Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek helyesen cselekedt...

Szerintetek helyesen cselekedtem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ezen a szép hosszú hétvégén lakásfelújításon vettünk részt. A ház a miénk, jelenleg üres, másfél évet laktunk ott 2éve. Kiköltöztünk belőle, mert faluról városba jöttünk a férjemmel, meg ugye minden nagyon régi rajta, így újítgatjuk, hogy nekünk, és a rokonoknak is legyen nyáron egy elfogadható kis lakás nyaralás szempontjából. Világörökség része a falu. Megkértük a férjem nővérét és annak a pasiját, (nem férje, 13éve együtt vannak, közös gyerek is van) hogy a pasi segítsen nekünk, mert szakember volt, de segéderő nem nagyon. Le is jöttek, haladt szépen a munka, de közben pálinkáztak, fröccsöztek. Mivel én is bevetettem magam segéderő szempontjából az én barátaim is lent voltak segíteni. Este 10-re már teljesen részeg volt a férjem is, meg a testvére pasija. Éjfél körül megmertem szólalni hogy most már ne igyanak, mert a többiek dolgoztak, már fáradtak, erre hatalmas balhé tört ki. Több tanú van rá, hogy higgadtan, majdhogynem viccesen szóltam nekik. A "sógorom" felkeltette sógornőmet, aki a másik lakásban aludt, vezetéknevén szólítva, a sógornőm anyukáját emlegetve, hogy azonnal adja neki oda a kocsikulcsot, ő most megy haza. 100km a haza vezető útja. Mikor sógornőm nem adta oda a kulcsot majdnem nekiment, torkaszakadtából üvöltött vele. Erre sógornőm éjszaka összepakolt és hazamentek. Én éreztem magam rosszul, hogy egy ártalmatlan mondat ezt váltotta ki belőle. Végig sírtam az estét hogy nehogy bajuk legyen, reggel is végig bőgtem, mert az én mondatom miatt történt ez, anyósom megnyugtatott. Ma reggel arra keltünk hogy visszajöttek, és mintha semmi nemtörtént volna, jópofizás ment, sógornőm megnyugtatott hogy a sógor ilyen, ő elviseli ezeket tőle, megnyugodtam nagyjából, és utána a többi munka. A férjem még aludt, világát nemtudta, és újra balhé lett, én kaptam, meg a barátaim, akik a vonathoz készültek, hogy verjük azt a bizonyost, meresztjük a hátsónk, (miközben mi főztünk, takarítottuk a téglaport, plusz az új ablakokat pucoltuk, és ki kellett szolgálni sógort, nekünk nőknek.), mert az én férjemnek is csinálni kéne valamit nem csak "d.gleni". Itt újra elszakadt a cérna, felkeltettem a párom, mondtam, hogy én azonnal hazamegyek a következő vonattal, nekem nem kell a balhé, az idegesség. Mindent mi álltunk, a kaját, a piát, a benzinüket is. Én eljöttem vonattal haza, mert nem bírtam. Nem így ismertük. Most várom a páromat haza, de előtte ki kell józanodnia tegnap estétől. Az én álláspontom szerint az én férjem is mélyen hibás, mert a sógor kutyának nézi a nőket, mégis nekem kellett szólni hogy a további vendégeink tudjanak pihenni. És mi lett belőle :(
2015. máj. 24. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a kérdés, de a sógorodat jól képen vágnám a felesége helyében. Sőt! otthagynám. Nekem csak az ágyban jön be ha a férfi kicsit erőszakos, de a mindennapokban elviselni... na azt nem.
2015. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jól tettem-e, hogy én szóltam neki, így nagy balhé lett belőle.. De párom nem vette a lapot, pedig félrehívtam hogy megbeszéljük a dolgot. Szerettem volna, ha nem én szólok, mert támadásnak vette.. Én meg nem szeretek konfrontálódni.. De senki nem gondolta (sógornőmön kívül), hogy ez lesz. Továbbá, helyesen cselekedtem szerintetek mikor hazajöttem egyedül?
2015. máj. 24. 18:07
 3/3 A kérdező kommentje:
És Ti mit tettetek volna ebben a helyzetben?
2015. máj. 24. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!