Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagypapám megemlékező miséjére...

Nagypapám megemlékező miséjére ha nem megyek el az gerinctelen dolog?

Figyelt kérdés
Drága nagypapám akit nagyon szerettem 2006 februárban hunyt el. Azóta nagymamám évente egy misét fizet a tiszteletére, amelyre az egész családnak jelenése van. A problémám a következő. Tíz éve halt meg a papa, a másik fele pedig hogy apám testvérével, és az említett nagymamával, de még apámmal sem vagyunk beszélő viszonyban, és nem szeretnénk velük találkozni. Az egyértelmű hogy a temetőbe kimegyünk a családommal, és viszünk virágot, mécsest, de a templomban ezen a képmutatáson ami tíz éve zajlik nem szeretnék részt venni. Őszintén megmondom hogy a papa mindig is jó papa volt, a mama viszont csak a rosszindulatú cselekedeteivel, pofonjaival, sz.rkavarásával vált emlékezetessé az életemben. Úgy érzem a misével nem a nagyapám emléke előtt tisztelegnék, hanem azt a színjátékot kéne végig néznem hogy megy áldozni a vénasszony, és az első sorban peckesen ül, hogy mindenki lássa...Nekem a papa emléke itt van a szívemben, szeretettel gondolok rá, nekem ez a legnagyobb tisztelgés ő előtte, nem pedig a templomban való képmutatás...szerintetek?

2016. márc. 18. 06:51
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és a véleményeket. A kérdésem célja nem a fröcsögés volt, hanem a megerősítés. Bármennyire is engem ostorozol kedves utolsó válaszoló, nem tudom hogy egy olyan nagymama aki nem is érdeklődik mi van a dédunokájával, egy olyan édesapa aki 13 hónapja nem látogatta a kis unokáját, és egy olyan nagynéni aki a nagymamátol lévő örökségre apellálva keveri a sz.rt és folyton gerjeszti a konfliktusokat milyen hozzá állást érdemel. Az anyai rokonaimmal teljesen más a helyzet, jó a kapcsolat, csak sajna nem a közelben laknak.
2016. márc. 19. 07:32
 12/12 anonim ***** válasza:
40%
na és jobban vagy kérdező, hogy kipampogtad itt magad? nyilván eldöntötted rég magadban ezeket, csak meg kellett osztani másokkal. Jobbulást!
2016. márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!