Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek milyen volt apa nélkül...

Nektek milyen volt apa nélkül felnőni?

Figyelt kérdés
Én 2 éves koromban kerültem el otthonról,utána a nagyszüleim neveltek. 6 éves voltam mikor apukám meghalt, ugyanabban az évben a nagypapám is meghalt. Sosem volt igazi apakép az életemben és ennek a hátrányait most kezdem igazán megérteni. A mai napig zavarban vagyok férfitársaságban,alig merek hozzájuk szólni, túlnyomó részt a nálam minimum 15 évvel idősebb férfiak tetszenek, a főnökömre pedig sajnos úgy tekintek,mintha egy kicsit az apám lenne, főleg,hogy többször kiállt mellettem és megvédett. Nálatok vannak hasonló tapasztalatok? 22/L

2015. szept. 23. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám 4 éves koroban hagyott itt minket,öngyilkos lett...volt előttem apakép, igaz nem állandó, de nem lettem komplexusos, sőt semmilyen más bajom nem volt.

Lehet hogy azért mert ahhoz túl kevés időt töltöttem el vele nem tudom.Már nem is nagyon emlékszem rá, csak az arcára.

Igaz én is előbb megtalálom a hangot a férfiakkal, fiúkkal, de inkább haveri szinten.

(A párom 2,5 évvel idősebb nálam.)

2015. szept. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a személyiségfejlődésben okozott "károkat". Mivel elhagyott, így megszűnt a biztonságérzetem gyerekként, így mindig az után kutattam. A jelenlegi barátommal 4 éve járok, minden szart megtett már velem, és nem tudom elhagyni, mert biztonságban érzem magamat mellette. Egyébként nálam is igaz h nem tudok férfiaktársaságában normálisan viselkedni.
2015. szept. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

7 évesen láttam utoljára, bár addig se volt nagy szerepe az életemben. El kellett menekülni tőle, mert agresszív volt.


Szerintem ez az egész belém ültetett egy intimitástól való rettegést. Pár évvel idősebb vagyok nálad, még nem volt kapcsolatom, és szerintem nem is lesz. Barátként ugyanolyan jól kijövök mindkét nemmel, a legjobb barátom is fiú, de párkapcsolat céljából nem tudok férfira nézni, mert félek, hogy anyám sorsára jutok.

2015. szept. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
nálam 12 éves koromban jött anyu új barátja aki átvette "nevelésemet" 23l
2015. szept. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Én 5 éves voltam, amikor apukám meghalt, nevelőapukánk nem lett, a nagycsalád férfi tagjai sem nyújtottak támaszt. 2 fiútestvérem van, de azt érze, nekik lehet nehezebb. Én lányként anyukámtol nem akármilyen példamutatást kaptam, a testvéreim előtt férfi példa azonban nem volt. Nekem is voltak párkapcsolati kanyarjaim, idősebb párom, ami nem feltétlenül lett volna, ha él az apukám, a testvéreimben viszont konkrét félelem, hogy egyáltalán képesek lennének - e arra, h jo apák legyenek, mikor nem is látták, h az milyen. Szerintem természetes, h kialakul vki flé egy kötődés, főleg, ha az adott illető tényleg " atyaian" viselkedik, nekem anno volt, akivel tisztáznom kellett magamban, h ez a kötődésem erről szol, e miatt van, és ne keverjem össze pl szexualitással.
2015. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Még nem voltam 16 amikor apám meghalt. Anyám egy fél évre rá lelépett egy barátjával. Egyedül maradtam egy állami lakásban (akkor még volt ilyen), lakbér, villany, enni-inni-ruházkodni, hirtelen minden a vállamba szakadt. Intézetbe nem akartam kerülni, ezért éjszakai vagonrakásokból tartottam fenn magam. Mivel olyan a természetem, hogy mindig mindent végigcsinálok, természetesen a középiskolát se hagytam abba. Igaz, sokszor majd kiestem a padból, és az is igaz, hogy a harmadikat 2x jártam. Ennek 40 éve. Sokszor hiányzott egy idősebb férfi, akire felnézhetek, akit tisztelhetek, de amúgy nem hiszem, hogy sok kárt tett bennem ez a fajta élet. Hamar megtanultam, hogy nem rinyálni kell, hanem megdolgozni azért, ami kell nekem. Bár egy hátrány talán mégis származott; amikor megszülettek a gyerekeim, félteni kezdtem a tyúxaros életemet. Nem akartam, hogy ők is apa nélkül nőjenek fel, így, amikor lehetőségem lett volna rá, kihagytam néhány extrém sportot, és ez most, "vén" fejjel birizgálja az önbecsülésemet.
2015. szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én édesapám, 8 éves koromban halt meg. Férfi társaságban én is elég hülyén viselkedek, de semmilyen komplexus nem alakult ki nálam. (a férjem 1 évvel idősebb nálam:))
2015. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En nem is ismertem az apamat es a nagymamam nevelt fel, anyam se lakott velunk. nekem ez volt a termeszetes es sose hianyzott egyikojuk se, mert 10 napos koromtol a nagymamammal eltem. ha az ember egy ilyen allapotban el szuletesetol az lesz szamara termeszetes. Viszont en soha nem voltam visszahuzodo , kifejezetten magabiztos lany es no voltam egesz eletemben, talan azert is mert nagyon szep voltam es a ferfiak mindig rajzottak korulottem azt kaptam meg akire eppen kedvem tamadt. NIncs apakepem fogalmam sincs milyen lehet ha valakinek van apja. nekem tortenetesen nem hianyzott de ez en vagyok lehet mas nem igy van ezzel.
2015. nov. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Engem is a nagymamám

nevelt föl,csak én 3 éves koromban kerültem hozzá. Nekem sajnos a mai napig hiányzik egy ,,normális'' család: apa,anya,gyerek de már mindegy. Hálás vagyok a nagymamámnak és a nagypapámnak,mert nélkülük most sehol nem lennék.

2015. nov. 12. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!