Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem akarok házasodni! Mit tegyek?

Nem akarok házasodni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
9 éve élünk együtt a párommal élettársi kapcsolatban.Nekem van egy kertes házam,örököltem a szüleimtől,ott lakunk ketten együtt.Gyerek nincs,papíron ő a szülőkhöz van bejelentve.Én 35 vagyok,ő 30 lesz egy hét múlva.És itt jön a lényeg.Évek óta azt mondogatja nekem,hogy maximum 30 éves korára szeretné hogy elvegyem feleségül.Az utóbbi napokban szinte minden nap szóba hozza a házasságot.Én viszont nagyon nem szeretnék nősülni!A szüleim is elváltak volna,de sajnos édesanyám belebetegedett a sok civakodásba,és meghalt mielőtt beadták volna a válópert faterral.Minden nap hallgatnom kellett gyerekként,hogy kinek mi fog járni.Én ezt nem szeretném.Nagyon sok ismerősöm elvált már.Tudom hogy nem ez a lényeg,de félek,hogy ha elveszem feleségül akkor el fogunk válni,és akkor még házam se lesz.Pedig nagyon szeretem,ő az igazi nekem,vele szeretném leélni az életemet.Csak annyi minden történhet még az életben,mi van ha jön valaki és elcsábítja tőlem?Akkor lehet mindenen osztozkodni?

2016. jún. 3. 11:50
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
39%

utolsó,belinkelnéd a korábbi kérdéseket?


Egyébként az a véleményem, hogy ideje lenne végre leülni, és őszintén megbeszélni a lánnyal, hogy mire számíthat.


30 évesen már bőven eljött a családalapítás ideje, és nem szeretne kifutni az időből. Ha te erre alkalmatlan vagy, akkor illene ezt megbeszélni vele, és nem húzni az idejét. Az addig rendben van, hogy neked rossz tapasztalatod van, és nem akarsz nősülni, de hogy 9 év után nem érdemel meg annyit, hogy tisztán lásson, az óriási görénység. Ha pedig ennyire nem bízol benne (de szerintem inkább a saját önértékelésedet kellene rendbe tenni), akkor ennek a kapcsolatnak semmi értelmen.

Legalább legyél őszinte vele.


Egyébként épp az előbb olvastam egy cikket, hogy Csernus Imre kávézót nyitott, és önismereti csoportokat fog indítani. Szerintem rád férne, hogy ezeket a gyerekkori traumákat feldolgozd.

2016. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
67%

Közben láttam, hogy már van két belinkelt kérdés.


Kérdező! A legnagyobb jóindulattal mondom, hogy keress egy szakembert, mert szükséged van rá. Biztos a gyerekkori élményeid miatt van, hogy ennyire görcsösen ragaszkodsz az anyagi dolgokhoz, és ennyire féltékeny vagy, de ez hidd el, nem normális. Ilyen kapcsolatba nem szabad gyereket vállalni.

2016. jún. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
40%

9 éve éltek együtt? És félted a házadat tőle?


Jézusom...


35 évig éltem együtt a férjemmel a saját házamban. Egy pillanatig nem jutott eszembe, hogy nincs köze hozzá.

2016. jún. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Azért az vicces, hogy ha ugyanezen az oldalon a nő vet fel egy olyan kérdést, hogy a férfi nem akarja elvenni, pedig naponta felhozza neki a témát, akkor ezren hurrognák le, hogy mit képzelsz, ülj csak a fenekeden és majd ő eldönti. Emellett persze ha hozzászól egy olyan nő, akinek nem a fehér ruha és az esküvői torta az élet fénypontja, mint itt a 28-as válaszoló, az meg le van pontozva :D
2016. jún. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Keressasik part. Ot engedd el. Ha ilyen alapjerdesben nem ertetek egyet akkor mar eleve meg kellett volna mondanod hogy te nem nosulsz. Ne szivassatok egymast tovabb. Te is, o is talalhat meg part aki hozzavalo es ebben is egyvelemenyen van. Nagydolgokban muszaj egyeterteni.
2016. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!