Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan vegyem rá, hogy vizsgál...

Hogyan vegyem rá, hogy vizsgáltassa ki magát?

Figyelt kérdés

Édesanyámnál elég régen - megkockáztatom, hogy 7-10 éve - pajzsmirigy-alulműködést diagnosztizáltak, de azóta sem hajlandó semmit tenni azért, hogy a betegséget kezeltesse.

Mostanában egyre inkább előjönnek a tünetek, rosszabbul hall, fáradékony, a napokban derítettem ki, hogy a haja is nagyobb ütemben hullik. Emellett szépen lassan szellemileg is kezd leépülni, én azt figyeltem meg, hogy csökken a szókincse, sok esetben nem tud értelmes érveket felhozni az állításai mellett, ingadozó a hangulata (az egyik pillanatban még semmi probléma, a következőben pedig egy félmondat, vagy egy asztalon felejtett csokis papír miatt képes felidegesíteni magát, és órákat ordítozni felesleges dolgokon).

Emellett köldök sérve van, ami magától soha nem fog meggyógyulni, ahogy telik az idő, egyre rosszabb lesz, amilyen hamar csak lehet, műteni kellene.

Többször próbáltam már neki ezt jelezni, de a pajzsmirigy problémáknál arra hivatkozik, hogy az orvos azt megmondta neki, hogy nem kezelné hormonokkal, mert az felborítaná az egész hormonháztartását, többet ártana, mint amennyi haszna lenne. Bár szerintem ez csak kifogás, a pajzsmirigy hormon csak a kezelés kezdése utáni 1-2 hónapban okoz kisebb-nagyobb mellékhatásokat, de ezek nem elviselhetetlenek, és családi segítséggel simán átvészelhetőek.

A sérvével azért nem megy orvoshoz, mert "még fel kell nevelnie minket", és ha bármi történne, az apánk sajnos már nincs itt, hogy segítsen (2 éve váltak el, nincsenek jó viszonyban, meg minket sem keres igazán). Emellett a ~2 hónap táppénz sem éppen előnyös, bár 250 ezer Ft nettó fizetésnek a 60%-a sem olyan rossz, megszorításokkal ugyan, de át lehetne vele vészelni az időszakot. Pláne, ha összejönne a felvétel a duális képzésemre, az is hozna valamennyit a családi kasszába.


Mit gondoltok, hogyan lehetne rábeszélni, hogy az egészsége fontos, mert ahogy haladunk előre, ez a 2 betegség csak egyre rosszabb lesz kezelés nélkül?


Ő 50 éves, én 18/F.


2016. jan. 1. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

mindenképpen beszélj vele, hogy egyre rosszabb lesz a dolog, ha nem kezeli magát és nemcsak magának árt ezzel, hanem nektek is, mert egyre több minden fog rátok maradni, amit ő már nem bír megcsinálni, kevesebb időd jut tanulásra, saját életre, stb. és lelkileg is megviselő ez a dolog.

hova mész tanulni?

2016. jan. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Akkor mondd meg neki, hogy ha fel akar nevelni titeket, akkor pláne menjen el a köldöksérvével orvoshoz, mert ha nem műtik meg, és kizáródik, akkor tényleg életveszélybe kerülhet.

Az meg egy baromság, hogy a hormonkezeléssel felborítják a hormonháztartását. Pontosan azt a hormont fogja kapni gyógyszerben, amit a pajzsmirigye normális esetben saját maga termelne.

2016. jan. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

ezek nem tünetei a pajzsmirigy gondnak inkább csak kezd öregedni és leépülni ez ellen a legtöbb amit megtehetsz hogy folyamatosan emberek közé viszed

ha otthon van melo nélkül a depi is okozhatja a tüneteket

ha segiteni akarsz keres melót és a biztos havi fizut rakd a családi kaszába így ő is könyebben rá állna egy mütétre ami több hónap lábadozás

2016. jan. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sérvműtét annál egyszerűbb, minél kisebb. Gondolom, ha már 2 éve küzd vele, akkor már nagyobb. Próbáld rábeszélni, h annál egyszerűbb a műtét és a felgyógyulás, minél előbb megműtteti magát. A férjem 2 héttel később már dolgozott, nem hónapokig lábadozott. (Igaz, neki a felfedezéstől műtétig 1,5 hónap telt el.)
2016. jan. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!