Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennétek, hogyha tudnátok,...

Mit tennétek, hogyha tudnátok, ha kitudódna az a dolog amit tudtok akkor szörnyű dolog történne?

Figyelt kérdés
Már bocs a hülye megfogalmazásért, a helyzet a következő, van egy rokonom, akivel nagyon közeli a kapcsolatom, mondhatni legjobb barátnők is vagyunk, a rokonságon kívül. A házassága kívülről csodálatos, de csak én tudom, hogy valójában már elhidegült a férjétől, csak a családi vállalkozás, meg a gyerek miatt van még vele, de a férje rajongásig szereti. A barátnőm depressziós, pszichiáterhez jár évek óta. Most elárulta nekem, hogy viszonya van, egy olyan fiúval aki náluk van gyakorlaton. Tudom ha ez kiderülne, a férje nagyon agresszív, így abból tragédia lenne. A fiú szemlátomást nagyon fiatal, még húsz éves sincs szerintem, és biztos vagyok benne, hogy csak játszik a barátnőmmel, ő pedig már túl van több öngyilkossági kísérleten, így ennek is csak rossz vége lehet. Nagyon aggódóm érte! Ti mit tennétek, megosztanátok a barátnőtökkel a félelmeiteket, vagy hallgassak és tegyek úgy mintha nem is tudnék semmiről?
2015. máj. 13. 13:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Én nem szólnék bele ilyen szinten mások magánéletébe. Nem attól vagy barátnő, hogy kívülről irányítasz, véleményt alkotsz stb. Állj mellette barátnőként jóban, rosszban, de az életével kapcsolatos döntéseit és azok következményeit neki kell viselnie!!! Nem neked!
2015. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell annyira agyonsajnálni a barátnődet, hiszen mehetne, ha akarna, a vagyont el lehet osztani, az agresszív pasit pedig maga választotta. Ő könnyebbnek érezné megölni magát, mint vállalni a döntését. Erre nem lehet mit mondani. Egyébként ha a barátnővel beszélsz a fiúval való aggályaidról, az ugyan kit tenne tönkre? Ő maga mondta el, hogy viszonyuk van, nem?
2015. máj. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Közeli rokonként, barátnőként természetesen elmondhatod aggályaidat, sőt kötelességed figyelmeztetni, ha úgy látod, rossz felé megy.
2015. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%
Az ilyeneket hagyni kell, hogy jó nagyot zuhanjanak, akkor majd rájönnek, valójában milyen jó is volt az életük. A saját tapasztalat ezer jó tanáccsal felér. Én hagynám.
2015. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg inkább csak a barátnőd játszadozik. Ő sem gondolhatja komolyan, hogy egy tudomisén 19 éves gyerek majd biztos talaj lesz a csonka családnak.


Ahogy írták már, lehet a vagyont felezni, lehet rokont magam mellé kérni és úgy elköltözni, szóval vannak megoldások.


Évek óta pszichiáterhez jár? Akkor évek óta ennyire rossz neki a kapcsolatban? Meg, hogy depressziós? Azért mert elhidegült a férjétől? Én ezt nem veszem be.

2015. máj. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Elmondanám neki, hogy aggódom értem.

És sajnos előbb-utóbb minden kiderül. Főleg, ha náluk dolgozik a fiú.

Mondjuk a fiúért is aggódnék, hogy szétveri a férj, ha kiderül.

Talán az lenne a legjobb, ha elmenne onnan máshova dolgozni.

A nő meg döntse el mit akar. Szabadságot és kevesebb pénzt. Vagy sok pénzt, de akkor a férjével marad és nem kalandozik.

2015. máj. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Már a szülése óta depressziós, nem is akarta látni a saját gyerekét, amikor megszületett, azóta folyamatosan kezelik. Nem hiszem hogy pont a barátnőm játszana a fiúval, én úgy érzem, hogy ez fordítva van, mert a fiúnak tankolja a kocsiját, mindenféle dolgokat vesz neki (nem kevés pénzért).
2015. máj. 13. 13:22
 8/21 anonim ***** válasza:

A barátnődnek a gyógyulásával kéne foglalkoznia, nem pedig pasizni. Ez csak ront a helyzeten.

Sajnos ezt nem fogod tudni megértetni vele. Volt már hasonló ismerősöm. Nem hallgatott senkire sem.

2015. máj. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudok empátiát érezni, ha feltűnés nélkül nagyobb összegeket a szeretőre tud költeni, akkor jól megy a szekér, az jó volt, az kényelmes, viszont akkor ezek szerint a gyerek is inkább kényszer úgy mint a kapcsolat, de azért biztos kiélvezte az anyagi biztonság nyújtotta lehetőségeket, de hát azt is meg lehet unni egy idő után és akkor jön a kérdés, hogy kell-e ez az egész, vagy megéri-e, és a férj meg nem veszi észre, hogy a nő öngyilkos akart lenni meg full depressziós?
2015. máj. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Legjobb nem beleszólni, és nem elkottyintani bárkinek is a rokonságból. Az ő hülye döntéseiért saját maga a felelős. Neked lenne rossz ha kitudódna és mindezt összekötnék a családban veled. Legjobb nem belefolyni, és ha a barátnőd elmeséli neked hogy mi újság van vele, finoman elmondani a véleményed. De ennyi.
2015. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!