Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el otthon, hogy...

Hogy mondjam el otthon, hogy kiiratkozok egyetemről? Szülők, ti mit reagálnátok?

Figyelt kérdés

Nehezen sikerült meggyőznöm szüleimet, hogy erre az egyetemre mehessek, de egyáltalán nem azt kaptam amire számítottam, már gondolkoztam hogy passziváltatok, végzek valami okj-t, aztán vagy folytatom vagy nem, viszont most megbuktam másodszorra is egy tárgyból, amiből nincs keresztfélév. Rengeteget készültem, nem lustaságból! Igazából még egyszer megpróbálhatnám, de már most másfél év csúszásnál tartok, ami a max, ha nem akarom az egész képzésem fizetni, és ha ebből át is esnék egy kettessel, a rá épülők csak nehezebbek...

Szóval ki szeretnék iratkozni, fél évig dolgozni, aztán menni másik egyetemre (szóval most télen felvételiznék újra máshova)

A gond az, hogy eddig szüleim fizettek mindent, és nagy cirkusz lesz, hogy "kidobtak ennyi pénzt" másfél évig (lakbérre értem, maga a képzésem államilag támogatott)

Hogy adjam elő, hogy minél jobban megússzam?

Szülők, ti hogy reagálnátok erre?


2014. dec. 22. 14:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Először biztos mérges lennék, hiszen ha te erőltetted hogy oda akarsz járni, és másfél évet kidobsz a szemétbe.. hát... na, nem egy örömhír!


Utána elbeszélgetnék a gyerekemmel részletesebben, hogy hogy képzeli a jövőjét, mit szeretne, hiszen nem szeretném azt se hogy elkallódjon, azt se hogy boldogtalan legyen.

2014. dec. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Mondd el nekik, hogy ez van, visszamenni az időben már nem lehet. Ha nem akarják, hogy még benn maradj, csússz 3 évet, majd fizetősön megszerezd a diplomát 6 év után, akkor jobb, ha elfogadják, hogy átmész másik képzésre.
2014. dec. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy én erőltettem, de nem azt kaptam amit vártam. Amiért idejöttem, az a képzés rettenetesen gagyi, semmit nem tanultam idáig, nem magasabbak az elvárások mint középsuliban.. Cserébe vannak ilyen szórótárgyak, amik egyébként hanyagolhatók lehetnének, de kötelezők és kegyetlen nehezek. De ezt még elfogadnám, ha mellette tanulnék valami hasznosat. De nem...
2014. dec. 22. 14:32
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát én idejekorán érdeklődtem volna, hogy hogyan mennek a tárgyak és ha látom az első bukást, akkor ajánlanék valami felkészítő tanárt, hogy másodszorra ne ismétlődjön a dolog. Nagyon sokszor csak arról van szó, hogy a tanuló nem tudja, hogyan kell tanulni illetve egyes pontokon van megértési nehézsége. Ha ezeken a pontokon segít valaki, akkor nyert ügye van.
2014. dec. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Melyik egyetem, milyen szak?

Mert nagyon nem mindegy ám.

2014. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Jártam tanárhoz. Értettem nála mindent, meg tudtam csinálni a feladatokat. Zh-n nem.

Elte proginfó.

2014. dec. 22. 15:04
 7/19 anonim ***** válasza:
5%
ha én milliókat beleöltem volna abba, hogy tanulni tudjon a gyerekem, aki csak úgy otthagyja, szerintem szépen elköltöztetném otthonról.
2014. dec. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Háh, ELTE prog infó, sok szépet hallottam róla :D Hidd el, nem te vagy a hülye, amikor úgy érzed, inkább másik képzést választanál.


Ugyanabban a cipőben járok most, mint te. Idén lesz egy tavaszi passzív félévem, utána szeptemberben másik egyetemen kezdem az informatikus képzést a BME helyett...

2014. dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
#7 néhány félév albérlet árát ne nevezd már millióknak...
2014. dec. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Hála a jó égnek, hogy viszonylag idejében rájöttél, hogy nem fekszik neked se a képzés, sem az ez az irány (?)

Nincs értelme végigszenvedni ezt.

Én brutál őszintén bevallanám, hogy elcsesztem... és nem ott, hogy ezt a szakot választottad! Hanem, hogy nem szóltál időben. Azt is fontos kihangsúlyozni, hogy nem a bukás miatt nem megy, nem a kudarcélmény miatt menekülnél erről a szakról, hanem eleve nem tetszik.

2014. dec. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!