Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért viselkednek így velem?

Miért viselkednek így velem?

Figyelt kérdés
Lassan két éve járok egyetemre és azóta még rosszabb a helyzet az úgymond családi körben. Azóta nem szól hozzám néhány rokon, vagy ha hozzám is szólnak csak a suliról tesznek fel keresztkérdéseket, illetve tesztelnek a bátrabbak, hogy mennyire tudom az anyagot. Ezeket jól kezelem, nem égek be. Viszont az roppant idegesítő, ha valamelyik unokatestvérem megdicséri valamimet, vagy egyáltalán olyan témát hoz fel, amiről szívesen beszélgetnék, akkor van egy idősebb rokon, aki gyorsan közbevág úgy,hogy gyorsan áthárítja a dicséretet az engem kérdezőre. Ráadásul úgy,hogy próbálja éreztetni velem,h nincs bennem semmi dicséretre méltó dolog. Pl. Nagyon jól áll neked ez a hajszín.- mondta az egyik csaj. Erre közbevág a néni ezzel a szöveggel: - a tiéd nagyon szép(mondta a másik csajnak), annyira természetes, a vörös nem néz ki jól, meg milyen csinos vagy stbstb... A vöröst is azért fikázta, mert nekem ilyen színű a hajam. Még reggelig folytathatnám, hogy egy-egy alkalommal mekkora tapló tud lenni. Most az a baja, hogy az ő unokái nem sikeresek az életben? Bár én sose kapok a rokonoktól elismerést, sőt mostanában az a szlogen, hogy az okos nők csúnyák( eddig azt próbálták bebizonyítani, hogy buta vagyok. Az nem jött össze és kerestek más fogást). Holott mindenki más szerint szép vagyok. Miért csinálják ezt? Azt már tudom, hogy várják a bukásomat...

2016. ápr. 16. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire iskolázott a rokonságod? Lehet" kinéznek" téged a családból, mert te többet akarsz elérni. Ez primitívség.


Mellesleg imádom a vörös lányokat, nagyon szépek!:) És nem vagyok ezzel egyedül. Ezt csak azért mondom, Nehogy rosszul érezd magad a néni Szavai miatt.:)

2016. ápr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Ne foglalkozz vele, majd megunják, csak irigykednek. Meg fogják szokni, hogy ez van, és visszaáll minden a régi kerékvágásba.
2016. ápr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egész nyugodtan közbeszólhatsz ilyen helyzetekben. Nem kell lemenni a szintjére, ne legyen veszekedés, dobálózás,csak szépen nyugodtan,mosolyogva kulturáltan. Attól fog igazán megpukkadni,ha látja,hogy nem tud kikészíteni, viszont nem kötelességed hagyni hogy a fejedre szarjon.
2016. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is tojnék rá,szépen mosolyognék,és egyszerűen arrébb állnék. Üdv: Egy vörös hajú lány 😉
2016. ápr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
szarjad le,mit foglalkozol velük?vörös dögös vagy ,ennyi.kapjákbe.
2016. ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Irigyek rád, mert kimondva-kimondatlanul, a lelkük mélyén úgyis tudják, hogy jobb vagy náluk, megvan az esélyed arra,hogy többre vidd, minőségibb életed legyen mint ők vagy a gyerekeik, unokáik valaha is. Ezért akarnak visszahúzni, ha mással nem , akkor azzal, hogy ócsárolják a külsődet, ezzel is azt hangsúlyozva, hogy nem vagy te semmivel se jobb, mint a másik. Buták, ennyi. Az ilyen emberekkel nem szabad foglalkozni,a beszólásaik max arra jók, hogy megkapd az önigazolást ahhoz, hogy te jó úton vagy, valamit jól csinálsz. Ők meg pukkadjanak csak meg az irigységtől! (zárójelben megyjegyezve: tanuld meg ignorálni őket, mert néhány év és még durvábban kapod majd, ha Borcsa a semmire lepottyant egy-két gyereket, és hiába élnek esetleg a putris nyomorban, akkor is ő lesz az ász, te meg a diplomás lúzer, függetlenül attól, hogy neked meg jól megy, csak a családalapítást esetleg megelőzi némi háttérrendezés...)
2016. ápr. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Irigyek...
2016. ápr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!