Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lebeszélnétek egy ilyen...

Lebeszélnétek egy ilyen embert az egyetemről?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom,aki úgy közepes tanuló,nem igazán szerete tanulni.

Mindenképpen Pesten szeretne továbbtanulni,hogy bulihasson(persze ezt nem vallja be),csak ahogy beszél teljesen ez jön le.

Azt sem tudja mit akar tanulni,csak lényeg,hogy Pest legyen.

A nyeltudása egyenlő a nullával,tehát a diplomához nyelvvizsga is szükséges lenne.


Én azt tanácsoltam neki,hohy leérettségizett menjen el egy ingyenes okj-re és nézze meg ott mit a színvonal,bírja-e,szerezzen egy biztos végzettséget és utána,ha az megy akkor gondolkozzon el rajta mit akar.


Ugye ma ha egyetemre megy valaki és ne végzi el,vissza is kell fizetnie.

Tehát van benne kockázat....


2016. máj. 6. 15:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

kérdező, a te pénzed költi esetleg? vagy hol a gond? Ez az ő dolga. Max ha a szülei fizetik a sulit, ők mondhatják azt, hogy bocs, nem fizetjük. Ha így is menni akar, majd megoldja.

Én nem beszélném le.

2016. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11 es vagyok... megjegyzem tényleg a koliban van az élet fiatalon :) még akkor is, ha nem vagy kolis.


Amúgy meg ami kapcsolati tőkét tudsz építeni egy egyetemen , vagy fősulin, az mindenképp nyereség. akkor is ha vki nem végzi el. az egyetem nagyon nem csak a tanulásról szól. Sokkal inkább arról, hogy fogod tudni eladni a tudásod, amit magadra szedsz.

2016. máj. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

De még nem is tudja mit akar tanulni,és ugye az államilag támogatott félévek száma limitált.

Ezért is montam neki h előbb ha elvégez egy okj-t,annak nincs igazán tétje,és lehet addigra rájön mi is érdekelné.


Én is hasonlóképpen jártam,nem jól választottam,de mire rájöttem,már úgy voltam vele,hogy ha már ennyi energia van benne,akkor befejezem.

2016. máj. 7. 16:08
 14/17 anonim ***** válasza:
86%

És te most a saját életedtől akarsz egy másik embert megmenteni?? komolyan te a tesó vagy?? mond el neki most gondolsz, azt hagyd lógva. Az ő döntése. ennyi. Ha van aki támogatja, az meg az ő döntésük.


nincs saját életed amin agyalj, hogy ezen problémázol?? :O

2016. máj. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
59%

Nem beszélném le. Ma az érettségi olyan, mint néhány évtizede a nyolc osztály, a minimum elvárás. Szenvednek is azok, akik csak nyolc osztályt végeztek. Szerintem a jövőben ilyen lesz a középfokú végzettség.

Ha legalább nagyjából be tudja lőni az irányt, akkor már szinte mindegy, mit végez. Egyébként egy büfédiplomával is teljesen jó álláslehetőségek nyílnak meg az ember előtt, korrekt fizetéssel.

2016. máj. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Amúgy ha előb megy okj-re, akkor nem tud diákmunkálkodni addig és az egyetem alatt amikor már tudna, lesz olyan éve amikor nem tud diákmunkára menni mert 25 fölött van esetleg. És akkor mit csinál, ha kell a pénz (és nem csak egy bizonyos ideig, hanem magára marad)? Azért hagyja ott az utolsó évben pl. hogy elmenjen nem diák munkára az okj-ével?
2017. jan. 25. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én is ilyen OKJ-kon kezdtem, hát lószart se ért komolyan. 2 év elment az életemből, bár sokat buliztam meg ittam, meg csajoztam ezidő alatt, semerre se jutottam.

Aztán magamtól rájöttem, hogy mi érdekel, és annak fényében jelentkeztem a kellő helyre, pedig mindenki le akart beszélni, hogy buta vagyok és lusta... 2-eseim voltak (matekból pl), 3-4-es érettségikkel. először fel se vettek, mert nehéz mérnök szak. Másodikra sikerült, és csúszás nélkül elvégeztem, már MSc utolsó félév teljes szakmabeli állás mellett + PhD-re fogok jelentkezni. Ezek után semmi nem lehetetlen azt mondom :D


Szóval a fene tudja mi a jó döntés, de én az OKJ-t sajnálom az életemből. Inkább dolgoztam volna valami IT-s diákmunkát, de az OKJ sokszor csak egy gagyi időelcseszés... ha 100% biztosan tudod semmi köze nem lesz a szakmádhoz.


Akkor már inkább tapasztalja meg milyen az első év egyetem, kicsit beleszokik, kell ez egyáltalán neki.

2017. jan. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!