Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen véleményen lennétek,...

Milyen véleményen lennétek, ha a menyetek/párotok nem akarná felvenni a vőlegénye vezetéknevét?

Figyelt kérdés

Mondtuk neki, hogy nem muszáj (pl) Nagyné Kis Annának lenni, lehet Nagy-Kis Anna vagy simán Nagy Anna, de egyáltalán nem hajlandó felvenni a vezetéknevet (teljesen normális hangzásra, az övé is, hülyén se hangzana ha felvenné).

A majdani gyereknek pedig kötőjeles vezetéknevet akar adni (plNagy-Kis Béla).


2016. jún. 5. 19:43
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
96%
Én teljesen a menyed véleményén vagyok, úgyhogy jó véleménnyel vagyok róla.
2016. jún. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyenen, a magánügye.


Mégis mi az, hogy ti mondjátok meg neki mi lehet?? Ti veszitek feleségül vagy a fiatok?? Te jó ég. Ha az anyósom egy szót is mert volna szólni ezzel kapcsolatban, kiröhögöm.

Csak szerencsére ő egy normális, igazi szeretetteljes anya, akit marhára nem érdekel, hogy a menye felveszi-e a fia nevét...

2016. jún. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

A családjogi törvény rég lehetőséget ad rá, nekem normálisnak is tűnik, hogy nem változtatja meg az ember a saját, több évtizede viselt nevét, ez teljesen OK.

Én se venném fel, a gyermekeim pedig, ha lesznek, az én családnevemet fogják viselni, amire szintén van jogi lehetőség, házasságban is, amennyiben az anya megtartotta a saját nevét :) A párom benne van, nem szereti a saját nevét.


Minden pár s ember csinálja úgy, ahogyan neki tetszik. Bár nem értem, miért kell az egyik (vagy mindkét) embernek megváltoztatni a saját megszokott nevét, de mivel van rá lehetőség s nem ártanak vele senkinek, miért ne?

2016. jún. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
46%

Velem lenne nagy gondjuk, mert a korábban írtak mellett (a gyermekeim az én vezetéknevemet kapják) még házasságpárti sem vagyok... Azért 20 év után már belemennék, végülis az csak egy papír, mit sem jelent nekem, ő pedig sokat, legalább csapunk egy bulit. Csak azt ne várja senki, hogy majd szoknyát veszek fel vagy nem feketét.


S én még teljesen szolid emberke vagyok, vannak érdekesebb ízlésűek...

2016. jún. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Én sem fogom felvenni a vőlegényem nevét, mert nekem az identitásomhoz a nevem is hozzátartozik... meg ha már a fene nagy összetartozásról beszélünk, akkor miért is csak a nőnek kell felvennie a férfi nevét, fordítva miért nem b.oatják a pasikat? Pont ezért nekem olyan érzésem van, mintha a férj oldalkocsija, tulajdona lennék, ennél meg modernebb nézeteket vallok.
2016. jún. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
De akkor a férj is felveszi igaz? Nagy-Kis József mondjuk? Mert így lenne fair. Vagy ez már nem tatszene annyira?
2016. jún. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

"Mondtuk neki, hogy...."


Ne mondja neki!!!!!!

Hadd döntse el mindenki, hogy mi legyen a neve. Én felvettem a férjem nevét, és megtartottam a sajátomat is, mert nekem így tetszett. Másnak pedig másképp tetszik.

Nem attól lesz egy házasság jó házasság, hogy az "asszony" felveszi az "ura" nevét.

Egy jó tanács, amit már más is leírt előttem.

Ne akarjon belefolyni a fiatalok életébe, mert ennek két következménye lehet:

1. a fia az Ön pártját fogja/Önnel ért egyet, a menye ezt nem tolerálja, és válás a vége

2. a fia úgy dönt, hogy fontosabb a felesége, mint az anyukája véleménye, és ritkítja a találkozásokat.

Szerintem egyik verzió sem túl jó.

2016. jún. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Az ő neve, az ő dolga, én nem szólnék bele ilyenbe, és a saját névválasztásomba sem fogok engedni senkit beleszólni, ha egyszer férjhez megyek.
2016. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Kosz van sajat nevem . Miert valtoztassam meg egy hazassag miatt?

1 Sokba lerul az okmany csere

2 ha valunk akkor.dupla annyi visaza venni

2 sajat enyem nem adom

2016. jún. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
81%

Az eddigi válaszadók tökéletesen megfogalmazták, amit gondolok. Senkinek semmi beleszólása nincs ebbe és aki ez alapján ítélkezik, az nem teljesen normális.


De ha egyeseket már ez felháborít, akkor mit szólhatnak az én esetemhez...

Én most ott tartok, hogy szívem szerint egy teljesen új nevet választanék magamnak. A sajátomat utáltam mindig, mert negatív hangulatú szó, valamint apámmal és a szüleivel is rossz a viszonyom. Viszont a kedves párom családja is gyűlöl engem, ott tesznek keresztbe neki és nekem is, ahol tudnak. Ezeknek a nevét hordjam? Miért? Soha nem fogom magaménak érezni egyiket sem.

2016. jún. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!