Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lányos szülők! Ha a lányotok...

Lányos szülők! Ha a lányotok jelenleg 16,5 éves, és a srác, akivel szimpatizál 22,5, mikortól engednétek el a lányotokat vele?

Figyelt kérdés

Tehát ha ez a két ember adott. Hány éves korától engednétek el a lányotokat ezzel a fiúval úgy, hogy előtte odamegy hozzátok és engedélyt kér arra, hogy elvigye a lányt. Tehát nemcsak úgy szó nélkül lenyúlná, hanem tényleg megkérdezné, hogy ti mikortól engednétek el.


Elengednétek akár már most is, vagy várnátok, míg 17, esetleg 18 lesz a lány (ekkor ugye a fiú 23 és 24)?


2015. ápr. 6. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Attól is függne, mióta ismerik egymást, és én mennyire ismerem a srácot. Mondjuk én elengedtem a lányomat már ennyi idősen a barátjával több napra, mert ha nem engedem, lehet hogy azt hazudta volna, tanulni megy a barinőhöz és ott alszik én meg nem akartam, hogy átverjen.
2015. ápr. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
ha van annyi ver a pucajaba h nem csak lenyulja de elkeri akkor elengednem maris, de ha kitenne valamit az arcat atszabnam
2015. ápr. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha már nem számolja a 0.5 éveket.
2015. ápr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Nekem nagyon szimpatikus lenne az, hogy magától átjön, bemutatkozik. Ezen látszik, hogy valóban értelmes, felnőttként viselkedik, és komoly szándékai vannak. (Persze ne hívatlanul, váratlanul rontson be... :D)

Én úgy szeretném nevelni a gyerekeimet, hogy 16 évesen el tudják dönteni azt, mit szeretnének, mi a jó nekik. Ha később mégis meggondolja magát, vagy megbánja, akkor sincs baj, erről is szólnak a fiatalkori szerelmek és kapcsolatok. Biztosan nem tiltanék egy ekkora lányt már, a fiú benyomásától és a kapcsolatuk alakulásától függően beszélgetnék vele arról, jó hatással van-e rá ez az egész, és nincs-e esetleg közöttük túl nagy különbség életkorban és felfogásban. De ehhez ki kell tapasztalni, adni kell a dolognak egy esélyt. Nem gondolom, hogy azonnal tiltani kellene a dolgot.

2015. ápr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Jó, a féléveket csak azért írtam oda, hogy éreztessem, hogy nem pont most töltötte be a lány a 16-ot..


A szülők meg kb jó 6 éve "tudják", hogy ki ez a srác, ismerik a zenekart, ahol játszik, még nagyon régen beszélgetett is az apa vele. De ennyi, igazából névnél többet nem tudnak.


Csak annyi lenne, hogy nyilván előre bejelentve odamenne a srác a szülőkhöz, és megkérdezné, hogy zavarná-e őket, ha elvinné moziba/akárhova a lányt, és ha elengedik, megkérdezné a feltételeket.

2015. ápr. 6. 19:53
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
3-assal egyetértek. Amíg annyira gyerekes, hogy a féléveket is számolja, nem engedném el.
2015. ápr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

szerintem ez gáz, hogy átmenne és úgymond elkérne. nem tudom engem hülyének néztek volna a szüleim ha így csinálom.

nekem is 16,5 évesen volt először barátom és randim. tudták kiről van szó, mondtam hogy vele megyek ide és ide, ekkor és ekkor jövök.

nem csináltak belőle nagy ügyet, szerintem ennyi idősen már természetes hogy érdeklődik az ember a másik nem iránt. egy randi, vagy mozi még nem jelent semmit különben sem.

szerintem ha nem olyan szigorúak, vagy hagyományosak a szüleid, akkor nem kell így elkérnie.

és igaz, hogy ebben a korban sokat változik az ember. de szerintem az a pár hónap már mindegy. nem a hónapok , évek határozzák meg feltétlenül, hogy mennyire megbízható, felnőttes az illető.

de neked kell ismerni a szüleidet, hogy mennyire lazák ilyen téren.

2015. ápr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
amúgy remélem nem vagy abban a tudatban, hogyha most nem engednének el a szüleid, hanem csak 18 évesen, akkor 1,5 évig ott várna rád a fiú?
2015. ápr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elsősorban attól függne, mennyire "érett" gondolkodású a lányom. A bemutatkozás szimpatikus gesztus. Ennyi idősen nekem is volt egy hasonló korú barátom, anyám látatlanban is elengedett vele (bár azért az elején elég ideges volt:)), pedig kifejezetten konzervatív (de én is az vagyok, megbízott bennem).
2015. ápr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
31%
figyu én isten vagyok tudom, semmi köze nincsen a témához nagyon nem is érdekel ez a kérdés de ezt muszáj volt ezt közölnöm :) amúgy szintem engedd el mi baj történhet?
2015. ápr. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!