Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hasonló eset? (Elvált szülők...

Hasonló eset? (Elvált szülők egymásnak ellen hergelik a gyereküket. )

Figyelt kérdés
15 év egymás utálása után a szüleim elváltak, Anyuval maradtam. Apám messzire költözött. Anyu telenyomta a fejem a sztorijaival arról, hogy micsoda ócska alak az apám. Egy ideig próbáltam közvetíteni közöttük, aztán kezdtem úgy látni a helyzetet, ahogy Anyu ábrázolta. Úgy telt el pár év, hogy alig találkoztunk apámmal. Anyu amúgy tartotta vele a kapcsolatot telefonon, egész jóban voltak, nekem viszont folyton csak arról fröcsögött (bocsánat a kifejezésért), hogy az ócska apám most is kihasználja őt anyagilag. Én meg felháborodtam, és ha találkoztunk Apuval, akkor anyukámat próbáltam védeni, vele meg megértetni, hogy miben viselkedik rosszul. Emiatt a mi viszonyunk egyre rosszabb lett, mivel apám nem értette, hogy mi a bajom vele, és mindig támadni kezdett. Nos, hirtelen meghalt apám, váratlanul, fiatalon. Azóta anyukám csak arról beszél, hogy milyen jó ember volt, hogy ő szerette őt egyedül. Az is kiderült, más forrásból, hogy Anyu sztorijai nem is voltak tejesen igazak. Én meg egy cseppet becsapva érzem magam, hogy mindketten nekem szidták egymást, közben ők a válás óta egészen jóban voltak; nekem meg évekig nem volt apám emiatt. Persze apám is erős aknamunkát végzett kamaszkoromban, akkor anyámat és az ő szüleit szidta folyamatosan. Amíg együtt éltek, addig állandó harc ment egymás ellen, előttem. Aztán amikor felnőttem, csodálkoztak is rajta, lehetőleg egymásnak panaszkodva, hogy a gyereknek mintha nem lennének érzelmei, "olyan rideg". Valóban érzelmi kripli lettem, belátom; és azt hiszem, ez a hirtelen haláleset (így, ezzel a háttértörténettel) végleg földhöz csapott. 25/L

2014. máj. 1. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!Ilyet még csak hallani sem hallottam,nagyon durva.:(

Át lettél verve,be lettél csapva:tök mindegy,hogy hogy nevezzük,de borzasztó ez az eset.

2014. máj. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Velem is megtörtént hasonló,bár nekem más lett a vége.Annak idején az én szüleim is elváltak 23 év után.Én anyuval maradtam,mert mindig is anyás voltam,de akkor mentem apuhoz,mikor szerettem volna.13 éves voltam akkor.Anyunak lett kapcsolata,amit apu a válás kimondása után is nehezen viselt.Mindig azt követelte,hogy számoljak be neki,anyu mikor hova megy.Ha nem mondtam semmit,akkor megharagudott,viszont ha elmondtam,akkor ő örült,anyu viszont dühös volt.Egy ideig bírtam,aztán úgy döntöttem,nem megyek apuhoz.Kb. 2 év múlva,anya egyszer megkérdezte,hogy mikor kértem aputól pénzt,mert az apukám azt híreszteli mindenkinek,hogy én csak akkor mentem hozzá mikor pénzre volt szükségem.Mondtam anyunak,hogy akkor sem kértem sosem aputól,mikor még együtt éltek,nem hogy utána.Anya mondta,hogy ő is így gondolta.Aztán rá 2 évre a nővérem férjhez ment,és akkor kibékültünk apával.A mi történetünk szerencsés véget ért,azóta sincs semmi gond az apa-lánya kapcsolatban,bár nagyon ritkán látjuk egymást,mert én már messze élek a szüleimtől.Sajnálom ami veled történt.Igazán megértem mit érzel. 27/N
2014. máj. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Örülök, második válaszoló, hogy jóban lettetek! Nálunk is ez lett volna, ha Apu nem hal meg, együtt akartuk ismét tölteni az ünnepeket, minden a kibékülés felé haladt, csak jött a halál, pár nappal előtte. Én meg be a pszichiátriára nem sokkal később, amikor átláttam az egész történetet. Aztán elolvastam párezer halálközeli élmény-történetet minden nyelven, amin értek, hogy beszuggerálhassam magamnak: valahogyan még találkozunk. Néha elhiszem. És néha nagyon haragszom Anyura, de tudom, hogy nem direkt csinálta, csak nem volt más neki, akinek panaszkodhat. Apám is lehetett volna aktívabb velem szemben, de ő meg kitaszítottnak érezhette magát... nagyon sajnálom őt. S persze magamra is haragszom.
2014. máj. 1. 21:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem merek esélyeket latolgatni hogy ez mennyire jellemző, de nálunk is, és ezt az esetet olvasva is egyre jobban haladok afelé a meggyőződés felé, hogy ez nem annyira egyedülálló eset. Gondolok itt arra, hogy egymás ellen hergelik a gyereket. Nyilván nehéz feldolgozniuk, hogy egy fél élet "munkája" szakadt ketté, ahogy azt is hogy a gyerek aki élete részévé vált esetleg nem maradhat mellette. Ennek érdekében sok dolgot meg tudnak tenni. A gyerek a legfontosabb, csak sokszor a túlzott óvás már hátrány. Sajnálom hogy így alakult.

Magadra haragudni a legkevésbé sem kifizetődő ebben az esetben, hiszen nem tudhattad, hogy így alakul, és azt sem hogy kinek miben nincs és van igaza.

Meg kell birkóznod ezzel az érzéssel, egyedül vagy segítséggel, tudom milyen ha apa nélkül kell felnőni, valamennyire mindegy hogy hány éves kortól nincs ott, az olyan mintha már előtte se lett volna. Eltörpülnek azok az évek, mert túl friss a mostani helyzet. Aztán ahogy egyre gondolkozik az ember, kezdi másképp látni a dolgokat. Másoknak van, nekem nincs.. Rossz ez nagyon.

Hosszú távon nyilvánvalóan az lenne a legjobb, ha meg tudnál bocsánati anyukádnak, hiszen már csak rá számíthatsz szülőként... akármennyire is szomorú ez, nem lehet már visszafordítani. Észre kell venni azokat a jó dolgokat amik értek és érnek, mert ezekből származnak az örömök, és nem a rosszakból.

Azt kívánom neked, hogy mindezek a felismerések és történések ne taszítsanak el titeket egymástól, hanem érezhessétek és tudhassátok hogy mindig számíthattok egymásra!

20L

2014. máj. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 at__us ***** válasza:

14 év házasság után váltak nálunk, utána rögtön ment a mocskolódás, a másik szidása, nekem speciel nem esett annyira rosszul, hogy apámat szidta anyám, mert viselkedése alapján nem tartottam férfiasnak sosem ( semleges stílus, tanácsai ilyenek: "jobb visszahúzódónak lenni..")! Aztán persze annak is meglett az ára, hogy azokat a szidalmakat anyám rokonságából befogadtam, mert közbe két hetente mentünk fateromhoz húgommal és szarul esett egyáltalán, hogy el kell menni hozzá, ez is emésztett! Amikor ott voltunk nála akkor meg anyámat és a rokonságát szidta, tehát egymás ellen uszítottak minket.

Így kb. 8 évvel a válás után is még sokszor szidja anyámat fater, mert elvált, pedig azt ő is elismeri, hogy voltak veszekedések a válás előtt is, nem is kevés! ( persze ezt le se tagadhatná, mert annyi volt, hogy még egy-kettő emlékkép ezekről meg is maradt...)

2014. máj. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 at__us ***** válasza:
20 F
2014. máj. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!