Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossznak és hibásnak érzem...

Rossznak és hibásnak érzem magam. Tudok valamit csinálni?

Figyelt kérdés

Amikor nem tudom hány hetes voltam anyám meghalt és apámmal maradtam 12 éves koromig. Elkezdtem rosszalkodni már olyan 8-9 évesen de csak azért mert apám alig figyelt rám és mert kicsit jól is esett. Elege lett belőlem és nevelőszülőknek adott de onnan kétszer is megszöktem úgyhogy ők is passzoltak. Utána máshoz kerültem, onnan is szökni próbáltam de nem sikerült. Most megint vagyok másoknál de elegem van. Itt jó mert nagyon kedvesek, figyelnek rám meg minden de én ezt nem akarom. Amikor lehet mindig a haverjaimmal vagyok vagy edzésen mert nem szeretek hazajönni (innen már nem szökök). Alig várom hogy felnőjek.

Nem szoktam erről senkinek beszélni de már tényleg kivagyok. Tudom hogy hülyeség volt hülyeségeket csinálni de akkor azt láttam jónak. Most meg szarul érzem magam minden miatt. Mit csináljak?

15/F


2012. febr. 13. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mióta vagy ennél a családnál?

Szoknod kell őket, meg egyáltalán azt, hogy figyelnek rád. Nem vagy te hibás semmiben.Egyszerűen nem eddig nem volt lehetőséged arra, hogy megtanuld, milyen az, ha figyelnek rád, kedvesek veled.Most csak még nem tudsz mit kezdeni egy számodra szokatlan helyzettel.Tényleg ne szökj meg!Adj időt magadnak, a családnak, hogy el tudd fogadni azt, ha szeretnek.Erőt kívánok neked hozzá, jöjjön rendbe az életed!

2012. febr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezen már kár rágódnod, ami történt, megtörtént. Viselkedj normálisan, idősebb korodban esetleg keresd fel édesapádat és kérj bocsánatot.
2012. febr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már lassan 1 éve
2012. febr. 13. 20:43
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Ne már, hogy még a gyerek kérjen bocsánatot! Inkább az apjának kellene.

1 év még nem olyan nagy idő, főleg, hogy a fránya kamaszodás is beleszól a dologba.Ne rágódj a múlton, az nem segít már.Foglalkozz a jövőddel!

2012. febr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tök szimpatikus és persze normális is, hogy ezen agyalsz.

Nem vagy sem rossz, sem hibás. Gyerek vagy és kamaszodsz.

Ha úgy érzed, hogy valamiben hibás vagy, akkor odamész az érintetthez és elnézést kérsz tőle.


Ebben a korban az ember a haverjaival szeret lenni és nem szeret hazamenni :)


Nem tudom, hogy mik lennének azok a "hülyeségek" amiket "elkövettél" de ezek által fejlődik a személyiséged.

Járni is úgy tanultunk meg, hogy nagyon sokszor elestünk.

2012. febr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Magad is belátod,hogy régebben követtél el hibákat,akkor most itt a lehetőség,hogy az új családodnál jóvátedd,amiket elkövettél.Fogd fel,úgy,hogy kaptál mégyegy esélyt a rendes életre és,hogy normális felnőtt váljon belőled!

Ami régen történt,azzal meg ne foglalkoz,hanem koncentrálj arra most van és ami még csak ezután következik.

Ahogy már más is leírta ne hibáztasd magad a múltban elkövetett hibákért,mert nagyon fiatal voltál még és nem volt senki aki támogatott volna és odafigyelt volna rád.

Most az új családodnál megtapasztalhatod azt is,hogy milyen jó,ha az embert szeretik.Elhiszem,hogy nehezen illeszkedsz be ebbe a légkörbe,de ne fordíts nekik hátat,mert hidd el,hogy ők jót akarnak neked és ha hagyod,hogy segítsenek,később még nagyon hálás leszel nekik!

22/L

2012. febr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Apámnak csak egyszer kellett volna jól megverni és megjött volna az eszem. A tanárokkal is megutáltuk egymást pár hónap alatt mert mindig visszapofáztam meg balhéztam de mindig én szívtam meg. Én nem akarok itt lenni közöttük. Tök jól elvannak egymással (2 szülő, 2 vérszerinti gyerek) és én tudom hogy nem ide tartozom és hogy nekem itt nincs semmi keresnivalóm. Most is köszönöm nekik hogy adnak kaját meg ilyenek de akkor is, ez az ő családjuk. Általában csendben elvagyok egyedül.
2012. febr. 13. 22:27
 8/12 anonim ***** válasza:

Milyen a kapcsolatod a gyerekekkel a családból?

Meg kb. milyen légkört kell elképzelni?

Mert ha korrektek, de hidegek, akkor nem csoda, hogy így érzel.

Az embernek nem csak meleg ételre meg arra van szüksége, hogy "rendesek" legyenek vele.

Egymással "rendesnek" lenni, az az elvárható minimum csupán.

2012. febr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szeretik egymást. A gyerekekkel is elvagyok és mindig ők kezdenek el velem beszélgetni vagy megkérdezik hogy van-e kedvem azt csinálni amit éppen csinálnak. Mindig szólnak mindenről de mégse idevaló vagyok.
2012. febr. 13. 23:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Próbálj nekik örömet okozni azzal, hogy néha hagyod magad és csatlakozol hozzájuk.
2012. febr. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!