Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti elmennétek Karácsonyozni...

Ti elmennétek Karácsonyozni anyósékhoz, ha sokba kerülne és máshogy is meg lehetne oldani?

Figyelt kérdés

Anyósomékhoz nem tudunk már tömegközlekedni (2 óra és 3 átszállás), mert nagy a pocakom már ehhez (sokszor kell mosdóba is mennem, ami lehetetlen arrafelé, és már nehezen viselem magam).


Kitaláltuk, hogy idén a férjem családja karácsonyozzon nálunk (mindig máshol van a karácsony), tágas lakásunk van, lehetne programot is csinálni. De a férjem húga és az anyósom nem szeretnek "a belvárosban lenni, mert ott a sznobok élnek", így megszavazták a város legszélét (=anyósomék lakását), ahová mi tömegközlekedés hiányában 13.000 Ft-ért tudunk eltaxizni meg vissza. Egyébként mindenki járóképes, fiatal a családban (a férjem szülei is csak 60+).


Szerintetek a családi béke érdekében nyeljük le ezt a kb. kb. 13.000 Ft-os pluszköltséget vagy valahogy maradjunk inkább itthon?


Őszinte leszek, nagyon rosszul jön ez a kiadás így év végén és a baba születése előtt is. Másrészt meg karácsony van mégis, csak úgy éreztem, nem kértünk sokat azzal, hogy jöjjenek kivételesen ők hozzánk most, hogy ilyen a szitu. Nem tudom, túlreagálom-e vagy meg kell húzni a határainkat, mielőtt a gyerek meglenne?(A szüleim jönnek hozzánk a következő nap, ők megértik,hogy most nem megy a rohangálás nekünk.)



2015. dec. 9. 16:29
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
64%

Többen megírták már a megoldást, én is csatlakozom.

Egyszer elmondjátok a kedves rokonoknak, hogy részetekről csak az a megoldás jöhet szóba, hogy ők jönnek át hozzátok, mert ti nem tudtok menni ezért és ezért. Ha ez nem felel meg nekik, akkor mindenki marad otthon.


Egyébként meg teljesen jól gondolkozol. Csak azért mert van, nem kell szórni a pénzt felesleges dolgokra, jól fog még az jönni nektek a baba körül.

2015. dec. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

31: köszi a választ - ahogyan mindenkinek. biztos amiatt is ufók vagyunk sok embernek, amiért nincs pl. tévénk, nem azért, mert nincs pénzünk tévéelőfizetésre, de eredeti nyelven szeretünk nézni dolgokat, és már évek óta nem néztük a világító dobozt, így kiadtuk az útját pár éve:) ugyanez volt az autónkkal, rájöttünk, hogy itt a belváros szívében ez csupán pénzpazarlás.


Azt választottuk, hogy fizessék ki a taxinkat és akkor elmegyünk.:) Meglátjuk!!:)

2015. dec. 10. 10:04
 33/37 anonim ***** válasza:
14%
13.000 ft miatt nyafogsz, nem fél millió... Vicc az egész.
2015. dec. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

14.hsz.: "Sajnos senki sem ajánlotta fel, hogy elvisznek minket, pedig van 2 kocsijuk, de talán a férjem megkéri őket rá. Csak valahogy olyan sértő ez az egész."


Helyesen látod. Nekik kellett volna felajánlaniuk, nem nektek kérni.

2015. dec. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 acelsziv ***** válasza:
100%

33: Először olvasni aztán ugatni.

Leírta a lényeget, csak lusta vagy, vagy analfabéta.

2015. dec. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
89%

egyébként mennyi idős terhes vagy? :)


én a sznob jelző miatt nem mennék, mire fel sértegetnek?

2015. dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen hülye rokonaim lennének, leszarnám mindet, és a férjjel kettesben karácsonyoznék. Jobban is éreznétek magatokat szerintem. Megsértődnek, hát megsértődnek.


Ja amúgy a feltételes mód az első mondatomban téves, mert nekem is ilyen hülye a rokonaim elsöprő többsége. Nem is tartom a kapcsolatot velük, mert minek.

2015. dec. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!