Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van a családomból! Mit...

Elegem van a családomból! Mit tehetnék? 14/L

Figyelt kérdés
apukàm alkoholista, sokszor bàntott lelkileg, néha fizikàlisan is , két éve elvàltak azóta anyukàmmal ès a bàtyàmmal élek. De sajnos anya sem egy könnyű eset. Elég rossz àllapotban vagyok lelkileg és pszichológushoz is jàrok ezért, de amit ő leművel azt nem tudom elviselni. Egyszerüen nem beszelgetunk egymassal , mintha ezek a lakotarsaim lennenek nem a csaladom. Anya allandoan a noveremhez hasonlitott hogy en miert nem vagyok olyan vekony mint o miert nem vagyok kituno (4 es az atlagom) miert nem hordok olyan ruhakat mint o. Amikor depresszios voltam 12 evesen, nem hiszti tenyleg depresszios voltam csak enni meg inni mentem ki a szobambol es fel ev alatt egyszer nem kerdezte meg h jol vagy? Minden rendben? Noverem meg kicsit is rosszkedvu mar odamegy hozza. Barmiko mondok vmit anyanak csak tvzik es nem figyel. Meg is mondta nekem h en csak nyug vagyok neki.annyira nincs penzunk h a sajat penzembol veszek iroszereket meg ruhakat az iskolara mert ugy gondolja h ha nekem van penzem vegyek en. Tegnap elott is tonkrement az ajtom nem lehetett becsukni , es kerdeztem h meg tudja e valaki csinalni mert en nyaralni megyek apaval es a noveremmel 1 hetre es addig kesz lenne, de mondta a kifogasokat es h biztos nem lesz megcsinalva mert minek es h en majd megcsinalom. Egyebkent szeptembertol koleszos leszek szoval nem kell elviselnem de ugy erzem en mar most sem birom ki. Soha nem hallgatott meg mindig idegen lesz szamomra. Es az a vocces h kozben szabalyozni is akar. Nem enged el messzibb helyekre engem mert felt, es most kb 20-30 km tavolsagrol beszelunk... Probaltam otvenszer beszelgetni vele arrol h nem hallgat meg es azt sem tudja h pszichologushoz jarok v hogy bajaim vannak. Kiabaltam, sirtam, normalisan is beszeltem vele nem nagyon erdekelte. Azt mondta h hulyeseg. Nagyon sokat veszekszek vele es nagyon sokszor duhomben bepakolok a taskamba h na jo en ezt em birom tovabn elmegyek.(lenne hova mennem) de aztan lenyugszom . De legszivesebben elkoltoznek. Tudom h fiatal vok szoval a koltozes elegge bonyolult dolog lenne de en ezt latom a legjobb megoldasnak mert ha ebben a csaladban maradok en kikeszulok. Batyam szerint is elviselhetetlen anya mert mindenbe belekot es kiabal allandoan o el is koltozott 14 evesen 1 napra aztan anya ettol bepanikolt es azota normalis a batyammal. De komolyan nem tudom mit tegyek. Mar orulok hogy ha nem latom.

#család #Anya -lànya kapcsolat
2015. aug. 17. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Tényleg nincs rendjén, hogy a nővéredhez hasonlítgat. Egy gyereket mindig önmagához kell mérni! Látja, hogy milyen a nővéred, és azt hiszi, hogy ezzel amit mond változtat a helyzeteden. Az meg főleg hihetetlen, hogy azt mondja, hogy magadnak vegyél meg mindent, mert van pénzed. Csak mert nem vagytok jó anyagi helyzetben, akkor is az ő feladata az ellátásod! Még kiskorú vagy, az ég szerelmére!!! Nem értem, hogy mi baja, ha ő veszi meg a nővéred ruháit, anyudnak nyilván több pénze van, akkor miért akad ki, hogy te nem olyan jobb minőségűbe jársz?! Vagy ha csak más a stílusod, akkor mi van? A testsúlyodról szólva, nem tudom, hogy mitől van, de az is lehet, hogy a lelkiállapotod miatt vagy teltebb. Igaz annak, ahogy kinézel, semmi köze ahhoz, hogy beleszóljon. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de az anyukád egy kicsit csekély értelmű, hisz a bátyád esetéből tanulnia kellene. Nem látja, hogy tönkreteszi a lelkiállapotodat. Viszont! Tudom, hogy idegesítő, hogy szabályozni akar (az én szüleim is sokszor csinálják ezt velem),de ez azt mutatja, hogy félt, vagyis szeret, csak egy "kicsit" nem úgy mutatja ki, ahogy kellene... Szerintem azért néz téged levegőnek a mindennapokban, mert azt gondolja, hogy mivel ő jóval idősebb nálad, az anyád, "bölcsebb", te meg úgymond biztos nem mondassz semmi érdekeset, hisz még a nővéred is "jobb" nálad, szóval úgymond jelentéktelennek tart, szerintem. De szeret! Legbelül törődik veled... Egyébként nem a jegyek, és a kinézet dönti el, hogy ki a "jobb", csak az anyukád ezt nem látja. Gondolom mindegyik gyermekéből valami fényeset akar, ha nagy lesz... ez érthető, csak nem így kellene kezelnie.

És hogyhogy nem tudja, hogy pszichológushoz jársz?

Én nem tudom mit kell ilyen helyzetben tenni. Tanácsolni tudok! Ne tűrd, hogy ezt tegye veled! Szerintem szólj egy felnőttnek, akiben megbízol, hogy beszéljen vele. Más ötletem nincs, lehet, hogy nem fog jól elsülni a dolog, de akkor se hagyd!

Mindenképpen légy kitartó, és ne hagyd, hogy a düh a hatalmába kerítsen! Ne add fel, ez a legfontosabb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sajnálom, hogy csak ennyit tudtam írni, de én is csak egy 14 éves lány vagyok. Ha akarsz, beszélhetsz velem privátban, de nem hiszem, hogy sokat tudnék segíteni. :( Kitartás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2015. aug. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Szerintem szólj egy felnőttnek, akiben megbízol, hogy beszéljen vele."

Nem rossz tanács, kiegészítve azzal: nem elég, hogy te megbízol az illetőben, lehetőleg olyan legyen, akire anyukád "felnéz".

Tanult, szavahihető, de nem lekezelő, kioktató legyen az illető.

2015. aug. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 head9 ***** válasza:
Szerintem azt meg kell értened, hogy nem te vagy a hibás, hanem az anyád! Az anyád egy rossz anya! Az apád is, csak ő leszar mindent körülöttetek, és nem bánt. Az anyád lelkileg bánt. Vedd észre, hogy erről te nem tehetsz!! Ő rossz, és kész! Rossz természete van, nem ért a gyerek neveléshez, nem tanul a hibáiból. Te nem tehetsz róla, hogy ilyen embereknek kell téged felnevelniük. Próbálj meg magabiztos lenni, keress a környezetedben pozitív dolgokat, jó barátokat, olyan dolgokat, amik örömet okoznak. Olyanokkal vedd magad körül, akikkel jól érzed magad. Sajnos ezt otthon nem kapod meg, és még beléd is rúgnak: Nem válogathatjuk meg a szüleinket. Nem mi tehetünk róla, ha ők képtelenek a nevelésre, biztatásra, gondoskodásra. Egy a lényeg, ne engedd meg magadnak, hogy az ilyen dolgok érzelmileg rosszul essenek neked. Le kell szarni. Tudnod kell, hogy azért bánt, mert neki van valami lelki baja. Boldogtalan a szar életében, amit ő teremtett meg magának. Ő választotta apádat is. Sorozatosan rossz döntéseket hoz és rajtad éli ki, rajtad bosszulja meg. Neked nem szabad hogy ez fájjon, mert te nem tettél semmi rosszat. Rosszkor vagy rossz helyen, ennyi. Az életed magad irányítsd, amint tudod...vedd magad körül kedves emberekkel, jó barátokkal, járjál olyan programokra, ahol ilyen emberek vannak(tánc vagy akármi), tanulj sokat, és nemsokára az ilyen problémáid eltörpülnek majd. Nem te tehetsz róla, hogy ilyen a családba születtél. Csak előre!
2017. okt. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!