Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti elmennétek Karácsonyozni...

Ti elmennétek Karácsonyozni anyósékhoz, ha sokba kerülne és máshogy is meg lehetne oldani?

Figyelt kérdés

Anyósomékhoz nem tudunk már tömegközlekedni (2 óra és 3 átszállás), mert nagy a pocakom már ehhez (sokszor kell mosdóba is mennem, ami lehetetlen arrafelé, és már nehezen viselem magam).


Kitaláltuk, hogy idén a férjem családja karácsonyozzon nálunk (mindig máshol van a karácsony), tágas lakásunk van, lehetne programot is csinálni. De a férjem húga és az anyósom nem szeretnek "a belvárosban lenni, mert ott a sznobok élnek", így megszavazták a város legszélét (=anyósomék lakását), ahová mi tömegközlekedés hiányában 13.000 Ft-ért tudunk eltaxizni meg vissza. Egyébként mindenki járóképes, fiatal a családban (a férjem szülei is csak 60+).


Szerintetek a családi béke érdekében nyeljük le ezt a kb. kb. 13.000 Ft-os pluszköltséget vagy valahogy maradjunk inkább itthon?


Őszinte leszek, nagyon rosszul jön ez a kiadás így év végén és a baba születése előtt is. Másrészt meg karácsony van mégis, csak úgy éreztem, nem kértünk sokat azzal, hogy jöjjenek kivételesen ők hozzánk most, hogy ilyen a szitu. Nem tudom, túlreagálom-e vagy meg kell húzni a határainkat, mielőtt a gyerek meglenne?(A szüleim jönnek hozzánk a következő nap, ők megértik,hogy most nem megy a rohangálás nekünk.)



2015. dec. 9. 16:29
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
83%
Max akkor mennék el hozzájuk, ha valamelyik rokon visz autóval. Különben, ahogy az előzőek írták.
2015. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
77%
A családi béke érdekében pont, hogy nekik kellene figyelembe venniük a te állapotodat. Nem mennék így karácsonyozni, ez így nem a szeretetről szól - ha szeretnének, természetes volna, hogy nem terhelnek téged ekkora úttal feleslegesen (hiszen lehetne nálatok is az egész).
2015. dec. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
68%

Először is: egy olyan megjegyzés, hogy a "belvárosban a sznobok élnek" eleve sértő számotokra, hiszen ti ott éltek.

Aki ilyen böszmeséget mond rám, azzal eleve nem akarnék együtt karácsonyozni.


Másodszor: miért szentírás, hogy a rokonságnak együtt kell lennie Szenteste? Szerintem pl. Szenteste legyen a család magában, majd 25-én, 26-án menjenek rokonokhoz, vagy fogadják őket.


Harmadszor: Ha jól sejtem, nektek nincs autótok. Ha egyébként szívesen karácsonyoznál velük/náluk, akkor mondd, hogy jöjjenek be és vigyenek ki, hazafelé pedig ugyanígy. Ha férjed húgáéknak valamennyire útba estek, akkor hozzanak-vigyenek ők. Benzinköltségbe fizetést felajánlanám.


Magánvélemény: bár szívesen buszozok, abszolút tömegközlekedés-párti vagyok, de Karácsony este, ajándékokkal, ennivalóval megpakolva, 2 órás, 3 átszállásos utat akkor sem vállalnék be, ha nem volnék terhes.


Férjed mit mond? Hallgat, mint hal a szatyorban?

2015. dec. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Anyósom és a sógornőm is gond nélkül szültek 3 gyereket (állításuk szerint), én pedig nagyon nehezen viselem a terhességet (bár én végig dolgozom, ők nem, de testileg is nehezebben megy nekem). Így ők nem gondolják, hogy a terhesség nem egy elhanyagolható tény, hanem egy probléma.


Sajnos senki sem ajánlotta fel, hogy elvisznek minket, pedig van 2 kocsijuk, de talán a férjem megkéri őket rá. Csak valahogy olyan sértő ez az egész...de persze a saját szüleim nyilván megértőbbek velem (egyetlen gyerek, első unoka).


Nem tudtam, hogy túlhisztizem-e, ezért tettem fel a kérdést.

2015. dec. 9. 17:00
 15/37 A kérdező kommentje:

13: nem szenteste, azt sehol sem írtam, a karácsony az 25-26, szenteste csak a miénk a férjemmel.:)


"Férjed mit mond? Hallgat, mint hal a szatyorban?" :))) ezen de jót nevettem. ő azt mondja, hogy maradjunk itthon, ha szeretnék, teljesen megérti. de hajlandó kifizetni a taxit is, bennem már működik a fészekrakó ösztön - pénzügyekben is sajnos.


szerette volna ő is, ha átjönnek, de azt mondja, jó h a szüleim ilyen normálisak.:)

2015. dec. 9. 17:03
 16/37 anonim ***** válasza:
82%

Cseppet sem hiszti. Teljesen jogos felháborodás.


Ha ennyire le se szrnak, akkor hagyd a fenébe az egészet. Tévé be, férjjel összebúj, kellemes karácsonyt! :)

2015. dec. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
86%
A beszólásuk után semmiképp. Ha "sznob" vagyok, menjenek a "prolik" közé, és jónapot!
2015. dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
12%
Ne idegesíts már fel, azt ne mondd már, hogy a családban senkinek nincs autója, amivel eljöhetnek értetek és hazavihetnek ha vége az ünneplésnek. Ha jól számolom rajtatok kívül még legalább 3-an vannak a családban, az életben nem hiszem el, hogy senkinek nincs autója!
2015. dec. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
86%

Ne feledd! Ahogy most szoktatod a rokonságot és fekteted le a szabályokat az lesz majd hosszú távon kőbe vésve!

A valóság ez:

Nem tisztelnek téged. Nem érdekli őket hogy mi kényelmes a te állapotodban. Az érdekli őket hogy ne kelljen megmozdulniuk, és esetleg az is megfordulhat a fejükben hogy vendéglátókként nem kell főzniük , mert a vendégek visznek kaját nálatok. Ez tiszta Hawai- ozás. Ez mellé a kényelmes életérzés mellé találták ki a sznob szöveget, ami teljesen hülyeség, de modhatták az igazat indokként.

MOndd meg nekik hogy akkor idén telefonon fogjátok őket köszönteni Karácsonykor, mert nem tudjátok bevállalni ezt a nehéz utat semmilyen szempontból. Egyébként az lenne a normális hogy a kismama életét könnyítsék meg ilyen helyzetben.

2015. dec. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
5%

Hát elég gáz, hogy EGY VÁROSBAN LAKTOK, és nem tudjátok megoldani, hogy együtt legyen a család karácsonykor. Az ő részükről is gáz, de a tiétekről is. Mások több száz kilométert is utaznak akár így, akár úgy, hogy a családjukkal lehessenek.

Pénzt kiadni vagy tömegközlekedni pedig amúgy is kell néha. Akár karácsony, akár más, néha muszáj pénzt költeni. De ha már jön a gyerek, akkor ideje lenne elkezdeni gyűjteni egy használt autóra, mert ha már a külvárosig sem tudtok kijutni karácsonyozni, akkor nagy bajban lesztek később, ha esetleg a gyereket kell vinni valahová. Babakocsival sem könnyebb ám metrózni.

2015. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!