Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen véleményen lennétek,...

Milyen véleményen lennétek, ha a menyetek/párotok nem akarná felvenni a vőlegénye vezetéknevét?

Figyelt kérdés

Mondtuk neki, hogy nem muszáj (pl) Nagyné Kis Annának lenni, lehet Nagy-Kis Anna vagy simán Nagy Anna, de egyáltalán nem hajlandó felvenni a vezetéknevet (teljesen normális hangzásra, az övé is, hülyén se hangzana ha felvenné).

A majdani gyereknek pedig kötőjeles vezetéknevet akar adni (plNagy-Kis Béla).


2016. jún. 5. 19:43
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
"Milyen véleménnyel lennétek..." Amikor valaki véleményt mond a másikról, az saját magáról többet elárul, mint arról, akit véleményezett. Ha a menyasszony akarja, akkor felveszi a vőlegénye nevét, ha nem akarja, akkor meg nem (mert mondjuk a saját vezetékneve jobban tetszik neki, vagy a mostani nevén ismerik a szakmájában, vagy egyszerűen nincs kedve minden papírját cserélni, de alapvetően az ő dolga). Ilyesmibe beleszólni, főleg pedig nyomás alá helyezni valakit elég primitív dolog szerintem.
2016. jún. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
87%

Ha a menyed, akkor semmi közöd hozzá. Elmész az esküvőre és az esetleges keresztelőkre és örülsz a boldogságuknak bárhogy is döntenek, vagy otthon maradsz puffogni.


Ha a párod, akkor van közöd hozzá, bár nem tartom túl szerencsésnek, ha rá akarsz erőszakolni egy olyan nevet a párodra, amit nem akar viselni. Nem fog kevésbé szeretni, ha nem veszi fel a neved. A gyerekek neve érzékenyebb téma. Én nem vagyok a kötőjelezés híve, de meg kell beszélni. Néhány esetben jól hangzik együtt a két vezetéknév és akkor simán adnék úgy nevet én is, de ha olyan béna, mint a Nagy-Kis, akkor nem.

2016. jún. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
54%
Amugy van egy politikus aki a ffi létére a feleségéét vette fel. :)) Szóval...Feleségtől csak egy szép gesztus de nem kötelező szerintem se. Viszont a gyerekek kötőjeles neve túlzàs.
2016. jún. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
97%
Ez valami troll kérdés? Jó a kapcsolat, tök mindegy a név. Hidd el, több mint 30 év házasságom, nem azért tar ki, mert a nejem megtartotta lánykori nevét. Ilyen anyóst/ apóst két lábbal rúgnám ki, ha ezen lovagolna.
2016. jún. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 piroska és a farkas ***** válasza:
89%
Mi ez, hogy " Mondtuk neki" ? Mármint kik? csakmert ehhez egyedül a leendő férjének van köze...
2016. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Jajj de kis édesek vagytok, hogy ilyen megengedőek vagytok vele, hogy több lehetőséget is kínáltok neki, megengednétek, hogy válasszon. Egyem a szíveteket. Már csak ott bukik meg a dolog, hogy k_urvára semmi közötök hozzá, hogy felveszi-e a férje nevét vagy sem. Bizony ilyen mocsok világban élünk, ahol a nők ilyenekről dönthetnek... Felháborító.
2016. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
93%

Eleve eszembe nem jutna megkerdezni tőle, hogy milyen nevet óhajt viselni. Azt választ, amit akar, max a leendő férjnek van beleszolasa

Ha az én anyósom lennél, mondanám, hogy vegye fel a kisfiad az én nevemet.

2016. jún. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen anyóstól, apóstól mentsen meg az ég. Mi közötök van hozzá?????????????
2016. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan fel fogom venni Nagyné Kis Anna formában, tehát nem azért mondom, mert ellene vagyok ennek, de neked mégis mi a lófsz közöd van hozzá, hogy egy másik ember milyen nevet visel? És ahhoz mi a lófsz közöd van, hogy az unokáid, akik nem te vagy, hanem különálló emberek, milyen nevet kapnak?!

Semmi, de semmi közöd hozzá!


Tehát, mint kiderült, semmilyen véleményem lenne, csupán nyugtáznám.

2016. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 Eszter76 ***** válasza:
97%

Nem szoktam troll választ adni, de most muszáj...


Jól teszi, ha nem veszi föl, mert akinek ilyen anyósa lesz, hogy már a névválasztásba is beledumál, az majdnem biztos, hogy válni fog a "kedves mama" "jó" hatására! Tehát pár év múlva legalább nem kell visszacserélnie az összes iratát...


Ezen gondolkozzon el a kedves mama, hogy mit akar a fiának és az unokáinak, mert ha csonka családot, akkor csak hajrá, lehet tovább beleszövegelni!

2016. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!