Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A férjem, az anyám és az...

A férjem, az anyám és az öcsém tönkretesznek anyagilag és szellemileg is. Mit csináljak? Erre nincs megoldás.

Figyelt kérdés
Üdv. 44 éves nő vagyok, egy kislakásban élek együtt a férjemmel, édesanyámmal és öcsémmel. Van egy fiam is, de ő kiment külföldre tanulni, nem lakik már lassan két éve nálunk. A kis családban egyedül én dolgozok, édesanyám nyugdíjas, a férjem és az öcsém már nagyon régóta munkanélküli. Öcsém még soha nem dolgozott (38 évesen!), a férjem meg már hetedik éve munkanélküli. Az én 210 ezres fizetésemből és az anyám 90 ezres nyugdíjából élünk négyen. Én sokszor túlórázom is + néha eladok ezt-azt neten, pl. házi lekvárt, és abból van még egy kis plusz pénz. Meg tudunk belőle élni, csak az a baj, hogy öcsém meg a férjem nagyon sok tisztálkodási szert, tusfürdőket, hajbalzsamokat, dezodorokat, drága parfümöket, arcvizeket meg még sok minden mást vesznek, hetente egy egész bevásárlókosárral. Állandóan otthon ülnek, és kínjukban nem tudnak mit kitalálni. Egyik nagy "hobbijuk", hogy habfürdőzni szoktak (napi 3X), és egy csomó ilyen cuccot elhasználnak ezekből a híres, reklámozott márkájú tömegtermékekből. Erre nagyon sok pénz megy el, és gyakran nem marad hó végére ételre se. Főleg, ha még a nat. geo. magazinra is előfizetnek. De nem lehet velük mit csinálni, jól érzik magukat munkanélküliként, pedig mindkettőnek van diplomája, öcsémnek kettő is, de szerintük úgyse kapnának munkát, és jól érzik magukat itthon, nem is akarnak dolgozni. De nem csinálnak így se semmi értelmeset, ki se mozdulnak soha, csak néha a boltba. Egész nap a számítógép vagy a tévé előtt ülnek, a híreket nézik. Az egyik laptopon meg van nyitva a hvg, 444 vagy hír24, az asztali gép monitorján a kurucinfót nézik, a tv-ben meg egész nap megy valami hírcsatorna, néha a rádiót is bekapcsolják, és összehasonlítgatják a híreket. Kb. ez megy 0-24-ben. A tv-ből, a gépből és a csapból is csak a hírek folynak. Haza érek késő délután vagy kora este a munkából hulla fáradtan, és ezeket mesélik állandóan, hogy az egyik lapon ezt írták a másikon azt, milyen felháborító meg ilyenek. Anyám meg egész nap a konyhában van és kotyvaszt valamit, mindig, ha veszünk valamit a boltban, ő azt feldolgozza, még a zsömlét is felvágja apró darabokra. Ezzel nincs gond, de főzni nem tud, mindig valami moslékot állít elő, pl. a kenyeret tejben áztatja, lekvárral meg ketchuppal főzeléket készít. Mivel én szinte egész nap dolgozok, férjemék meg ugye "nem érnek rá éppen", rá marad a főzés, és mindig valami moslékot eszünk, pl. majonézes kruplifőzelék volt tegnap szilvalekvárral. A szörnyű pénzhiány, adósságok és költekezés miatt nem tudok külön költözni, 73 éves édesanyámat nem hagyom egyedül lakni, öcsém és férjem nem keres semmit. Mit csináljak?? Néha sírni van kedvem. Most is itt ülök anyámmal a konyhában, a nappaliban üvölt a tv-ből valamelyik hírcsatorna, a rádió is megy, ők ketten meg ezen csámcsognak...

2016. febr. 4. 18:01
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
96%

Valóban nincs megoldás, mert a magad gyengesége és gyávasága miatt olyan patológiás családban élsz, amiből téged már 44 évesen aligha lehet kisegíteni.


Sajnos, azt kell mondjam, viseled el őket, mert mást úgysem tudsz tenni. Öcséd és a férjed miért nem megy dolgozni? Miféle ember az olyan, aki tohonya módon az asszonnyal tartatja el magát?


Ha nincs munka a környéken, akkor menjen el az ország mésik felébe, vagy menjen ki külföldöre.

2016. febr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
100%

én azt nem értem miért vagy együtt a férjeddel?

a fizetésed egyáltalán nem rossz, simán megtudnál belőle élni. kivehetnél egy albérletet és anyukáddal lakhatnál ott, hogy az öcséd is észre vegye magát. én legalábbis biztos ezt tenném.


azt meg nem elárulni, hogy hol vagytok, mert soha nem lenne vége.


nem tudni mennyi az adósság, de nem értem miért nem te osztod be a saját pénzedet?

2016. febr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az öcséd meg a férjed szépen kirúghatnád, és máris könnyebb lenne megélni. Ha erre nem vagy képes, akkor megérdemled.
2016. febr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
99%
Add be a válópert, egy gonddal kevesebb. Az öcsédet meg rakjátok ki, megoldódik a másik gond is.
2016. febr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem szabadna tűrnöd. Meg kéne mondanod nekik (a férjedre és az öcsédre gondolok), hogy, ennek itt van vége. Kezdjenek valamit az életükkel. Mi lesz igy később?
2016. febr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de ennyi eszed van.

Rég elváltam volna, és elköltözök.


Magadhoz veszed anyádat, mert róla illik gondoskodni, ez a két here meg gondoskodjon magáról.

2016. febr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán hogy fajulhatott odáig, hogy az öcséd a nyakatokon lakik?:( Kinek a nevén van a bérleti szerződés/tulajdonjog a lakásra? Ha a te neveden, akkor ultimátumot tudsz adni, hogy az öcséd álljon szépen a saját lábára és távozzon. Ezt tenném, mint első lépés. Akkor már csökkennek a költségek is. A következő a férjed lenne jó kis agymosással. Mégis milyen férfiak ezek??? puhap*cs mindkettő. Ráadásul kihasználnak téged, te meg hagyod. Legjobban az öcséd szúrja a szemem.
2016. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
4%

a híres, reklámozott márkájú tömegtermékekből


Medve anyám, milyen a híres tömegtermék? Nivea?

2016. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
95%

Hát bocs, de jó nagy baleknak kell lenni ahhoz, hogy valaki eltűrje, hogy a férje 7 éve csak a p*csét lógatja, az öccse meg az isten tudja milyen joggal odaköltözik az ember nyakára. Hogy 38 évesen egy fűszálat nem tett még keresztbe, hát ezt inkább nem is kommentálom, mert nem tudom kinek nagyobb szégyen, neki vagy a kedves édesanyátoknak... Hogy mi a megoldás? Öcsikét kirakni azonnal. Most, ebben a percben. Nem vagy érte felelős, felnőtt férfi ember, így is égjen le a pofájáról a bőr (üzenem neki, hogy akkor sem kellene egy ilyen férfi, ha több milliárd forint járna mellé...). Ha anyádnak vmi nem tetszik, ő is mehet, amerre lát, bár nem hinném, hogy emiatt összecsomagolna és ott hagyna...

Férjednek ultimátum! Ha fél éven belül nem kezd el dolgozni, elválsz tőle. Addig a feladatai ez és ez és ez. És cssak a legszükségesebbet veszed meg neki, élelmiszer, alap higiénia, ruházat, HA KELL.

Ezt kell tenned. Komolyan nem értem mit gondoltál, amikor ezt a két életre méltatlan férfiszerű nem tudom mit, beengedted a lakásodba.

Ha a kirakás nem játszik, mert úgy van a tulajdon, akkor te pakolj össze. Keresel annyit, hogy megold.

2016. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
91%

Megoldás:

- nem adsz a léhűtőknek pénzt

- kikapcsoltatod a netet és a tévét

- beadod a válópert

- ha a lakás a tiéd, akkor anyád kivételével mindenkit kiteszel

- ha nem a tiéd, akkor meg költözés van

- anyunak keresel egy bentlakásos otthont


probéma megoldva

2016. febr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!