Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti elmennétek Karácsonyozni...

Ti elmennétek Karácsonyozni anyósékhoz, ha sokba kerülne és máshogy is meg lehetne oldani?

Figyelt kérdés

Anyósomékhoz nem tudunk már tömegközlekedni (2 óra és 3 átszállás), mert nagy a pocakom már ehhez (sokszor kell mosdóba is mennem, ami lehetetlen arrafelé, és már nehezen viselem magam).


Kitaláltuk, hogy idén a férjem családja karácsonyozzon nálunk (mindig máshol van a karácsony), tágas lakásunk van, lehetne programot is csinálni. De a férjem húga és az anyósom nem szeretnek "a belvárosban lenni, mert ott a sznobok élnek", így megszavazták a város legszélét (=anyósomék lakását), ahová mi tömegközlekedés hiányában 13.000 Ft-ért tudunk eltaxizni meg vissza. Egyébként mindenki járóképes, fiatal a családban (a férjem szülei is csak 60+).


Szerintetek a családi béke érdekében nyeljük le ezt a kb. kb. 13.000 Ft-os pluszköltséget vagy valahogy maradjunk inkább itthon?


Őszinte leszek, nagyon rosszul jön ez a kiadás így év végén és a baba születése előtt is. Másrészt meg karácsony van mégis, csak úgy éreztem, nem kértünk sokat azzal, hogy jöjjenek kivételesen ők hozzánk most, hogy ilyen a szitu. Nem tudom, túlreagálom-e vagy meg kell húzni a határainkat, mielőtt a gyerek meglenne?(A szüleim jönnek hozzánk a következő nap, ők megértik,hogy most nem megy a rohangálás nekünk.)



2015. dec. 9. 16:29
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
87%
Nem mennék. Ha már ilyen hülyén állnak hozzá, akkor nem lenne sok kedvem velük lenni. Inkább nyugiban otthon.
2015. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Nem pénzünk nincs autóra, hanem a legdrágább parkolási zónában lakunk és minden a környező kerületekben elérhető (a babakocsis/hordozós dolgoktól sem félek igazán), még a férjem szülei is egyébként 1,5 órányira vannak, csak nem nagy pocival.:) de remélem, ha meglesz a gyerek, a poci megy!:)
2015. dec. 9. 18:37
 23/37 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 20-as.


Ne feledjük, hogy a kérdező egy nagy pocakos (leendő)anyuka, akinek problémás a BKV (WC-gondok, nyomorgás, ésatöbbi) és a taxi elég drága.


A kedves család meg kitűnő egészségnek örvend, és mind rendelkeznek fejenként 2 db, funkcionáló lábbal :)


Valamint a kérdező említette, hogy bőőőven van hely karácsonyozni náluk is.


Most komolyan elvárnád, hogy átcammogjon anyósékhoz, amikor lenne egy sokkal jobb megoldás?

2015. dec. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
14%
Hogy vállatok gyereket, ha 13.000 ft-os taxira sincs pénz?
2015. dec. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
24:köszönöm a konstruktív hozzászólásod, és nem arról van szó, hogy nincs rá pénz. írtam az egyik válaszban, hogy mi a helyzet most a fészekrakó ösztönömmel és a pénzpazarlással.:)
2015. dec. 9. 19:49
 26/37 anonim ***** válasza:
90%
Biztos van rá pénz, de azt jobb lenne a babára költeni.
2015. dec. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
64%

Én nem mennék. Szépen értelmesen elmondanám nekik, amit itt leírtál, hog terhesen kellemetlen lenne neked tömegközlekedni, taxira nincs pénz, ha nincs lehetőség, hogy valakik hozzanak-vigyenek, akkor vagy ők jönnek hozzátok, vagy lehet külön karácsonyozni.

Utolsó, általában December az a hónap, amikor leginkább szükség van minden fillérre is sok embernek, nem értem, mi a meglepő azon, hogy a kérdező nem szeretne csak úgy 13000Ft-ot kidobni az ablakon.

2015. dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk szegények persze, de szerintem nem kell hülyeségekre költeni a pénzt, csak mert van a számlánkon. Szívesebben tenném bele mondjuk a nyaralásba jövőre, vagy egy pár napos bécsi útba azt az összeget.
2015. dec. 9. 20:05
 29/37 anonim ***** válasza:
91%

Ha ők azért nem mennek, mert a belvárosban sznobok laknak, akkor te meg azért ne menj, mert a külvárosban még nagyobb sznobok élnek.

Ha ők mondhatnak ilyen hülye indokot, akkor te is.

Mindegy ki lakik a szomszédodban, nem hozzájuk mennek! Még ha az ország legnagyobb sznobja is a tőszomszédod, úgyse fogod meghívni a családi karácsonyra, szóval nem lényegtelen?!

2015. dec. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
60%
szerintem mondd meg, hogy vagy nálatok lesztek, vagy fizessék ki a taxit (össze is dobhatják) és akkor te nagyon szívesen elmész hozzájuk :D
2015. dec. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!