Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Én vagyok rugalmatlan vagy...

Én vagyok rugalmatlan vagy jogosan zavar?

Figyelt kérdés

Sógornőm (férjem nővére) érdekes eset. Egyrészt tudom, hogy bármit megtenne értünk szinte. Az ő családjuk icipici, az enyém nagyon nagy. Július elején egy hétre összejöttünk unokatesók, nagynénik, nagybácsik és az ő párjaik, sógornőm mondta, hogy eljönne (életében először volt ott), mert többet nem is tud nyaralni idén.

Mondtuk, tök jó, jöjjön, fizettük az útját, és nem került semmibe az ottléte sem, külön szobát kapott.

Ma mondtam a férjemnek, hogy bántottak a csaj megjegyzései azzal kapcsolatban, hogy a családtagjaim direkt zajongtak és nem tudott aludni (próbáltam magyarázni, hogy béna a ház, és nincs szigetelve), hogy szétmegy a feje az éneklésünktől (rengeteget éneklünk), ahányszor újat kezdtünk, morgott, ami frusztrált, mert mellettem ült, majd hazafele megjegyzést tett, mert 3/4 órával később indultunk, mint terveztük (nem ment időre sehova, és házhoz vittük).

A héten korábban meghívtuk a férjem pici családját (sógornővel együtt nyilván), én írtam listát a férjemnek, hogy mit vegyen, de végül együtt mentek, mert a tesója is bevásárolt, és a férjem úgy jött haza, hogy több dolgot nem hozott, amit felírtam, mert a nővére úgy ítélte, hogy az nem szükséges, vagy kevesebb is elég lesz(!).

Tudom, sok testi-lelki baja van a sógornőmnek, hogy náluk rosszabbul alakult a családi háttér, és folyton ezekre gondolok, hogy ne szóljak be neki.


Ám mikor a férjemnek elmondtam, hogy bántottak a tesója megjegyzései, mert bizalommal elvittük egy családi eseményre, és talán nem róla szólt a hétvége, akkor az jött ki, hogy én felfújom, miért nem a jót nézem (nézem, és sok van, az tény, de most nem ezt akartam megosztani), a tesója se volt külsősebb mint a többiek, és sértő vagyok.

Ez váratlan fordulat volt, bevallom, de érdekelne, kívülről hogy látszik.


2015. aug. 9. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Úgyhogy nagyon ráérsz..., nagyobb problémád sose legyen! :)
2015. aug. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
75%
A leírtak alapján én inkább neked adnék igazat.
2015. aug. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

Ahogy írtad, érdekes eset. De ennyi, nincs ebben több. A családi bulin én biztos,h viccesebbre vettem volna a helyedben a figurát, és mondtam volna neki,h "Kicsit lazítsál már!"

Abban semmi rosszat nem látok,h lebeszélte a férjedet pár dologról. Fordítva már gáz lett volna (ha pluszban vetet cuccokat).

2015. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Megértem, hogy bántottak a csaj megjegyzései, ebben neked adnék igazat, végül is ő akart elmenni (ami viszont pozitívum.) Az, hogy néhány dolgot levett a listáról, inkább arról szólhatott, hogy az ő családja nehezebb körülmények között él, nem tudná viszonozni így a vendéglátást, vagy egyszerűen csak takarékosabbak, kényelmetlenül éreznék magukat, ha túl sok minden van. Ezt nem venném sértésnek, el kell fogadni, hogy ilyenek, inkább ez legyen, mint az ellenkezője.

A férjed nyilván sokkal jobban tudja, min ment keresztül a testvére, mint te, gondolom, a legtöbb sz@r dolognak részese is volt. Ha neki teszel megjegyzéseket a családjára, testvérére, az neki pont olyan bántó, mint amit sógornőd csinált. Vannak dolgok, amiket nem kell kimondani a párunknak, beszéld ki magad a barátnődnek, és tudd le ennyivel. Ha tényleg szeret benneteket a csaj, és mindent megtenne értetek, megérdemli, hogy elnézd a hibáit, a férjeddel sem érdemes összeveszni miatta.

2015. aug. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem túl sok minden :D. Dolgok, amik itthonra kellenek. Nem szegények. Pl. úgy döntött, hogy nem kell (nekünk!) kenyér, nem méz kell, hanem cukor, minek a felvágott, és vetetett olyat is, amit nem kértem. Szerintem ez elég fura, de lehet, hogy én vagyok fura. (Persze kérdés, a férjem miért hagyta, hogy beleszóljon.)

Tudom, miken ment át, ezért fékeztem magam. De a családja tojástáncot jár, hogy meg ne bántsák, és faképnél ne hagyja őket. Mindenkit leoszt, a szüleit is, és egyszer a férjem bevallotta, hogy azért, hogy ott ne hagyja őket. De szerintem nem jó, ha valaki sakkban tart mindenkit, és nem lehet szólni neki, mert akkor sose látjuk többet.

2015. aug. 9. 22:22
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked adok igazat, a listánál főleg, de a férjemre is néznék szépen, ha cukorral állít haza méz helyett, amikor én megmondtam neki, hogy méz kell. S miért beszél bele a sógornő mások vásárlásába...? Ehhez azért pofa kell.
2015. aug. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Neked adok igazat. Az összejövetelnél azért, mert a vendég ne "vágjon pofákat" kb. mindenre, amit a háziak csinálnak, legfeljebb legközelebb ne jöjjön. ("Direkt zajongtatok, hogy ne tudjon aludni"? Ezt komolyan is gondolta???)

A bevásárlós sztori meg kritikán aluli. Ő tudja, hogy neked nem kell kenyér, felvágott és méz??? (Ezek a mi háztartásunkban mind alap dolgok.) Klassz.

2015. aug. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Mi az, hogy el menjen? Az ilyen ember menjen, ahová akar. Nehogy már ő tegyen szívességet a jelenlétével.
2015. aug. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tényleg nem olyan nagy ügy, csak nehéz, hogy tényleg lehet rá számítani, viszont az a mindent jobban tudó típus, azaz ha jót akarok, csendben vagyok, de néha megszólalni sincs kedvem, mert tudom, mindenről el fogja magyarázni, hogy nem ugy van.

És nem tudom, hogy kene alkalmazkodnom ahhoz a "kezelési modszerhez", amit a családja alkalmaz (miszerint nem mondanak ellent soha), mert az nekem nem fog menni. Gyakran van bennem feszültség, mert a férjem - a fent vázolt okok miatt - bagatellizálja a nővére viselkedését.

2015. aug. 10. 07:13
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
9: Kérdező! Azért írtam, hogy sose legyen nagyobb problémád, mert ennél sokkal durvább családi problémák is vannak. Ahogy írták fentebb, az lett volna pl. durva, ha megvetetett a sógornő olyan dolgokat, amik nincsenek a listán. Vagy az én párom nővére pl. ismeretlenül és ok nélkül egyenesen kitagadott a párom családjából évekig meg se jelenhettem náluk, de pont leszartam, mert nem velük óhajtottam élni, hanem a párommal. Hidd el, ez a "problémád" kb. a semmivel egyenlő. Amúgy biztos jogosan bántottak a dolgai, de ne te érezd magad rosszul, ha ebben 100%ig biztos vagy, tenni pedig felesleges ellene, ha komolyabb dolgokat művelne a csaj, pl. megpróbálna szétszakítani a pároddal - mert ilyenek is vannak -, akkor azt mondanám, hogy ne hagyd és csapj oda. Deha ezekre többet lépsz, azzal csak a pároddal jársz majd rosszul. :(
2015. aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!