Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van a családomból!...

Elegem van a családomból! Miért kell mindenért engem hibáztatni?

Figyelt kérdés

A családomban mindig én voltam a rossz, mert soha nem az ő elképzeléseik szerint cselekedtem. 16 évesen megismertem a páromat, érettségi után elkölöztem hozzá és tanulás helyett dolgoztam, utána születtek a gyermekeink, én amíg otthon voltam tanultam. Volt amikor elég szűkösen éltünk, de mostanra eljutottunk odáig, hogy tényleg mindenünk megvan, a gyerekek szépen nőnek, egészségesek vagyunk. A családom eközben persze elhalmozott a "jóakaratával" és mindig elmondták, hogy semmire sem fogom vinni, semmire se vagyok jó, a párom el fog hagyni, a gyerekeket nem tudom egyedül felnevelni, bezzeg a nővérem milyen tökéletes, mert ő megfogadta a tanácsaikat. A nővérem persze velük együtt fújta.

A nővéremék most válnak, mert a nővéremnél valami probléma miatt nem jött össze a baba és a férje családot akart. Én tényleg nagyon sajnálom a nővéremet, de azért amit most művel, az már túlmegy egy határon. Úgy állít be mindent, mintha az én/ mi hibánk lenne, azaz pl. azért nem jött rá előbb, hogy nem lehet gyereke, mert nekem született, vagy azért választott rosszul férjet, mert az én páromnak az ellentétét kereste vagy ami a legvadabb, hogy azért ment tönkre a házassága és a cégük, mert a mi problémáinkkal volt elfoglalva a sajátjai helyett.

A szüleim a legutóbbi beszélgetésünk alakalmával azzal búcsúztak, hogy boldog lehetek, mert elértem a célomat és tönkretettem az egész család életét. Erre már tényleg nem tudok mit mondani. Soha nem akartam nekik rosszat, csak azt, hogy fogadják el az én elképzeléseimet is.

Azóta azon gondolokozok, hogy mit kellene csinálnom. Nem tudom, mit tegyek, mit mondjak.

Szerintetek van értelme egyáltalán valamit is mondanom vagy törődjek bele, hogy ez nem lesz jobb? Ez utóbbival csak az a baj, hogy a gyermekeim nagyon szeretik a nagyszüleiket, úgy viszont nem szívesen engedem őket hozzájuk, ha folyamatosan a mi szídásunk a program, mint az utóbbi néhány hétben.


2014. szept. 8. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én már csak azt nem értem, hogy miért foglalkozol velük? Leírásod alapján ők nem a családod, és lehet, hogy biológiailag a szüleid, de valójában nem viselkednek szülőként. A gyerekekkel pedig meg kell beszélni, hogy sajnos kialakult ez a helyzet, így nem fogtok tudni találkozni mostanság. Más megoldás nagyon nincs...
2014. szept. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem érthető, miért akarnak belőled bűnbakot csinálni, de ha így van, nem tartanám velük a kapcsolatot. Ha keresnek, jönnek kedvesen fogadnám, de nem mennék hozzájuk.

" azért választott rosszul férjet, mert az én páromnak az ellentétét kereste " - hát ezt gondolom nem te tanácsoltad, miért nem szerelmet keresett, miért valami adott dolog ellentétét? ostobaság.

" boldog lehetek, mert elértem a célomat és tönkretettem az egész család életét"

-ez nagyon durva.Azért, mert boldog családban mersz élni- irigyek...

Nevelgessétek a gyerekeket, ne foglalkozzatok ezekkel.

2014. szept. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hagyd őket a francba, ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Van már saját családod, akik szeretnek, ennyi bőven elég.
2014. szept. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyerekek kicsik, ha kikerülnek a nagyszülők az életükből, túl fogják élni. Az a fontos számukra, hogy ti a pároddal harmonikus kapcsolatban éljetek. A családotokból mindenki irigyli, hogy nektek bejött az élet, és próbálja összezúzni a boldogotokat, mert azt látják benne, amit nekik nem sikerült elérniük, mert nem hittek benne. Számomra a család szent, de úgy érzem, a te családod egyáltalán nem a "családod". Hagyjátok őket forrni a levükben. Miféle jó tesznek hozzá az életetekhez? Mert mindig csak adni és tűrni elég egyoldalú kapcsolat. Szakítsátok meg a kapcsolatot. Ha keresnek titeket, akkor esetleg el lehet kezdeni újra kiépíteni a dolgokat, de az első "a ti hibátok" megnyilvánulás után irány haza, és ismét szünet. Jelenleg a lábtörlőjük vagytok, akik évek óta elviselnek mindent, úgyhogy mindent szabad.
2014. szept. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak ám nyakatekert ok-okozati magyarázataim,de látom,a témának nem én vagyok a császára:D Kérdezd már meg kiscsaládodtól,hogy ezeken a hülyeségeken mennyit agyaltak.


Nővéred "azért ment tönkre a házassága és a cégük, mert a mi problémáinkkal volt elfoglalva a sajátjai helyett" kijelentésén kicsit kikerekedett a szemem,kb csípőből visszavágtam volna,hogy látod nyuszifül,foglalkoztál volna inkább a saját problémáiddal. Ez nonszensz,innentől kezdve nálam agyilag zokninak számít.


Anyukádéknak meg lehet mondani,hogy ha azzal lesznek elfoglalva,hogy az unokáiknak is téged szidnak,akkor többet nem hozod őket.


Ezenkívül meg csak simán ne vegyél róluk tudomást. Ezek buta emberek,mást nem tudok rájuk mondani. Max még annyit,hogy sajnálom őket.

2014. szept. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!