Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem akarok házasodni! Mit tegyek?

Nem akarok házasodni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
9 éve élünk együtt a párommal élettársi kapcsolatban.Nekem van egy kertes házam,örököltem a szüleimtől,ott lakunk ketten együtt.Gyerek nincs,papíron ő a szülőkhöz van bejelentve.Én 35 vagyok,ő 30 lesz egy hét múlva.És itt jön a lényeg.Évek óta azt mondogatja nekem,hogy maximum 30 éves korára szeretné hogy elvegyem feleségül.Az utóbbi napokban szinte minden nap szóba hozza a házasságot.Én viszont nagyon nem szeretnék nősülni!A szüleim is elváltak volna,de sajnos édesanyám belebetegedett a sok civakodásba,és meghalt mielőtt beadták volna a válópert faterral.Minden nap hallgatnom kellett gyerekként,hogy kinek mi fog járni.Én ezt nem szeretném.Nagyon sok ismerősöm elvált már.Tudom hogy nem ez a lényeg,de félek,hogy ha elveszem feleségül akkor el fogunk válni,és akkor még házam se lesz.Pedig nagyon szeretem,ő az igazi nekem,vele szeretném leélni az életemet.Csak annyi minden történhet még az életben,mi van ha jön valaki és elcsábítja tőlem?Akkor lehet mindenen osztozkodni?

2016. jún. 3. 11:50
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
90%

És ha házasság nélkül csábítják el tőled vagy utáljátok meg egymást, az nem fog zavarni?

Amúgy meg talán már az elejétől el kellett volna neki magyarázni, hogy te mit gondolsz erről a témáról.

2016. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
86%

lehet, hogy egy pszichológus ki tudná oldani belőled ezt a görcsöt -a gyerekkorból a rossz családi mintából hoztad, ezért hiába mondjuk itt , ez tudat alatt szorongat. Nem kell az elődök életét élni, nem másolási minta- te meg a társad mások vagytok.

Az emberek megházasodnak, gyereket nevelnek, dolgoznak - és a végén meghalnak.

Üres kézzel jöttünk a világra és üres kézzel távozunk - semmit sem vihetünk magunkkal.

Közte levő időtartam szeretetben, egymásra figyelve kell tölteni - miért? mert úgy jó élni, gyűlölködésben, irigységben meg rossz élni. Egészen egyszerű.

Azután nem szabad aggódni a jövőért - elég minden napnak a maga baja. Van olyan, aki gazdagon, boldogan él - és egy napon mindent elveszít egy szökőár miatt, szeretteit, tárgyait, vagyonát. Ilyen dolog élni.


És ezért kell a gyereknek nagy népmeséket mesélni: mert abból megértheti: a világban jelen van a rossz - de szeretettel, nemeslelkűséggel, jótettekkel


és HŐSIESSÉGGEL legyőzhető.

2016. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
65%
A (bizonyíthatóan) házasság elött szerzett javakat nem kell megfelezni a váláskor. Úgyhogy ettõl ne félj. Viszont ha te ennyire nem szeretnél házasodni akkor ne hagyd hogy belekényszerítsenek mert az soha nem lesz olyan házasság mint amit két ember örömmel szabad akaratból köt.
2016. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
62%

Ezt nektek kell megbeszélni s eldönteni... Én nem sajnáltam az örökségem felét a páromtól, házasság nélkül is rá van íratva a fél ház, de a mi kapcsolatunk atomstabil.

Valóban sok válás van, az én szüleim is hamar elváltak, anyám válóperes bíró volt cifra esetekkel, valahol megértelek. De a párod érzései is nagyon fontosak. Én tuti megpróbálnék valami közös nevezőre jutni, bár ez esetben nem lesz egyszerű.

Ahogy már írták, ha elcsábítják, azon a házasság hiánya sem segít, sőt, akár elősegítheti azt. A pénzed persze megmarad és az a fő, az igazi helyett majd lesz két nemigazi... Szóval érted, komoly dolgok vannak mindkét serpenyőben, ezt helyettetek nem tudjuk eldönteni. S te látod, mennyire nem bírja, ha nem házasodtok össze, bár alapból azt mondom, hogy ha 2 emberből az egyik nem akar, akkor nem jó házasodni. De talán átgondolhatnátok, hogy mégis mit változtat a házasság, miért oly fontos vagy miért annyira rossz...

2016. jún. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
2016. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
82%
Még nem hagyott el??
2016. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
2016. jún. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
42%

Igenis van, aki elvtelenségnek, veszélynek és szabadságmegvonásnak, vagy akár csak totál felesleges macerának tartja a házasságot. Ez nem baj, az a baj, hogy inkompatibilis emberek próbálnak együttélni. Ahogy már írták, ezt tisztázni kell lehetőleg az elején. Én mindig mondtam, hogy nem akarok házasodni, mondjuk most már kb. mindegy, így tizensok év után a megfelelővel talán már nem érezném bezárva magam, örök szerelmet úgysem ígérek, érzelmeket nem lehet ígérni, mert az nem akaratlagos. Jóban-rosszban kitartást sem "ígérek", hanem most már látom, hogy így lesz s ezt közlöm. De a műsorváltoztatás jogát akkor is fenntartom, ha tudom, hogy nem fog bekövetkezni. Ez az én életem, nem vagyok hozzákötözve máshoz, főleg nem szimpla jogi láncokkal.


Van olyan nő, aki simán elviseli, hogy "nem veszik el" tizenévek után, sőt. Én csak tudom :D Én vagyok a nő, de ez mellékes, ahogy az sem számítana, ha lenne gyermekünk. Aki az én családnevemet viselné, házasságtól függetlenül.

Nem vagyok egyedi, sokféle gondolkodású nő van, ilyenek is... Nem mindenki egy papírban látja a megbecsülést, hisz nem is az jelenti azt. Lehet kutyába se venni a feleséget és szeretetben, évtizedekig kitartani házasság nélkül. Ha valaki csak a papír miatt venne komolyan, azzal főleg nem kötnék házasságot. Megértem, hogy egyesek paráznak, hogy a másik még csak el se veszi, biztos nem szereti eléggé, de... Nem ilyen egyszerű a dolog.

2016. jún. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
75%

9év után jön ez fel?

amúgy a házad tied marad.

vagy akkor mond meg neki, hogy ház.szerződés. ha nem a házad kell aláríja és kész

2016. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
51%
Most néztem a korábbi kérdéseidet... könyörgöm, ha ennyire nem bízol benne, akkor inkább dobd ki. Miért vagy még mindig kapcsolatban vele, mazochizmusból? Vagy azért jó, ha van vki, akit néha lehet dugni? Az ennyire kapcsolatfüggőket nem tudom megérteni...
2016. jún. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!