Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan vegyem rá a párom,...

Hogyan vegyem rá a párom, hogy vizsgáltassa ki magát? 4 éve nem védekezünk, nem esek teherbe. Lehet kérni, hogy engem vizsgáljanak először?

Figyelt kérdés

Én már nagyon szeretnék babát, ezért a jövőhéten megyek meddőségi központba, de ha jól tudom a férfit vizsgálják először!

Ő is szeretne babát, de ő a természetre bízná, és nem akar hallani a mintaadásról, mert kellemetlennek érzi, hogy eljöjjön és ott produkáljon. Azt mondja, ha én kivizsgáltatom magam és jók az eredmények, akkor talán benne lenne, de az is úgy, hogy ne kelljen ott produkálnia mert kellemetlennek érzi, hogy a "cuccal teli üvegcsével cammogjon a dokihoz, és nyomja a kezébe"



2014. máj. 4. 09:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
A párod nagyon önző és nem is annyira fontos neki a gyerek,különben elmenne.
2014. máj. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
31%

Persze hogy lehet kérni ilyet, de a férfiak vizsgálata nem fájdalmas, gondolom én nőként :) és amúgy sem értek a témához, mert nekünk spontán fogant a fiúnk, de a nőknek meg benyúlnak, az azért már nem olyan kellemes. Szóval ilyen szempontból a férfiakat lehet a legkönnyebben vizsgálni.

Megértem a férjed, tényleg fura lehet egy szobába produkálni, de esetleg, ha adnak üveget és megengedik, hogy otthon produkáljon talán kevésbé ilyen kínos.

Beszélj vele erről, hogy azért neki sokkal könnyebb lesz a vizsgálat, neked meg szét kell tenned a lábad, benyúlnak és persze a terhesség, szülés is téged érint inkább, szóval azt a mintaadást csak kibírja valahogy, ennyit megtehet a cél érdekében.

Amúgy lehet a probléma nálad is, de természetesen a férjednél is, szerintem nekik kínosabb, hogy nem tudnak teherbeejteni egy nőt, mint fordítva, ez is biztos közrejátszik a dolgokban. De egyelőre nem tudni kinél van a gond, szóval igen 4 év után megérett bőven a dolog a kivizsgálásra, sőt nem is kellett volna ennyit várni, már 1 év múlva mehettetek volna!!!!

De amúgy neked megjön rendszeresen? Van peteérésed, próbáltad a hőmérőzést stb? Nem azt mondom, hogy ezeket próbáld, de ha soha nem mértél peteérést, vagy nagyon össze vissza jön meg, akkor inkább nálad lesz a gond.

2014. máj. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

lehet kérni, de általában a két fél kivizsgálását egyszerre kérik a nődokik.


Most gondolj bele, a nőknél van egy csomó féle vizsgálat (és mind-mind ciklusfüggő, tehát hónapokig elhúzódhat, mire kiderül, hogy nálad semmi gond). És eltelik egy csomó idő, mire azt mondjátok, hogy oké, a te kivizsgálásodnak már vége, jöhet ő.


a pasiknál ez kb. annyit jelent, hogy lead egy kis mintát (nagyon sok helyen viheti otthonról is, ha nem laktok messze), megnézik. És ez kb. fél óra...

2014. máj. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%
Lényegesen egyszerűbb, gyorsabb és fájdalmatlan a férfi kivizsgálása, sőt egy női kivizsgálásnál még kevésbé kellemetlenebb is. Ha veszel olcsón egy kb. 100-200-szoros nagyításra alkalmas mikroszkópot vagy kölcsönkérsz valakitől, akkor otthon is meg lehet vizsgálni az ondót legalább arra, hogy hemzsegnek-e benne a spermiumok. Mert ha nem, akkor bizony eleve gond lehet. A vonakodásnak persze az is lehet az oka, hogy a férjedet kevésbé érdekli egy gyerek, ezért nem lelkesedik. Mennyit dohányzik a férjed ? mert az erős dohányosoknál lehet meddőségi probléma (egy volt kolléganőmnél fordult elő ilyen). Lehet genetikai oka is, ismeretségi körben egy 30 éves férfi ikerpárnál van ilyen, de ők egyáltalán nem vonakodtak, sőt már herebiopszián is voltak (ami azért kellemetlen beavatkozás).
2014. máj. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

Miben más, mint amikor vizelet- vagy székletmintát kell bevinnie?

Elég gáz a hozzáállása...

2014. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%

Amikor nálunk felmerült a kivizsgálás és rákérdeztünk a nődokinál, hogy mi a menete, a férjem azonnal kért is időpontot andrológushoz, ugyanis a doki is egyértelműen azt mondta, hogy ne a fájdalmas női kivizsgálásokkal kezdjük.


Majd a férjem volt a legjobban felháborodva, amikor az orvos nem volt hajlandó mintát elfogadni, mert "mi van, ha kiderül, hogy gond van". Igen vazze, ezért adna mintát...

Keresett egy másik orvost, mondjuk mire onnan megjött az eredmény, már terhes voltam, így okafogyottá vált.


De elgondolkoztam volna a közös gyerekvállaláson, ha azon fennakad, hogy kell pár métert sétálnia egy pohárral.

2014. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válastokat!


Nem önzô, én inkább azt látom a beszélgetéseink során, hogy fél attól, hogy valóban nála van a hiba, és ezt lehet szégyené.

Ha valaki azért elállna a gyermekvállalástól, mert a párja kellemetlennek érzi, annak csak gratulálni tudok, hiszen én magam is már húzom jó ideje, mert félek a tudattól, hogy esetleg velem van a baj.

2014. máj. 4. 11:56
 8/24 A kérdező kommentje:

Mivel írtátok, hogy talán van lehetôsége itthonról mintát vinni, ezért ezt megtudakolom, ez ellen semmi kifogása sincsen.


Egyébként visszatérve a vizelet leadásra, ezt is itthon végzi.


Természetesen babát ô is szeretne, és azt hiszem egyértelmûen ìrtam, hogy ô inkább a természetesség hìve.

2014. máj. 4. 12:01
 9/24 A kérdező kommentje:

Visszatérve: egyikünk s dohányzik, ô viszont nagyon sokat dolgozik.


Elôzô kapcsolatomból szuletett lányomat tisztességesen gyermekeként neveli 6 éve, nagyon jó apa.

Es igen is szeretne, mert sokszor ha elmegyunk ruhát venni mutogatja, hogy majd a kis krapekunkra "ilyen farmert adnánk amolyan inggel, mert milyen kis vagyány lenne benne"

Én úgygondolom csak fél az eredménytol, mert az occse is kerdezte már erol es sajnos eleg negativan megjegyezte, hogy "mi van nem tudsz gyereket csinalni?"

2014. máj. 4. 12:08
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nőgyógyász csinálta a kivizsgálást, és egyértelműen rajtam csinált végig minden vizsgálatot, (meg is lett a hiba)

Mintát pedig vihet a férjed is otthonról.

2014. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!