Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Helyesen cselekedtem vagy nem...

Helyesen cselekedtem vagy nem kellett volna?

Figyelt kérdés

A hétvégén rokonlátogatáson voltunk, ilyen kerti-parti szerűség volt az egész.

Késő este mentünk haza, a sógorom vezetett,a nővérem, az 5 éves unokaöcsém és én.

Nem tudtam, de kiderült,hogy a sógorom kissé ittas állapotban van és olykor a megengedett sebesség többszörösével ment.

Szóltam,hogy nem kéne, de le lettem kiabálva, a nővérem is őt védte,hogy tud vezetni, ne fossak stb...

Hát mondom jó, elkezdtem kamerázni és a hátsó ülésről rögzítettem az ámokfutását, egyszer tökéletesen látszik,hogy az óra 210-et mutat, illetve az is látható,hogy kanyarokban többször is áttértünk a szembe forgalmi sávba mert nem tudta bevenni a kanyarokat a sebesség miatt.

Elmeséltem a szüleimnek, hitték is meg nem is, azt hitték túlzok, de másnap megmutattam a videót.

Először azt mondták,hogy ezt biztosan az internetről töltöttem le, azonban azt is felvettem ahogy eközben a hátsóülésen a gyerekülésben ott ül az unokaöcsém.

A szüleim annyira kiakadtak,hogy apám azt mondta,hogy feljelenti a sógoromat, elviszi a rendőrségre a felvételt és felteszi az internetre is, de addig nem nyugszik amíg a sógoromnak be nem vonják a jogosítványát.

Négy lába van a lónak, de ez az én véleményem szerint is túl nagy botlás, mi a garancia arra,hogy többet nem fordul elő?Az út során annyiszor volt szerencsénk,hogy az önmagában is csoda.

Viszont nem tudom,hogy megérte e ezt a botrányt, mert nem gondoltam,hogy ekkora hangja lesz ennek.

Mit gondoltok?Helyesen cselekedtem?

(Gondoltam rá,hogy ki kéne szállni, de késő este, hétvégén, lakott területen kívül, 0 fok körüli hőmérséklettel, több km-re az otthontól...nem tudom hányan szálltak volna ki)


2014. febr. 16. 22:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit, jól tetted. Legalább a nővéred szembesül azzal, hogy a férje -és közvetve ő maga is- életveszélyes helyzetbe hozták a kisbabát, téged, meg a szembejövőket. No meg saját magukat, de értük valahogy nem hullatnék könnyet...
2014. febr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Jól tetted a felvételt is, azt is, hogy megmutattad. Én kiszálltam volna a helyedben. Undorító a sógorod, hogy ráadásul a gyerekkel egy kocsiban utazva ilyen felelőtlen. Nagyon drukkolok, hogy fel legyen jelentve, így is túl sok a barom az utakon. 210-zel viszont szerintem nem mehetett az nagyon sok.
2014. febr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted és ez a családod többi tagja számára is intő példa lehet a jövőre nézve, hogy mire számíthatnak (nemcsak közlekedés terén) egy ilyen embertől. Ez a dolog csak ismétlődni fog, amíg be nem következik valami helyrehozhatatlan.
2014. febr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Jól tetted. Sőt én egyből a rendőrségre mentem volna. Ugyanilyen idióta okozta a feleségem, a bátyja és a bátyja felesége halálát. ( Szilveszter este a nagy ködben... Egy ittas 20 év körüli srác. 170 km/h körüli sebességgel nem tudta bevenni a kanyart, kicsúszott. A nejemék kocsija fogta fel. Ő megsérült de túl élte. A rokonok beborultak az árokba és ott maradtak. ) Az ilyeneknek TILOS a volán mögé ülni...
2014. febr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú, hogy ez náluk már normális. Milyen anya a tesód te jó ég, hogy szerinte is normális?
2014. febr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég durva, és szerintem is rettenetesen felelőtlen. A nővéred szerint ez normális vagy ő is be volt csiccsentve h nem mérte fel a dolog súlyát?
2014. febr. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Bármi is lesz a következménye, nem Te voltál a hibás, az elég egyértelmű. Ez nagyon durva...

Én természetesen kiszálltam volna, pár km 0 fokban teljesen laza, rengetegszer megtettem már, pár km-nél hosszabb távon is, de -20 fokban is kiszálltam volna, inkább, mint a jó eséllyel megérkező halál, de minimum a halálfélelem és a felháborodás.

2014. febr. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap olvasok róla, hogy frontálisan ütköznek, azt hiszem most már kezdem érteni, hogy miért.


Megértem az aggodalmadat, senki se szeret "árulkodni", de belegondolva valóban nem szabadna ilyen embernek vezetnie.


Az viszont sajnos gyanús, hogy a rendőrség tojik majd az egészre, nem lesz elég bizonyíték a videó ami gondolom nem is a legjobb minőségű.


Az is várható, hogy ha mégis lenne belőle ügy, akkor a nővéred majd keményen azt fogja vallani, hogy hazudsz.


Azért sok sikert, remélem lesz belőle valami.

2014. febr. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyerértek mindenkivel veled is..

Én elsőre a tesómnak és. A sógornak mutatnám meg, mert lehet sztem atesód mindenekfelett védte a férjet, a férj meg k..vára nincs vele tisztában kívülről hogy vezet. Hátha lesz hatása.

Amúgy a feljelentés mellett szavazok, viszont nem tudom lehetséges-e.

Mert Magyarországon nem igazan lehet a személyiségi jogok miatt olyqn felvételt felhasználi, kötzétenji hozonyításban használni, amire nem andott engedélyt a felvételen szereplő személy/ek.

Tehát ha elhangzott hogy ezt én most felveszem, és azt mondták ok...akkor nem lesz gond, amúgy lehet...

Remélem nem ütközik akadályokba...


Mi is maradtunk már majdnem ott ilyen vezető miatt.. (Le kellett mennünk az útról, mert ő 6 autót akar 200-zal megelőni, mi is 100zal mentünk)

2014. febr. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tetted. A nővéred meg (ne haragudj) egy ostoba buta idióta. Gondolom ő is tudatában volt annak, mennyivel mentetek, és még ezek után a sógorodat védte? Bele sem gondolt abba, hogy kanyarban 210-zel ott is maradhattatok volna mindannyian?

Én egyből a rendőrségre mentem volna. Az ilyen csak megismétlődik, addig, amíg ténylegesen ott nem maradnak az árokban, vagy a szembejövők halálát okozzák. Sógorodtól végleg elvenném a jogsit, de a nővéredhez is lenne egy-két szavam.

2014. febr. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!