Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek normális apám van?

Szerintetek normális apám van?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy tegnap felhívtak telefonon (20 percig beszéltem rajta). Előtte 1 óráig kint voltam velük a nappaliba. Ezalatt míg telefonáltam kitalálta, h bejön, mert a neten keressek meg neki valamit (egy kb. 20 képről van szó...) anya mondta neki, h telefonálok ne most. Jó. Aztán én elkezdtem tovább tanulni a holnapi vizsgámra, kb 15-20 perc múlva, beront, h mutassam meg a képeket, mondom most biztos nem, majd máskor, tanulok. (Nem akartak kizökkenni...) Ő dühödten kiviharzott meg valamit odapofázott. Nem is érdekelt a dolog.


Ma kb. u.ez zajlott, kint voltam 1 órát velük, nem közölte h meg akarja nézni a képeket, én megint kaptam egy telefont, szintén 20 perc, majd ezután kimentem inni és eszembejutott h most megnézné-e a képeket, megmutatom. Még én ajánlom jófej módjára fel, erre megkaptam, h mekkora egy szar szemét alak vagyok, más fontosabb, meg egy idegen akivel telefonálok, bezzeg rá nem érek rá, majd énis ezt kapom tőle, csak ha van kedve akkor tesz meg valamit, meg h ő meg nem nézi a képeket ezek után, mit képzelek, majd ha neki kedve van megnézni, majd amikor ő mondja, és ez nem most van. Mindennek lehordott.


Mit képzel magáról? Itthon szolgaként kell lenni, ugrani mindenre, nem fürödhetek, telefonálhatok, tanulhatok mert ha ő kitalál valamit ugrani kell? Ha nem akkor egy szar ember vagy? Másnak is van ilyen apja? Ma miért nem tudta volna megnézni a képeket? Ha bezzeg 1 hétig meg se említem meg azt kapom, hogy 1 hete minden más fontosabb volt. De értitek nem a telefonálás előtt mondta, vagy 1 órával előtte, és akkor h nekem minden más fontosabb volt rá meg nem maradt idő vagy vmi, hanem így szándékosan belémkötött. Ráadásul nem is én indítottam a hívást, hanem hívtak, ne h már ne vegyem fel, bármi lehet...


Mit gondoltok erről? Vagy én látnám rosszul?


21/L


2015. jan. 13. 21:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
12%

"Ő dühödten...valamit odapofázott."


Igazad van, "nem normális az apád" .

Mert ha az lett volna, már kiskorodban kiveri a fogaidat!!

2015. jan. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem valahol jogos a kiakadásod, ugyanakkor ha tudod apádról, hogy így áll a dolgokhoz (és ha eleve ilyen forrófejű apró dolgok esetén, ez bizonyára már máskor is megmutatkozott), talán a két közel félórás telefonod közül a másodikat félbeszakíthattad volna, hogy megtedd, amire kért, és elkerülhetted volna ezt. Vagy esetleg abban az egy órában, amikor kint voltál velük, felhozhattad volna. Persze, ez az egész már másnap történt, így elképzelhető, hogy mindenképpen kiakadt volna, ami nem éppen normális.


Ne érts félre, nem azt mondom, hogy ugorj minden szavára. Az, hogy a tanulásban is félbe akart szakítani egy ilyen jelentéktelen apróság miatt, azt már nem tudom megérteni. Más ember örülne, ha a gyerekét tanulni látja, és 1-2 órát ráér egy ilyen kérés.


Én anyámmal jövök ki nagyon nehezen, hasonló természete van, és tudom jól, mennyire bosszantó, ha jogtalanul szúr le valami apró dologért. Nem tudom, az apád hány éves, de bizonyos szinten meg kell tanulnod kompromisszumokat kötni egy ilyen személyiségű emberrel, mert ő már változni nem fog. A békés együttélés és legalább a saját józan eszed megőrzése érdekében célszerű időt szakítanod az apró hülyeségeik meghallgatására is, hogy elkerüld a konfliktust. Ez nekem is nagyon nehezen megy, de ez a legjobb, amit javasolni tudok.


Apád túlreagálta a dolgot, ugyanakkor könnyen lehet, elkerülhetted volna ezt a konfliktust egy kis türelemmel, meghallgatással.


Amellett, nem tudom, hogy ilyen-e a személyisége alapból, vagy pedig simán rossz napja/időszaka volt? Mert ez is közrejátszik. Mindenkivel előfordulhat, és sokakból igen mogorva természetet vált ki, ha valamiért lehangoltak.


20/L

2015. jan. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
47%
Persze, hogy nem normális. A tanulás fontosabb mint azok a képek, bár nem írtad milyen témájúak. Az én apám is szokott ilyen gyerekes sértődős műsort levágni. Bármit akar az legyen. Ha valami kifogásom van, akkor miért nem tanultam eddig, meg miért nem csináltam meg amit akartam eddig stb. Hagyd rá, nem tudsz mit tenni. Gondolom a korodból kifolyólag a te apukád is 50 körüli, már nem változnak. Nehezen fogadják el szerintem, hogy mi is felnövünk és a saját problémáink bizony megesik, hogy fontosak és előbbre valóak az ő aktuális problémájuknál.
2015. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
71%

Ne a bvzi képeken pörögj, nem az a lényeg, hanem hogy a qrva fontossági listádon legutolsó utáni helyen van az, hogy apádnak megmutass pár nyamvadt képet. Lehet, hogy én is kiakadtam volna. Jó, megvan a határa a kiakadásnak, de megnézted a dolgot valaha a másik oldalról? Szeretnél valami totál apró-cseprő dolgot a másiktól, ami szó szerint pár másodpercet vesz igénybe, de minden fontosabb nálad. Neked se esne jól. ne mondd már, hogy az a két perc annyira visszavetett volna a tanulásban!!!


Nem támogatom a módot, ahogy apukád ennek hangot adott, de valahol meg lehet érteni.

2015. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
76%

Hát az én véleményem az, hogy első a család. :) Hát most mennyi megnézni pár képet, pár perc... Ha valami nagyon jó barátoddal beszéltél, mondhattad volna neki, hogy hívjon vissza, vagy visszahívod. :D Mert azért gondolom ismered apukádat, nem csak most lehetett ilyen. :) Vagy bekapcsolod neki a gépet és aztán had nézegesse, te meg tudsz tovább telefonálni.

Mindenesetre nem szép ha csúnyán beszélnek egymással egy családban. Ha a szüleidet nem tudod "irányítani", akkor a kedvükre kell tenned a családi béke miatt. :)

2015. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
50%

1. Apád egyértelműen egy sеgg.

2. A hozzászólók többsége is egy nagy sеgg.

3. Mi a jóistent lehet/kell napi 20 percen keresztül telefonálni?

4. 21 éves vagy már, felnőtt, próbálj meg függetlenedni tőle, ha már ekkora nagy sеgg.

2015. jan. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
14%
21 évesen miért nem a saját férjeddel, gyerekeiddel töltöd az idödet, pénzedet?
2015. jan. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
64%
Ez a két előző kretén melyik barlangból mászott elő?
2015. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
68%
Elég gyökér vagy, kérdező! :D Én is egyetemista vagyok, negyedéves, nem is akármilyen szakon, mégis lenne időm erre. Telefonálni tudsz 20 perceket, apukádra nincsen időd? Pffff.....
2015. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom sokszor megköszönted neki hogy van mit enned van hol laknod nem fázol futja telefonra ruhákra stb.


Ja és azt is köszönd meg neki hogy sokat túlórázik hogy te tanulásod finanszírozza és hogy mennyi mindenről lemond az életben hogy neked annyival több legyen.


Ha nem így gondolod állj fel és mond azt elköltözöm, nem vagyok hüly.e meg tudok állni a saját lábamon.



megnézni pár képet vazz ennyi időd nincs apádra ? liba

2015. jan. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!