Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van itt olyan, aki nem szimpat...

Van itt olyan, aki nem szimpatizál a férje/felesége szüleivel, testvéreivel?

Figyelt kérdés

Az anyósomról és a sógornőmről van szó.

Az anyósom természete nagyban különbözik az enyémtől. Ő egy harsány, akaratos, nagyhangú, színpadias mártír. Állandóan pörög, kapkod, amiből gyakran adódik kalamajka, pedig ő ’csak jót akart’. Szerencsére a férjem jól tudja ezeket kezelni, szóval ez még hagyján. A sógornőmmel viszont komoly problémák vannak. Extrémen zűrös a családi élete, ő pedig meglehetősen életképtelen. Diplomás nő, de nincs meg a józan paraszti esze, teljesen hétköznapi dolgokat kell a szájába rágni. Minden problémájáról tudunk, ami lelkileg nagyon megterhelő. Sok dologban segített neki a férjem (pl. álláskeresés), még több dologban adott neki jó tanácsokat (nem kéretlenül, a sógornőm kérésére), amiket nem fogadott meg, és még nagyobb baj kerekedett, amivel persze megint megtalált minket. Ördögi kör.


A lényeg, hogy rossz érzés nekem, hogy nem tudok szimpatizálni velük és nem tudom, hogy mit tehetnék azért, hogy ez megváltozzon. Ők nem fognak megváltozni, ezzel tisztában vagyok. Kb. hetente szoktuk velük találkozni, mindig úgy megyek oda, hogy normálisan állok hozzá, érdeklődő vagyok, de sajnos rendre azt tapasztalom, hogy a sógornőmből folyik a panaszáradat és fröcsög belőle a rosszindulat a világ felé, mert ő természetesen semmiről sem tehet, mindig másvalaki/másvalami miatt áll rosszul a szénája. Nemigen kérdezi meg, hogy velünk mi a helyzet, hogy vagyunk. Így elég nehéz.


Aki hasonló szituban van, hogyan lépett ezen túl?


Köszönöm szépen.


2016. jún. 8. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem érdemes rájuk fölös energiát pazarolni. Nem szabad megbántani sem őket fölöslegesen, mert magadnak okozol hosszú távon fölös energiavesztés a haragjuk elleni harcban. Viszont állj ki magadért! Erőszakmentes kommunikációra keress rá a Youtube-on! Hasznos technika. Ha jól emlékszem én a Szi akadémia előadásában hallgattam végig, és azóta is tök jól tudom alkalmazni. A lényeget leírtad! : A férjed szeme nyitva van. Látja mi a helyzet. A ti békétek a lényeg .
2016. jún. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem kedvelem ezt a szót, de sajnos találó: valószínűleg energiavámpírokkal állsz szemben.


Az a probléma, amit írtál, hogy titeket terhelnek a problémáikkal, így akaratlanul is éled az ő életüket is, holott nem te hozod meg az esetleges rossz döntéseiket.


Mivel a férjed rokonai, csak ő tud a kapcsolaton lazítani. Ülj le vele, és beszéljétek meg, hogy a rokonok felnőtt emberek, és el tudják magukat látni a segítsége nélkül is, és, hogy az ő problémáik megoldásával terhelitek az életeket, ti nem juttok előre.


Fokozatosan kell őket leépíteni "nem, most nem megyünk, nincs időnk", "bocs, de ezt most intézd el te, mert nekünk nincs időnk", és TARTANI magatokat ahhoz, hogy tényleg nem is teljesítitek nekik az adott dolgot. Csak így megy, következetességgel, főleg, ha ők, ahogy írod, akaratos típusok.

2016. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

#2-esnek vhol igaza van. Az ilyen emberek abbol meritenek erot, h mas ember rajuk pazarolja az idejet. Vhogy el kell hatarolnod magad toluk. A sogornod felnott ember, ugyh nem kell foglalkozni vele es nem kell segiteni sem neki, plane ha meg sem fogadja a jo tanacsokat. Probald meg ritkitani a talalkozasokat vele.

En mondjuk jol kijovok a parom csaladjaval, csak az zavar - es nyugodtan megkovezhet ezert a sok liberalis - h a huga leszbikus es ezt a nezete probalja masra is raeroltetni. Nem az zavar onmagaban, h leszbikus, hanem az, h ezt ugy probalja feltunteni, h ez a helyes eletforma. Holott a szexualitas mindenkinek a maganugye. Ez foleg azota zavar, amiota gyerekeink vannak, ugyanis nem szeretnem, ha a gyerekeim ezt latnak helyesnek. De mi szerencsere nem sokat talalkozunk a lannyal, es egyebkent megprobalok mindig jopofizni, ha latjuk egymast.

2016. jún. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha a férjed is látja mi a szitu, nyugodtan beszéld meg vele, hogy nem szeretnéd, hogy minden hétvégén ezt hallgasd, mert megvan a ti saját életetek, a saját problémáitokkal, nem szeretnéd ennyire felvállalni más FELNŐTT emberek gondját.

Igaza van az egyik előttem írónak, h szépen,lassan le kell építeni, mert ettől te is feszült leszel, nehogy aztán ez meg a ti kapcsolatotokban csúcsosodjon ki. Kár lenne, mert az ilyen emberek miatt nem éri meg.

2016. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

"Aki hasonló szituban van, hogyan lépett ezen túl? "


Sehogy. Férjem konkrétan annyira utálja a nővéremet, hogy meg tudná folytani (pedig nem egy agresszív ember). Nem is találkoznak (én is csak kb évi 3 alkalommal).

Én a sógornőmet nem szeretem, férjem sincs jóban a húgával. Anyósomnál találkozunk kb évi 4-5 alkalommal, akkor elviseljük egymást, de nem beszélgetünk. Ennyi.

NEm kell ezért senkinek rosszul éreznie magát. A barátaidat meg tudod válogatni, a családodat nem. Pont ezért nem kötelező mindenkit szeretni.


Hidd el, nem minden család egy rózsaszín léggömb, ahol minden vidámság és boldogság és szeretet....


"Kb. hetente szoktuk velük találkozni, mindig úgy megyek oda"

Minek mész egy ilyen emberhez? Tartsd magadtól távol a negatív embereket, mert megkeserítenek téged is...

2016. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Én is úgy érzem néha, hogy energiavámpírok, agyilag nagyon le lehet tőlük fáradni.

Tényleg az a szerencse, hogy a férjem nem dugja homokba a fejét, ő is látja a problémákat, nem csak én és próbál annyira kimaradni a dolgokból, amennyire csak lehet, és mi vagyunk az elsők. Pl. a sógornőmnek kellett volna mennie segíteni valamiben 11 órakor, de a férjem mondta, hogy 9-ig ér rá maximum, mert dolgunk van.

Anyósom a mártírsága miatt sok felelősséget levesz feleslegesen a sógornőm válláról, ami neki pont megfelelő, azt sem neki kell csinálnia. Úgyhogy a sógornőmnek addig jó, amíg anyósom jól bírja magát. Még viszonylag fiatal, de nyilván ő sem fog örökké élni. Akkor pedig marad a férjem, illetve mi. Na eddig nem akarok eljutni. Igazatok van, határozottan meg kell húzni a határokat. Ezzel kapcsolatban olvasok egy jó könyvet és az első válaszoló által említett youtube videót is meg fogom nézni.

Azt már megmondtam a férjemnek, hogy komoly következményeit nem vagyok hajlandó vállalni a testvére (egy másik egészséges, cselekvőképes felnőtt ember) viselkedésének.

2016. jún. 8. 13:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem úgy volt, hogy nagyjából a kapcsolat elején felmértem, hogy a feleségemnek a saját családjából a legfontosabb az édesanyja és a nővére, a többiek közepesen vagy kevésbé érdekesek/fontosak számára.

Mindent megteszek, hogy ezzel a két emberrel jóba legyek, pedig különösebben egyiküket sem kedvelem. Mindig próbálok udvarias lenni, sohasem sértődöm meg (bár néha kifejezetten nehezemre esik), születésnapon, névnapon felhívom őket, stb.


Szerencsére nayósom imád engem, a nővére meg szerintem valamennyire kedvel. Ez a rendszer nekem eléggé jól bevált. A többi családtaggal nem nagyon törődöm.


Szerintem érdemes megtenni ezt az erőfeszítést, mert 1. a feleségemnek fontos, 2. én is elvárom a feleségemtől, hogy vágjon jó pofát az én családtagjaimhoz és a családi programokon pedig vegyen részt.


Azért is fontos szerintem fenntartani a jó kapcsolatot a családdal, mert a mai világban csakis a családtagjaidra számíthatsz biztosan, legalábbis én ezt tapasztaltam.


Sok sikert!

2016. jún. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Fogadd el, hogy ők ilyenek. És gondolj arra, hogy más esetleg téged lát mondjuk unalmas nyárspolgárnak. Sosem tudhatod.
2016. jún. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Férjem szülei elég furcsák. Az apja első pillanattól nem volt szimpatikus. Egyrészt a férjem által elmesélt gyerekkori sztorik miatt (durva érzelmi elhanyagolás), másrészt egy önző alkoholista. Nem találkoztunk úgy, hogy ne lett volna piaszaga és ne aludt volna be az italtól.

De semleges viszonyban elvoltunk.


Anyós nagyon értelmesnek tűnt, őt kedveltem eleinte. Néhány év múlva megszületett a gyerekünk, amíg csecsemő volt, elég gyakran átjött hozzánk. Csecsemő alatt azt a kort értem, amíg gyakorlatilag háton fekszik és néz, nem igazán mozog. Ringatta, énekelt neki.

Ahogy elindult a mozgásfejlődése, anyós is elmaradozott, de már a mászásnál.

Már a gyerek előtt is voltak olyan szituk, amiket nem tudtam hova tenni.

Apóst ugye említettem, hogy önző, emellé anyagilag is hihetetlenül szarrágó. Pl. az unokájukat (férjem nagyobbik gyereke) úgy vitte haza egy 10 km-es kitérővel, hogy elkérte tőle a benzinpénzt. Nem, nem állnak rosszul anyagilag, sőt.


Aztán lassacskán minden családi összejövetel után valami apróságon hihetetlenül felhúzták magukat, ordibálás, telefonon visítás, sértődés.

Egyik korai példa: államvizsgáztam, akkoriban az én lakásomban laktunk a férjemmel. Kitalálták, hogy meglátogatnak szombaton. Azon a szombaton, amikor reggel 9-től délután 5-ig államvizsgám és diplomavédésem volt, előtte meg hetekig alig aludtam, tanultam, szétidegeltem magam.

Mondtam a férjemnek, hogy mosott kaka leszek estére, bármikor máskor jöjjenek, de ne aznap, estére én már csak alvásra fogok vágyni. Ő konfliktuskerülő, így mire hazaértem, anyósék ott álltak az ajtóban.

Életemben szellemileg olyan fáradt még nem voltam, plusz a hetek óta halmozódó alváshiány. A vacsora alatt sokszor magam elé bambultam, nyitott szemmel aludtam, leállt a rendszer. Ők hárman elbeszélgettek, én néha bekapcsolódtam, de leginkább üveges szemmel néztem ki a fejemből.


Másnap a férjemet felhívta az anyja és sértődött ordítással közölte, hogy micsoda egy bunkó vagyok, nem voltunk rendes házigazdák, én végig el voltam bambulva. Ő is diplomás, tudja milyen egy államvizsga, kértem, hogy ne aznap... no mindegy.


Pár évvel később egy karácsonyi vacsora 15 főre (testvére családja, apósék, szenilis dédi, stb.). Mire végeztünk a készülődéssel és közben a gyereket is gardíroztuk, ismét elfáradtunk. Estére a gyerek (másfél éves volt akkor) nyűgös volt, rég belecsúsztunk már az alvásidejébe, így főleg az ölemben volt.

Akkor ismét ugyanaz másnap, sőt, azzal megspékelve, hogy én állítólag sírtam(??), mert a dédi azt mondta. Minden tiszteltem az időseké, de a dédi 90 felett van és full demens. (Olyannyira, hogy az akkor másfél éves gyereket meggratulálta, hogy milyen szép két hetes csecsemő...)


Aztán sok-sok hasonló sztori után az volt az utolsó csepp a pohárban, amikor egyszer mentünk volna hozzájuk, de délelőtt sikerült romlott tejterméket ennem. Emiatt nem mertem nagyon elhagyni a mosdót. Férjem szólt, hogy a gyerekkel ketten mennek, mert nem vagyok szállítható állapotban.

Itt közölte anyós, hogy ő (a fia) és a gyerek ki vannak tagadva, ne menjenek, neki nincs többé se fia, se unokája.


Logikát ne keressetek benne, elvileg rám kellett volna haragudni, ehelyett kitagadta a fiát és az unokáját (aki még mindig nem volt két éves se, tehát esélye se volt bárkit megbántani).


Ennél a pontnál mondtam azt, hogy vége, én kiszálltam a játszmából. A gyerekemmel nem szórakozik senki, nem fogom kitenni egy agyalágyult nagymamának, aki egyszer kitagadja, egyszer szereti - aztán ezt magyarázd el egy bölcsődés-ovis korú gyereknek.

Férjem csinál, amit akar, ő felnőtt ember, de én és a gyerek kiszálltunk. Mivel sokáig nem keresték, csak akkor, ha segítség kellett volna (kapcsolatrendszere), ő is úgy döntött, hogy veszett fejsze nyele. Azóta nem keressük őket, ők se minket.


A testvérével tartjuk a kapcsolatot, velük nincs gondom. Nagyon eltérő személyiségek, de ettől még kölcsönösen tiszteljük egymást és nincs ez a hülye játszma sem.

2016. jún. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Anyósom az az ember, akit legkevésbé kedvelek ezen a Földön. Főleg, mióta megszületett a kisfiam.A legnagyobb baj, hogy semmi kérésemet nem tartja tiszteletben a gyerekemmel kapcsolatban, egyszerűen borzalmasan makacs és önfejű, és meg is mondta nyíltan, hogy "Ő az idősebb, és jobban tudja." Néhány példa: Múltkor epret akart neki adni mindenáron, mert "Az epernek most van a szezonja". Az nem baj, hogy a gyerek kilenc hónapos. Máskor eljött hozzánk, bement az alvó gyereket megnézni, majd kijött, és közölte, hogy kinyitotta az ablakot, mert szerinte meleg van a szobában. Ez január közepén volt, 22 fok volt amúgy bent. Mondjuk konvektorral fűtünk. Állandóan panaszkodik, hogy ő milyen keveset van az unokájával ( hetente 2x 2-3 órára párom átviszi, meg ő is eljön minimum hetente egyszer ezen kívül), de a legfőbb beszédtémája, hogy a másik menye milyen rossz anya, mert alig van együtt a gyerekeivel, és mindig neki passzolja le őket. (ők már nagyok). Ha eljön hozzánk, általában a "jótanácsait" hallgatjuk (pl. meg kéne pucolni az ablakot, minek a gyereknek ennyi ruha, nekem mit kellene megennem, és a gyerekemnek mit kellene megennie stb.)
2016. jún. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!