Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért van az, hogy ilyen...

Miért van az, hogy ilyen rengetegen nincsenek tisztában az alapvető rokoni kapcsolatokkal? Vagy ezeket nagy dolog tudni?

Figyelt kérdés
Naponta látok olyan kérdéseket, hogy ki nekem a tesóm gyereke, nagynéném gyereke, szülőm unokatestvérének a gyereke és hasonlók. Ezek nekem annyira alapvető dolgok, már az óvodában megtanították, melyik rokont hogy nevezik. Azt is tök logikusan ki lehet következtetni, ki a vérrokon és ki nem az, ha az ember ismeri a saját családját (ha meg nem ismeri, akkor meg fölösleges itt kérdezgetni, mert idegenek még annyira sem ismerik). Hogy lehet az, hogy sokan még sincsenek tisztában ezekkel a dolgokkal?
2015. júl. 26. 19:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%

A torokben is megkulonboztetik az anyai es apai rokonokat. Pl. a sogornonel nem mindegy, hogy a ferjem lanytestvere, testverem felesege, vagy a ferjem testverenek a felesege.


Ehhez kepest a magyar nudli.

2015. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem mindenkinek olyan jó az anyagi és családi, rokoni helyzete, hogy ideje legyen erre.
2015. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem anyagi helyzet függvénye.Ma már van telefon és internet,ha élőben,de legalább ilyen úton lehet kapcsolatot tartani.
2015. júl. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagy dolog, szerintem is az alapműveltség része. Nem mentség rá, hogy nincs nagy család és gyakori kapcsolattartás.

Az ötéves unokaöcsém is tisztában van a rokoni viszonyokkal, óvodában is átvették, fényképes családfát készítettek hozzá.

2015. júl. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!