Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lebeszélnétek egy ilyen...

Lebeszélnétek egy ilyen embert az egyetemről?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom,aki úgy közepes tanuló,nem igazán szerete tanulni.

Mindenképpen Pesten szeretne továbbtanulni,hogy bulihasson(persze ezt nem vallja be),csak ahogy beszél teljesen ez jön le.

Azt sem tudja mit akar tanulni,csak lényeg,hogy Pest legyen.

A nyeltudása egyenlő a nullával,tehát a diplomához nyelvvizsga is szükséges lenne.


Én azt tanácsoltam neki,hohy leérettségizett menjen el egy ingyenes okj-re és nézze meg ott mit a színvonal,bírja-e,szerezzen egy biztos végzettséget és utána,ha az megy akkor gondolkozzon el rajta mit akar.


Ugye ma ha egyetemre megy valaki és ne végzi el,vissza is kell fizetnie.

Tehát van benne kockázat....


2016. máj. 6. 15:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Most leírtad az egyetemi hallgatók felét (minimum).

Én nem beszélném le, nem szólók bele mások életébe.

2016. máj. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem beszélnék én le senkit semmiről. Mindenkinek istenadta joga hülyének lenni. Ha nem sikerül neki, akkor majd tanul a saját kárán, de legalább nem fog egész életében azon rágódn, hogy mi lett volna, ha mégis megpróbálja az egyetemet...
2016. máj. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Jó,de nem kevés pénz visszafizetni,ha nem sikerül.

Én nem azt montadm,hogy soha ne menjen egytetemre,de vannak ingyenes okj-k 25 éves korig.

Egyeteme mehet 21-22 évesen is,érettebb fejjel,és addigra talán tudni is fogja mi érdekli igazán.

Egy okj-ben nincs akkora kockázat,nem kell hozzá nyelvvizsga sem,lesz egy biztos végzettsége.

Ja,és vidéken lakik,a helyi egyetemre is mehetne,de neki jó ugyanaz az egyetem vagy főiskola is,amit itthon is tanulhatna.

Tehát nem az elte a cél,akkor még meg is érteném,de bulisuli itthon is van.

De akkor ugye otthon kellene lakbi,a szülők szeme előtt.


Én csak jót akarok neki,hogy ne jàrjon úgy,hogy 25 évesen se végzi el,és akkor ott fog ülni a semmivel,és akkor már az okjért is fizetnie kell majd.

2016. máj. 6. 16:07
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Ettol fuggetlenul az o elete. Mindenki a sajat szerencsejenek a kovacsa. Akar sok penzzel tartozna, akar nem, az az o tartozasa, nem a tied. Ha o vallalja ezt a kockazatot, akarmilyen inditekai is legyenek, szive rajta.
2016. máj. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Én is egyetemista vagyok és sajnos tényleg vannak sokan, akik ilyn mentalitsúak mint a rokonod.

Szerintem - hiába van igazad - nem a te tiszted meggyőzni őt bármiről is.

Elmondta a véleményed, innentől a te lelkiismereted legyen tiszta. Ha ő nem hallgat rád, nem a te pénztárcád és időd bánja.

2016. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Ha az első évben hagyja ott, akkor nem kell visszafizetni. Ha tényleg nem az a tanulós fajta, akkor kihullik az első évben talán. De lehet elvégzi, nem tudhatod.

Semmiképpen ne beszéld le róla szerintem. Nekem a gimiből voltak síkhülye osztálytársaim, akik elmentek egyetemre és simán elvégezték (pár félév csúszással xD)

2016. máj. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

A nyeltudása egyenlő a nullával,tehát a diplomához nyelvvizsga is szükséges lenne.


Tudod, mit jelent a tehát?

2016. máj. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%

nyelv vizsga nélkül már fel se veszik

amúgy a pesti lakhatás meg bulizás elég drága mért gondolja hogy a szülök ezt fizetni fogják

2016. máj. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hát igen,ezt nem tudom én sem.

Egyedül akkor látom értelmét Pestre menni egy vidékinek,ha tényleg csak ott van az adott szak,illetve,ha nagy ambíciói vannak és az ország legjobb egytemére akarnak bekerülni,amivel ugye később egy állásinterjún előrébb lesznek.

De ő nem oda akar jelentkezni,hanem egy gyengébb főiskolára,ami közelebb is lenne.

Mellesleg szerintem azt hiszi,hogy olyan nagy buli a kolis élet....

Megye székhelyhez közel lakunk,így az nem lenne indok,hogy nincs közelebb...

2016. máj. 6. 21:46
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

Én mindenkit arra biztatnék, hogy mindenképpen menjen egyetemre, mert ma ez az egyetlen útja annak, hogy meg tudjon kapaszkodni a társadalomban. Egyre inkább csak magasan képzett művelt emberekre van szükség. A nyelvvizsgát közben vagy utólag is le lehet tenni.


Igazi kockázat nincs a dologban, minden egyetemet el lehet végezni, legfeljebb aki kevésbé tehetséges és kevésbé szorgalmas az 1-2 félévvel később.

2016. máj. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!