Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen véleményen lennétek,...

Milyen véleményen lennétek, ha a menyetek/párotok nem akarná felvenni a vőlegénye vezetéknevét?

Figyelt kérdés

Mondtuk neki, hogy nem muszáj (pl) Nagyné Kis Annának lenni, lehet Nagy-Kis Anna vagy simán Nagy Anna, de egyáltalán nem hajlandó felvenni a vezetéknevet (teljesen normális hangzásra, az övé is, hülyén se hangzana ha felvenné).

A majdani gyereknek pedig kötőjeles vezetéknevet akar adni (plNagy-Kis Béla).


2016. jún. 5. 19:43
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
61%
utolsó, nálad teljesen érthető, ha megváltoztatod, esetleg ha találsz a családodban anyukád felmenői közt olyat, ami tetszik, abba bele se köthetnek :)
2016. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
56%

Az előzővel egyetértek, illetve az anyáról sem esett szó, az ő neve is felvehető. Én tuti ezt tenném, s mivel azt, aki miatt a nevemet kaptam, nem kedves számomra, ha nem lenne nagy macera, már rég anyám vagy nagyanyám nevét vettem volna fel. De én a nevet nem utálom, az az enyém, nemcsak azé az alaké... Jó név, csak hosszú és mindig mondanom kell, hogy hogyan kell írni. De ezerszer jobb, mint a kötőjelesek, hogy visszakanyarodjunk a kérdezőhöz, nem is értem, mi lesz itt a gyerekekkel. Mert most divatos a kötőjeles, de az ő gyerekeiknél majd választanak a sok szülői közül kettőt? Végülis ez nem rossz dolog, nem tudom, manapság hogyan van ez, az én gyermekkoromban még nem volt kötőjelezés, azóta pedig nem olvasok törvénykönyveket s nem is hallok ezekről.

Két hosszú név kötőjelezését viszont igen rossznak tartom, pedig sokszor ez a konszenzus, amit a szülők meghozhatnak, ha mindketten a nevüket akarják adni gyermeküknek. Nekem ez nem szimpatikus, szerencsére nálunk nincs vita.

2016. jún. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
86%

El nem tudom képzelni, hogy miért a név átadása fontos.

Miért nem a tisztesség, a munkaszeretet, az udvariasság a becsület, a szeretet átadása a legfontosabb téma?

2016. jún. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
87%

Én sem fogom felvenni,ha eljutok valaha az esküvőig. Nem ettől függ,mennyire lesz két ember boldog együtt.

20/l

2016. aug. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!