Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan készüljek drága nagynén...

Hogyan készüljek drága nagynénim temetésére, úgy érzem hatalmas lelki megpróbáltatás lesz, nyugtatót, szorongásoldót vegyek be?

Figyelt kérdés

40 éves vagyok, tehát már megéltem két nagyszülőm halálát is...

Ez a nagynéni különösen kedves volt a szívemnek, rendkívűl jó ember volt, gyermekkoromban rengeteg gyönyörű együtt töltött nyaralás, családi esemény jutott nekünk együtt.

Ő mindig olyannak szeretett és fogadott el amilyen vagyok és imádta a számára mindig " kisöcsiként" megmaradó édesapámat, akivel édesanyjukat még gyermekként elveszítették.

Este bevettem nyugtatót, de órákig sírtam és úgy éreztem képtelen vagyok megküzdeni a leírhatatlan fájdalommal... apukám vígasztalt, pedig szegénynek legalább annyira fáj.


2015. aug. 3. 06:39
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Én csak 26 vagyok, de már 23 évesen is sajnos átéltem a nagyszülők halálát. Nyugtatòk nélkül. Mi lesz veled, ha majd a szüleidet kell Búcsúztatnod? ??

Most nem szégyen sírni. Sírj amennyit tudsz, a gyászt mindenképp meg kell élni, vagy így vagy úgy. Gondolj a szépre, és arra, hogy a lelke megnyugodott, fentről néz téged és mindig veled lesz ezután, sőt még többet is, mint régen, csak most másképp.

2015. aug. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem felejtsd el a nyugtatókat, azzal csak rosszabbá teszed a helyzetet. Ugyanis ezzel csak elnyomod a fájdalmat és ha most nem engeded átélni, akkor késöbb sokkal rosszabb lesz, illetve komolyabb lelki problémákat is meg tudsz vele alapozni.

Gyászold meg a nagynénédet, sírj, ha tudsz, és ne akarj elmenekülni az ézések elöl.

Részvétem

2015. aug. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Részvétem.

Én is azt mondom, ilyenkor nem (sem) szabad nyugtatókat bevinni, hagyni kell kitörni azoknak az érzéseknek. Ha kell sírj, ha kell tombolj.

2015. aug. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Én is nemrég veszítettem el egy nagyon fontos embert..egy hétig ittam, és állandóan sírtam, szétvertem a kezeimet, és még most sem tudom feldolgozni a halálát. Nyugtatóval csak kába leszel, kótyagos,de ugyanúgy fog fájni, ráadásul lehet irányítani sem tudod majd magad. Nem ajánlom. (és az italt sem, attól sem lett jobb). Csak azt tudom tanácsolni,mint a többiek, sírj, tombolj,kiabálj,verj szét valamit (csak te ne magadat) és ezt addig csináld amíg úgy érzed,kell. Más nem segíthet. És beszélj róla sokat..olyanokkal,akik szintén nagyon szerették. Kedves emlékeket, idézzétek fel,miért szerettétek annyira. Közben is sírhatsz, szidd a világot..nekem ezek segítenek valamennyit. De nyugtató ide vagy oda, sehogy nem lesz könnyű. De akkor maradj "józan" és úgy vészeld át. Részvétem Neked és sok erőt kívánok!
2015. aug. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én most vagyok 15 éves,októberben vesztettem el a Nagymamámat,de a mai napig siratom. Én a temetés előtt egy homeopátiás nyugtatót szedtem be (majdnem egy dobozzal),de valamennyire segített. Ha szeretnéd és hiszel ebben akkor szívesen leírom Neked a nevét! Rengeteg sok erőt és kitartást kívánok Neked!!
2015. aug. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Ma lesz az a nap, korán felkeltem, már jól kisírtam magam nyugtató nélkül...

Igyekszem hozzá méltón viselkedni a temetésen, hiszen ez nem rólam szól.

Félek a hozzátartozók ( férje, gyermekei, unokái) fájdalmának szembesülésétől is, mindig nagyon érzékeny és együttérző voltam.

Túl kell esni ezen a végső búcsún bármily fájdalmas is.

Legutoljára telefonon beszéltünk és sírtam, hogy nagyon hiányzik, elmondtam neki, hogy én őt mindig nagyon, kiemelten szerettem cserébe azért ami sok szeretetet én kaptam tőle, ő is sírt, visszaemlékezett milyen boldoggá tette a születésem, hogy végre sokat szenvedett( korán árván maradtak) kisöccsének rendes felesége van és kislánya született aki én voltam... ez volt a mi szomorú, sírós búcsúnk... talán mindketten éreztük, hogy többé nem láthatjuk egymást.

2015. aug. 3. 08:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell nyugtató. A temetésen meg nyugodtan lehet sírni. Hiszen azért is van, hogy az itt maradottaknak segítsen elbúcsúzni.
2015. aug. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
2015. aug. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Pont olyan fájdalmas volt mint gondoltam a temetés, de túl vagyunk rajta

.

2015. aug. 3. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!