Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megszoksz vagy megszöksz? Te...

Megszoksz vagy megszöksz? Te ebben a helyzetben mit tennél?

Figyelt kérdés

Nyugi, ez csak egy kérdés, nem kell ítélkezni.


A családodról tételezzük fel, hogy jómódú. Apádat kevésszer látod, mert sokat dolgozik, de amúgy sem érdekled különösebben. Anyád elvált tőle, neki saját élete van, és konkrétan magadra hagytak és lepasszoltak a nagyinak. A nagyidnak egész nap jár a szája, be nem lehet fogni, le nem lehet állítani, pletykál rólad a barátnőinek meg a nem barátnőinek is. A családodban az összetartás nulla, a szeretetedet pénzzel vették meg mindig, de figyelemmel sosem. Jelenleg munkanélküli vagy mert 2 diplomával sem tudsz elhelyezkedni egy vidéki faluban. Mikor mindig hülyének vagy nézve, le vagy ugatva, kuss a neved, akkor inkább vársz amíg kihal a család és tiéd az örökség, vagy lelépsz amint alkalmad, pénzed és lehetőséged adódik rá?


2016. ápr. 20. 19:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Nekem pénz sem kellett, hogy lépjek. Lesz, ami lesz alapon belevágtam. S bár nem tudom, jobb lett-e így, de aránylag kiegyensúlyozott az életem. Persze egyáltalán nem abban dolgozok, amit tanultam, de ez másodlagos, az életem így alakult, én elfogadom. Azóta már sok minden történt, most külföldön vagyok. Neked is ajánlom, hogy keress külföldön valami sz*r melót, hiszen ha otthon vagy túlképzett vagy, vagy nem férsz bele, attól errefelé még simán dolgozhatsz segédmunkásként 2 diplomával, és mégis jobban élsz, mint otthon.
2016. ápr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
2 diplomával a nyagyi nyugdijából élsz... meg is érdemled hogy leugasanak
2016. ápr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
2 diplomával hogy lehet valaki olyan életképtelen, hogy a nagyi nyugdíján élősködve otthon kuksol??? Már rég elhúztam volna egy városba, ahol el tudok helyezkedni.
2016. ápr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Megszökök.

Szokjon a harapós harcsa micsodája.

2016. ápr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
amúgy lehet 2 diplomával munkanélküli, ha 2 büfészakot végzett el...
2016. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%
mert ti nagyokosok, a suliból kilépve, NULLA forntból simán tudtatok egy városi albérletre (kaucióval, mindennel) költeni, és ott túlélni akár hónapokig, miközben vagy túlképzett vagy, vagy kevés a gyakorlatod. Nagyon sok helyen pályakezdőket keresnek ám legalább 5 év gyakorlattal, illetve sok helyütt egyáltalán nem előny a két diploma. Dolgozik hollandiában egy srác, aki gépészmérnök majd műszaki menedzser diplomával benzinkutasként, meg portásként tudott elhelyezkedni. Most építésvezető egy olajfinomítóban. Nem, nem magyarországon, ahol magasabb beosztásra szinte kizárólag haver-rokon-cimbora kerülhet, alacsonyabb beosztásban meg szinte kizárólag csak a közvetlen vezetőnél alacsonyabban kvalifikált, nehogy veszélyben legyen a pozíciója.
2016. ápr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Ha kell elmegyek takarítani, mosogatni, fát pakolni, kertészkedni stb., vagy korrepetálom a fiatalabb gyerekeket, biztos, hogy nem otthon sajnálnám magam, és a spórolt pénzből vennék egy vonat, vagy repjegyet, egy olyan országba, amelyiknek beszélem a nyelvét... angol vagy német...diplomához elvileg van! És akkor felépíteném az életem, és telibeszarnám az összes ősömet, kivéve a nagyit akinek a kis pénzén sirdogálok... vazzeg ilyen életképtelen ebereket, elkap a harctérideg!
2016. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

Én fél évig hajléktalanszállón voltam, nem bántam meg. Utána voltam egy ideig néhány hónapig támogatott lakhatáson leginkább újrakezdő függőkkel, de egy éven belül meg tudtam oldani, félre tudtam rakni annyit hogy talpra álljak elinduljak egy albérlettel.

Most lakás-takarékozok stb mindig egy kicsit előrébb.

Mondjuk nekem nem voltak pénzesek a szüleim, az egyik alkesz volt a másik meg sajnálta magát mellette de sose lépett, én meg nem akartam ezt ismételni.

2016. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Megszökni az élettől tud az, aki azért végzett 2 diplomát, hogy utána ne tudja kamatoztatni. Megszokni meg legfeljebb a semmit tevését lehet.


Elindulni és felnőni, önállónak lenni - ezt az opciót nem látja valaki ebben a helyzetben, annak baja van az önérzetével és valószínűleg kezelésre szorul. Ahhoz meg zs kell. Sok zs. Ahhoz meg dolgozni kéne. Nem kell félni a várostól, el kell indulni és munkát kell keresni. Nincs házastárs, nincs gyerkőc, mobilisnak kell lenni. Albi, munkahely, fejlődni, 2 éven belül váltani másik állásra magasabb pozícióba. Ezt 2x megjátszani, ha keresni is akarsz és nem csak robotolni, majd belevágni profizmussal az életbe!


Nem kell a gyerekkort megszokni, és nem kell a (felnőtt) élet elől megszökni!

2016. ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
22%

Nem ítélkeztek, áááh! Okádék emberek, semmilyen véleményekkel... Ez igen aztán tanács, ember! hagy gratuláljak a szüleidnek én is, hgy szép, derék, és értékes embert tojtak a világra...


Úgy írtok itt, mintha MO valamilyen csodavilág lenne, és mindenhonnan csokiszirup csöpögne a nyakunkba! Vagy én élek rossz helyen????????


A szakmámba 0 esélyem van gépészmérnökként elhelyezkednem, pedig az évfolyam legkiemelkedőbbje voltam, állandóan versenyekre és workshopokra jártunk. A mester elvégzése után felajánlottak egy állast, de a szakmámtól teljesen eltérő pozícióban. Nem fogadtam el. Elmentem helyette fóliákba dolgozni, feketén, szóval én is munkanélküli voltam papíron, mégsem a nagyanyám fizetésén éltem. Nem gondoljátok, hogy a felszíni információ kevés ahhoz, hogy bárkinek nekiesnétek, hogy ménem ez meg ménem az????


Kérdező.

Sajnos ma Magyarországon nincs olyan ember, akinek a környezetében ne lenne fiatal pályakezdő, aki munkanélküli.

Elmehetsz kb. közmunkára és ennyi. Más nincs. Ezt hangoztatja az a propaganda, amit belénk sulykol a FIDESZ! Nagyon szerencsésnek kell lenni ahhoz, hogy az iskola után azonnal önálló lábakra tudj állni. A családodban lévő negativitást nem tudom hogyan vészelted át, hogy mennyire sérültél közben, de próbálj meg mindig előre nézni. Ha pedig már tele lesz az a bizonyos pohár, akkor el kell jönni, máskülönben az egészséged is rámehet...

2016. ápr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!