Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért van az, hogy ilyen...

Miért van az, hogy ilyen rengetegen nincsenek tisztában az alapvető rokoni kapcsolatokkal? Vagy ezeket nagy dolog tudni?

Figyelt kérdés
Naponta látok olyan kérdéseket, hogy ki nekem a tesóm gyereke, nagynéném gyereke, szülőm unokatestvérének a gyereke és hasonlók. Ezek nekem annyira alapvető dolgok, már az óvodában megtanították, melyik rokont hogy nevezik. Azt is tök logikusan ki lehet következtetni, ki a vérrokon és ki nem az, ha az ember ismeri a saját családját (ha meg nem ismeri, akkor meg fölösleges itt kérdezgetni, mert idegenek még annyira sem ismerik). Hogy lehet az, hogy sokan még sincsenek tisztában ezekkel a dolgokkal?
2015. júl. 26. 19:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

valszeg nemigen tartanak kapcsolatot

speciel akit én kb 5 évente látok, és elvileg másod unokateom, meg van egy másik is, asszem apa apjánal a testvérének a gyerekei, magyarán apa unokatestvérei, sem volt tiszta nekem, hogy másodunokatesónak hívjam őket

2015. júl. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
a srác máoduncsitesomat meg sem ismertem, szórakozóhelyen nagyon nézett engem, én meg emelt orral arrébb mentem, erre odajött kezet fogott velem, kicsit gorombán bemutatkozott, hogy szia az unokatesod vagyok..
2015. júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem arról van szó, hogy ne ismerné valaki a saját családját, hanem arról, hogy sok rokont egyszerűen csak a nevén említünk, és az őt jelölő rokonsági fokot nagyon keveset használjuk.
2015. júl. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem így értem, hanem hogy az elnevezéseket nem tudják. Nekem pl. egyik szülőmnek sincsen testvére, mégis már kiskoromban is tudtam, hogy a szülők testvérei és azoknak a házastársai a nagynénik és a nagybácsik, az ő gyerekeiket meg unokatestvéreknek hívják.
2015. júl. 26. 19:51
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Nekem unokatesóm van. Igazából ennyi a rokonság. (Persze szülők, nagyszülők, illetve egy nagynéném). Ennyi. Fogalmam sincs ki pl a másodunokatesó, nekem nincs, minek érdekelne?

Meg amúgy sose értettem minek fontos külön nevet aggatni az apám tesójának a párjának a gyerekére, stb :D

2015. júl. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Ezeken a kerdeseken en is fennakadok.

Nem arrol van szo, hogy valaki nem tudja ki az az angy, ipa, napa, koma, stb., hanem arrol, amikor valaki az alapveto rokoni fokokkal nincs tisztaban.

Az is hihetetlen, hogy pl. mennyien hiszik azt, hogy a fiatalabb unokatestver az az unokaocs/hug. Holott az unokatestver az a szulo testverenek a gyereke, mig az unokaocs/hug az a testver gyere, es meg akkor is ocs/hug, ha tortenetesen idosebb.

Igaz, hogy a koznyelvben mar elterjedt a fiatalabb unokateso unokaocs/hug elnevezese, de ettol meg hivatalosan helytelen.


Az is meglepo, hogy mennyien nincsenek tisztaban azzal, hogy azokra a rokonokra nincs elnevezes, akik nem verrokon altal a rokonunk. Pl. Nagybacsi felesegenek a testvere.


Es ami szinten meglepo, hogy sokan azt kerdik, hogy a keresztanya/apa kulonbozo csaladtagjai kik, holott a keresztanya/apa barmilyen rokon es nem rokon is lehet.

2015. júl. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Nevelés kérdése.
2015. júl. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Ezt én sem értem, én ezeket gyermekkoromban megtanultam, pedig nekem alig voltak rokonaim, pl. tesóm és unokatesóm sem. Annyira alapok... Mi az unokaöcs? Kismillió olvasmányomból kiderült...
2015. júl. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Igen, nevelés kérdése. Sokan nem tartják a kapcsolatot a rokonokkal. Sok az egyke gyerek. Én kiskoromban odamentem a szüleimhez és megkérdeztem mert idegesített hogy olyan hülye vagyok hogy ezt nem tudom. Pl én nem ismertem a dédmamám, de azért tudjam már mit jelent! Örültem mikor mutattak róla képet.
2015. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Magyaroknál sosem volt ilyen szintű kapcsolatápolás a rokonokkal,mint mondjuk Bulgáriában,ahol külön neve van az anyai meg az apai unokatestvérnek is.Sokan nem is tartanak kapcsolatot,mert olyan nagyon jó volt otthon vagy mert annyira imádja a testvérét.Van ilyen.
2015. júl. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!