Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehet, vagy hogy érdemes...

Hogy lehet, vagy hogy érdemes leszerelni az elektronikus szerkezeteket ellenző családtagokat/rokonokat?

Figyelt kérdés

Elég fiatalok voltunk,amikor meghaltak a szüleink, így a testvéreimmel egyedül éltünk a családi házban, ezért a nagynéném (apukám testvére) a nagybátyám (a testvérének a férje) valamint anyukám testvére (ő is nagynéni lenne?) segítettek mindenben, anyagilag is, vagy például a számlák befizetésében,hogy azt hogy kell kitölteni stb...

Már csak a húgommal élek, néha a bátyám is hazajön, de lényegében ketten vagyunk.

Mindketten tanulunk, én dolgozom is mellette részmunkaidőben.(az érettségin túl vagyunk)


Kapunk árvaságit, családit, meg a fizetésem.Nem élünk nagy lábon, de én fenntartom a volt családi autót, amit rendszeresen használok, ezen kívül is, mindenünk megvan.

Rossz szokás e, nem tudom, de ha valami tönkremegy,azt részletre szoktuk megvenni.

Ritkán (három havonta egyszer) megesik,hogy elmaradok egy számlával, de a kikapcsolásig még sosem jutottunk el, tartom a frontot.

Vettem már részletre hiper-szuper telefont, számítógépet, tv-t, most épp a tv-t törlesztem, a többi ki van fizetve.

(egyszerre mindig csak egy, kivétel a telefon, azt a húgomnak is vettem, így akkor kettőt fizettünk)


Viszont a fentebb felsorolt rokonok,nagynénik, mind az 50-es éveik végén járnak.

Ők folyamatosan bírálják azt,hogy mire költöm a pénzt,maximálisan ellenzik a telefont, a számítógépet a tv-t, de még az autót is.Mert,hogy nem engedhetjük meg.(legalábbis az újat nem,max használtan)

Van benne igazság, de nekem az a véleményem,hogy én törlesztem.

Nekem mind az iskolához,mind a munkámhoz kell az internet, és a normális számítógép (az előző gép 15 éves volt, percekbe telt mire betöltött egy bármilyen internetes oldalt)

Nem akarok magyarázkodni, szerintem az én generációm számára ezek szinte nélkülözhetetlenek.(mindig vannak kivételek)

De nekem fontos, és kell, bármi áron.Ragaszkodom az autóhoz is, hiába költséges.Ha esetleg ott tartanék,hogy utcára kerülünk, akkor változtatnék, de ha egyszer megélünk így is, miért támadnak le folyton?Én elhiszem,hogy ez az ő generációjuknak felesleges és bosszantó, de mégsem járunk lovaskocsival, mert régen azzal jártak.

Nem akarok személyeskedni velük, mert én is tudnék olyan dolgokat mondani, ami számomra felesleges, és ők mégis élnek vele (pl. a cigi, nekik havi 30-50 ezer megy rá, én ilyenekkel nem élek)

De kíváncsi lennék,hogy milyen általános érvekkel lehet leszerelni az idősödő elektronika ellenes családtagokat/rokonokat?

Gondolom nem egyedül vagyok ezzel, érdekelne,hogy ki mit reagál ezekre.


2015. okt. 27. 14:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Leginkább az a probléma, hogy nem tudják kezelni ezeket a technikai "kütyüket", de nem akarják bevallani, ezért inkább ellene vannak. Anyukámat évekig kellett pl. győzködni, hogy vegyen modern tv-t, félt, hogy nem tudja majd kezelni. De ő megmondta. Nem tudsz semmilyen észérvet felhozni nekik, hiszen max. azzal tudnál érvelni, szerinted náluk mi a felesleges. Hallgasd végig, bólogass, aztán élj úgy, ahogy Neked tetszik.
2015. okt. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Fiatalként azt nem értem, hogy részletre miért a hiper-szuper kell.
2015. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nem tudok érdemi választ adni mert nincs. Majd megszokod, ugy se változnak. De ti hogy a fenébe nem kerültek gyámság alá?
2015. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

A nagynénémék gyámsága alá kerültünk, de a bátyám 18 éves volt, én 16, a húgom 14, így elvoltunk egyedül.

Az meg,hogy miért a legjobb telefon kellett?Mert az olcsóbb törlesztője 2 hónappal előbb járt volna le, és úgy voltam vele,hogy most 2 hónap ide vagy oda, akkor inkább a jobbat veszem.

De fizetem nem?Innentől kezdve az én dolgom.

2015. okt. 27. 15:19
 5/21 kovpet ***** válasza:
100%

"megesik,hogy elmaradok egy számlával, de a kikapcsolásig még sosem jutottunk el"


Még jó. Szerinted ennek kell lennie a szintnek?

Lejjebb meg felsorolsz többféle folyamatban lévő fogyasztási hitelt...


Hát, szerintem sem így kellene kezelni a pénzügyeket.


Megtakarításod mennyi van? (Ne nekem válaszolj erre, hanem magadnak).


Én IT-sként nyilván nem vagyok az elektronikus szerkezetek ellensége, de addig kell nyújtózni, amíg a takaró ér. Elmondásod szerint neked nem ér addig, amennyit fogyasztasz.

2015. okt. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

HA a SAJÁT fizetésedböl veszed ezeket, akkor magánügyed, ha a rokonok bármit is fizetnek nektek (akár iskolát, albérletet, vagy akármi mást), akkor részben érthetö, hogy nem tetszik nekik.


Szerintem ha tényleg csak kötözködés/meg nem értés az ok, akkor nyugodtan megemlítheted, hoyg szerinted meg a dohányzás fölösleges, és még beteggé is teszi öket, ezen kivül a törlesztés idövel lejár, a cigit meg mindig meg kell venni.


Igazán nem sokat tudsz ellene tenni, legfeljebb nagyon határozottan minden egyes alkalommal közlöd velük, hogy ehhez semmi közük, a te dolgod. (Meg én eleve nem avatnám be öket a pénzügyeimbe, nem is kellene tudniuk arró, hogy van-e egyáltalán kölcsönöd, illetve mire költöd a jövedelmedet.)

2015. okt. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Megtakarítás?Örülök,hogy iskola mellett így élek.

Ha főállásban dolgoznék, biztos,hogy lenne.Ennyi pénzből nem lehet.

Most 7 ezret törlesztek havonta, és jobban érzem magam, úgy hogy megvan mindenem, de nincs tartalékom, mint úgy,hogy nézem a négy falat, és van egy "zsák" pénzem.

Nekem erre van igényem.

Ez tényleg olyan dolog,hogy az emberek ragaszkodnak valamihez, ehetnék S-bugetes meg Coopos ennivalókat, és sokat spórolnék, de nekem igényem van a jobb minőségre.

Vagy, járhatnék hétvégente bulizni, hányásig innám magam, szerezhetnék élményeket innen-onnan.De nem teszem.Más megteszi, az ő dolga.Nekem telefon,autó,számítógép kell.Másnak a buli.Ki a hülye?Szerintem senki.

(hány hiteles van az országban?...nem egyedül vagyok)

2015. okt. 27. 15:46
 8/21 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 27. 15:47
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem látunk bele a pénzügyeidbe, ha megteheted akkor csináld. De mikor odáig jut az ember, hogy fogyasztási cikkeket is hitelre. Főleg olyanokat amiket nem muszáj. Akkor bizony nem teheti meg. Elég gyorsan adósság spirál a vége.
2015. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 kovpet ***** válasza:
100%

"(hány hiteles van az országban?...nem egyedül vagyok)"


Nem bizony, sajnos. Meg is van az eredménye, csak nézd meg, hogy hol tart az ország...

2015. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!