Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Úgy érzem, hogy ki vagyok...

Úgy érzem, hogy ki vagyok szorítva a családomból. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok.


A családom kissé nehézkesen él. Van egy bátyám (26 éves) és egy öcsém (4 éves).

Van egy párkapcsolatom is, 2 éve (3 év korkülönbséggel).


Tanulmányi teljesítményem 4 - 4,5 szinten vannak átlagosan, de az utóbbi időben romlottak a jegyeim, stresszes lettem és az orvos nyugtatóra fogott.


Legnagyobb problémám az, hogy testvér bátyámnak szintén 2 éve vagy egy párkapcsolata (8 év korkülönbséggel) és az ő barátnője folyamatosan belekotnyeleskedik a családunk életébe. Egymás ellen fordít bennünket és ez nagyon rosszul esik.


Mióta egy párt alkotnak a családi kapcsolataink nem valami felhőtlenek.

Édesanyám merőben támogatja kapcsolatukat, viszont a lány mindenféle furcsa és legfőképpen hamis dolgokkal illet meg engem is, édesanyám természetesen hisz neki és egyre jobban kezdi velem éreztetni, hogy menjek el innen. Egyszer azt mondta nekem, hogy a "menyét" sokkalinkább annyira szereti lányaként, mint engem.

Ez nekem végtelenül rosszul esik és folyamatosan próbálok vele beszélgetni, hogy mi a baj velem. És ha úgy nézzük az egész családdal ugyenezt csinálja, minden nem igaz dolgot elhitet, hogy engem lejárasson és ezt már mindenki elhiszi neki és már lassan senkivel nem tudom megbeszélni a problémáimat, senki nem.hallgat meg, és mindig azon vagyok és leszek, hogy segítsek, bármi problémájuk van.

Sajnos egyre jobban úgy érzem, ez nem ér semmit. Legjobb barátnőmet is ellenem fordította.


Édesanyám egyre kevesebb pénzt ad nekem ennivalóra, osztálypénzt is mindig utólag küldeti be velem, nagy nagy unszolásokra; nem rég volt karácsony: a bátyámnak ruhát, kormányhouzatot vett, öcsém játékokat kapott, de én nem szoktam kapni semmit, ha kapok is általában a kajapénzemből vonja az árát.

Szeretnék továbbtanulni főiskolán/egyetemen, de attól tartok nem fog sikerülni, ugyanis kijelentette, hogy az én szórakozásomat nem fogja finanszírozni és nem is akarja.

Ruháimat felét kinőttem, de még mindig ezeket hordom, mert amikor ruhára kérek max. 2000Ft-t mindig azt mondják, hogy menjek dolgozni, közben mikor dolgozni szeretnék menni, nem engednek el sehova. Azt mondják mondig, hogy maradjak itthon öcsémmel, vigyázzak rá (ő 4 éves), de dolgozni nem.mehetek, mert ha megyek, akkor költözhetek.



Nagyon ritkát eljárok a barátomékhoz. Velúk valahogy kicsit jobban érzem magam, nem beszélem ki nekik a problémáimat, de mindig látják, hogy valami nincs rendben.

Úgy bánnak velem, akár a saját lányuk lennék. Van, hogy megölelnek és azt mondják, bármi baj van, szóljak nekik, ők majd segítenek...de nem akarom őket ilyennel terhelni.


A családomat nagyon de nagyon szeretem, de fogalmam nincs mit tegyek.


Teljesen kiszorítva érzem magam.



Mit kellene tennem? Mi velem a gond?

Kérem, segítsen valaki.



2016. jan. 20. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Tipikusan az az eset, amikor ennyi infó alapján nem lehet állást foglalni. Én meghallgatnám azért a másik fél véleményét is...


Nem derül ki például, hogy konkrétan miket kamuzik rólad a lány? A lány előtt milyen kapcsolatod volt a szüleiddel?

2016. jan. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Ha ez igaz, akkor a bátyáddal nagyon keményen beszélgess el, mert ez a kislány, akit kifogott, nagyon húzós eset. Egy anya nem utálhatja meg a saját lányát a fia BARÁTNŐJE miatt. Ha igen, akkor anyádnál is valami komoly gond van. Nem csoda, ha húzós anya fia, hasonló libát gyűjt be magénak.


Ha úgy érzed, hogy kiszorítanak, akkor arra az a legjobb, ha te ignorálod őket. Fordulj apád felé, a barátod felé, és ne is törődj egy cseppet sem anyáddal, sem a bátyáddal, sem a nőjével, még csak ne is szólj hozzájuk túl sokat. Nem léteznek.

2016. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Előtte nagyon jó volt a kapcsolatom mindenkivel.


Olyanokat kamuzik pl: hogy "Azt mondtam róla, hogy tisztességtelen." vagy hogy "Leittam magam, cigiztem" vagy hogy "Nem köszönök neki és leköptem." vagy hogy "Azt mondtam, mindenkit utálok."


És ezek nem igazak. Mindenkit szeretek és tisztelek, mindig messziről is köszönök neki, buliba nem szoktam járni, inni nem.szoktam, cigarettát több kilóméterről kerülöm.

2016. jan. 20. 15:35
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

Úgy látom, nem nagyon érted, hogy mit lehet tenni a nyílt rosszindulattal, illetve az olyan személlyel, aki nem szeretett soha senkit, csak irányítani szeret másokat.


Valószínűleg meglátták, hogy veled ki lehet tolni, mert nem érted ezeket a viselkedésformákat. Ha ezeket a kisebb-nagyobb stikliket hagyod, valóban kitehetnek otthonról.


Ha van még olyan a családban, akiben megbízol, feltétlenül ülj le vele beszélgetni, és mondd el neki, hogy a napi konfliktusok, és ferdítések nem kis jelentőségűek, hanem komolyan fennáll a lehetősége, hogy anyagilag és karrier szempontjából egy vagy két nő sarokba akar téged szorítani.


Egyébként honnan szedi, hogy leköpted? Van ennek bármi alapja? Ha nincs, akkor szándékosan hazudik, tehát egy igazi aljas cselszövővel van dolgod! Ezzel szembesítetted már a bátyádat? Megkérdezted már tőle, hogy ő szeret-e téged?


Rendkívül komolyan kell venni, hogy miközben luxuscikkekre (igaz, nem túl drága) van pénz, neked alapvető dolgokra nem adnak. Ezt mindenképpen mondd el olyannak a családban, akinél egy kicsit is megbízol abban, hogy meghallgat. Tehát lehetőleg mindenkivel próbáld megbeszélni...


És kéretik mellőzni azokat a tanácsokat, hogy havi 100-ért iskolázatlanul nyugodtan induljunk útnak - ez már egyre kevésbé az a világ.

2016. jan. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!