Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hibásnak érzem magam, van rá...

Hibásnak érzem magam, van rá okom?

Figyelt kérdés

A jövendőbeli sógornőmmel eddig 3 alkalommal találkoztam. 36 éves és két lánya van 20 és 16 évesek. Ő úgy gondolja erre bűszke lehet ezért minden alkalmat megragad, hogy hangoztatni tudja. Nekem ezzel semmi problémám. Az utolsó találkozásánál megint szerette volna elmesélni, hogy ő 16 évesen édesanya lett.... én reflexböl válaszoltam, hogy - igen, tudom a múlt alkalommal elmesélte és szerintem nagyon bátor dolog volt- De "apósom " is meghallotta és idegesen rá szólt, hogy fejezze már... Elmondta a véleményét a korai gyermekvállalásról és, hogy a testvére milyen sokra vitte (le doktorált) ő meg zöldségeket árul heti 6nap és siránkozik, hogy mindene fáj. Mivel a szülőkkel él, és én úgy látom a gyerekei inkább a nagymama véleményét és engedélyét kérik, így nem értem mi akadályozza, hogy képezze magát?

Páromtól megtudtam, hogy a szülők nagy szív fájdalma, hogy nem tanult a testvére és, hogy folyamatosan arról beszél hogy ő 16 évesen....

Most feszült otthon a viszony, párom elmondása szerint. Hibás lennék?


2015. júl. 1. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a feszültség eddig is megvolt, ebben nem vagy hibás.

Van távoli ismerősöm, aki 17 évesen szült, leérettségizett, majd egyetemet végzett, most már 4 gyerekes családanya. A barátnője szintén középiskolában szülte az első gyereket, ő is diplomás.

Nyilván ehhez kell a szülői háttér is, ami párodéknál, úgy tűnik, megvan. A leendő sógornőd pedig kompenzál azzal, hogy fűnek-fának - elismerést várva - elmeséli, hogy korán szült, ez valóban nem lehetett akadálya annak, hogy képezze magát.

2015. júl. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy hibàs. Ezt bàrkinek előadja, mèg a Kossuth szobornak is, hidd el. Amit itt leìrtàl arra gondoltam, lehet azèrt pròbàl ezzel felvàgni, hogy nehogy màr valaki előbb feltegye a kèrdèst, mint hogy ő vàlaszolt volna. Gondolj csak bele, valaki ràkèrdezne tőle, hogy megèrte e pelusokat cserèlgetni 16 èvesen a bulik, meg iskola helyett. Ő ezt pròbàlja elnyomni magàban. Hozzàteszem nekem is vannak gyerekeim, nekem is koràn jöttek, de nèha èn is kikapcsolòdnèk egy kicsit.
2015. júl. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy hibás, nem miattad van feszültség, szerintem az eddig is megvolt.

A sógornőd az elbaltázott életét akarja megmagyarázni, ne foglalkozz vele.

2015. júl. 2. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!