagyománya, kultúrája van.

Ezek szerint akkor egyedül csak az a kaja ha csak salátát eszünk maximum néha sült húst hozzá?

2014. okt. 28. 11:37
 16/22 anonim ***** válasza:
20%

"Ezek szerint akkor egyedül csak az a kaja ha csak salátát eszünk maximum néha sült húst hozzá?"


Ilyet nem mondtam, nem tudsz olvasni?


en csak azt nem ertem hogy TE mit kompenzalsz ezzel a dumaval, hogy regi szokasok esatobbi. A vilag oriasi, hanyszor jartal mar kulfoldon, hanyszor lattad hogy mas orszagokban, mas kulturakban milyen etkezesi szokasok vannak?


A magyar etkezesi szokasok egyszeruen egeszsegtelenek. Rengeteg szenhidrat, sok zsir, sok fuszer, keves zoldseg. az embernek egyaltalan nincs szuksege akkora mennyisegu szenhidratra, amennyit egy atlag magyar megeszik krumpli, rizs, fott teszta, kenyer formajaban. Ezert van egy csomo ember elhizva es ezert terjed a 2. tipusu cukorbetegseg.


Nem ertem mit akarsz bebizonyitani. Edesanyad senki ellen semmi rosszat nem tesz, ha nem eszik szenhidratot, vagy nem annyit az az o dolga, meg az is ha leszedi a bundat a rantott husrol. Szedje, ha neki ugy esik jol.


Azt sem ertem hogy NEKED ebben mi a kinos? Talan az hogy te meg a feleseged tomitek magatokat minden hulladekkal, edasanyad peldaja pedig magadra nezve kellemetlen?

2014. okt. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Valószínű hogy nagyszüleink, és dédszüleink azért éltek 80-90 évig mert kalóriaszegény életet éltek. Nagyapám zsírszalonnán és hagymán élt és felfalta a világot.

Ha te a rántott húst és a normális ételeket hulladéknak nevezed akkor a fogyatékossággal élők közé vagy sorolható...

2014. okt. 29. 06:49
 18/22 A kérdező kommentje:

Megjegyzem, sokáig Update életmódot éltem. Nagyon jó kis életmód, jól összeszedett ételekkel. Érdekes módon egy kiló felesleg nem volt rajtam, és mégis ettem mindent. Csak az nem volt mindegy hogy mikor. Ha pedig elmentünk étterembe, vagy családi ebédre akkor megettem amit elém raktak, nem pedig "kapartam", és egy deka nem jött fel tőle rám.

Jóból is megárt a sok!! Az hogy az ember odafigyel az étkezésére az egy dolog, de az hogy szinte semmit nem eszik az már túlzás. Édesanyámnak nagyon jó alakja volt akkor is amikor néha megevett egy süteményt, vagy rizst evett a sült husihoz. Ez az utóbbi másfél évben változott és folyamatosan ürül az étrendje. Jelenleg az "üres" húslevest eszi, a főtthúst és salátát, tököt, uborkát, és paprikát. Ezen kivül SEMMIT!!!! Ez szerinted a normális és követendő???? Ha ez így folytatódik jövőre már a húst sem eszi meg, két év múlva pedig fényevő lesz, vagy fotoszintetizál...

2014. okt. 29. 06:55
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

"Valószínű hogy nagyszüleink, és dédszüleink azért éltek 80-90 évig mert kalóriaszegény életet éltek"


LOL. Mar vartam mikor dobod be ezt a demagog szoveget is :)


na nezzuk a tenyeket:


- Egyalaltan nem elt mindenki 80-90 evig, a tobbseg sokkal hamarabb meghalt, de aki megerte az ilyen idos kort

- az garantaltan nem volt elhizva. Ugyanis abban az idoben meg ha meg is ettek mindent, SOKKAL kisebb mennyisegeket fogyasztottak atlagosan egyreszt, masreszt pedig sokkal tobbet mozogtak.


A vilag legnagyobb baromsaga a monitor mogul a nagyapainkra hivatkozni, akik vegigrobotoltak a napot egy szelet kenyeren meg egy darab szalonnan. Ha te annyi kaloriat vinnel be hirtelen es annyit kellene fizikai munkat vegezned, nagy valoszinuseggel kipurcannal ket ora utan.


Alapvetoen nem az az egeszsegtelen, hogy eszel szenhidratot, hanem az AMENNYIT megeszel, de ezt irtam fentebb is, csak nem ertetted meg akkor sem. A modern ember lofax fizikai tevekenyseget vegez, es a kaloriaigenyenek a tobbszoroset viszi be, foleg szenhidrat formajaban. Ez a problema.


Amit eloadsz az a kover, akaratgyenge emberek tipikus onmentegetese. Hogy hat mi csak azt esszuk amit az oseink, aztan ok is eltek 80-90 evig. Rossz hirem van: ha elhiztok, nem fogtok addig elni.


"Jelenleg az "üres" húslevest eszi, a főtthúst és salátát, tököt, uborkát, és paprikát. "


Teljesen rendben van, bar gyanitom hogy eltulzod es eszik o mast is, masfele zoldsegeket, masfele husokat. Kiiktatta a szenhidratok nagy reszet, ennyi tortent. Nincs ebben semmi karos, sot 55 evesen kifejezetten hasznos. Huslevest amugy kotelezo enni? Jezusom, nem eszik huslevest, milyen rossz ember lett belole. LOL.


" Ha ez így folytatódik jövőre már a húst sem eszi meg, két év múlva pedig fényevő lesz, vagy fotoszintetizál..."


Gunyolodsz, ez is tipikus fikazas, es visszahuzas. Semmi ilyesmi nem fog tortenni.


Nem valaszoltal arra hogy ugye a feleseged el van hizva? Gondolom ezert kellemetlen nektek valaki a kozvetlen kozeletekben, aki meg nincs.

2014. okt. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk elhízva egyáltalán, és nem kellemetlen hogy ő ezt csinálja, csak ne erőltesse ránk
2014. okt. 29. 11:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!