Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van itt olyan, aki nem szimpat...

Van itt olyan, aki nem szimpatizál a férje/felesége szüleivel, testvéreivel?

Figyelt kérdés

Az anyósomról és a sógornőmről van szó.

Az anyósom természete nagyban különbözik az enyémtől. Ő egy harsány, akaratos, nagyhangú, színpadias mártír. Állandóan pörög, kapkod, amiből gyakran adódik kalamajka, pedig ő ’csak jót akart’. Szerencsére a férjem jól tudja ezeket kezelni, szóval ez még hagyján. A sógornőmmel viszont komoly problémák vannak. Extrémen zűrös a családi élete, ő pedig meglehetősen életképtelen. Diplomás nő, de nincs meg a józan paraszti esze, teljesen hétköznapi dolgokat kell a szájába rágni. Minden problémájáról tudunk, ami lelkileg nagyon megterhelő. Sok dologban segített neki a férjem (pl. álláskeresés), még több dologban adott neki jó tanácsokat (nem kéretlenül, a sógornőm kérésére), amiket nem fogadott meg, és még nagyobb baj kerekedett, amivel persze megint megtalált minket. Ördögi kör.


A lényeg, hogy rossz érzés nekem, hogy nem tudok szimpatizálni velük és nem tudom, hogy mit tehetnék azért, hogy ez megváltozzon. Ők nem fognak megváltozni, ezzel tisztában vagyok. Kb. hetente szoktuk velük találkozni, mindig úgy megyek oda, hogy normálisan állok hozzá, érdeklődő vagyok, de sajnos rendre azt tapasztalom, hogy a sógornőmből folyik a panaszáradat és fröcsög belőle a rosszindulat a világ felé, mert ő természetesen semmiről sem tehet, mindig másvalaki/másvalami miatt áll rosszul a szénája. Nemigen kérdezi meg, hogy velünk mi a helyzet, hogy vagyunk. Így elég nehéz.


Aki hasonló szituban van, hogyan lépett ezen túl?


Köszönöm szépen.


2016. jún. 8. 11:43
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat.


A 7-es és 8-as válaszra szeretnék reagálni.

Anyósomat elfogadom, vele van a kisebb probléma. Egyikünk sem tehet róla, hogy olyan a személyisége amilyen. Biztosan neki sem én vagyok a szíve csücske, de kedves velem, alapvetően jóindulatú nő. Az elején voltak próbálkozásai, de a férjem határozottan meghúzta a határokat. Attól viszont tartok, hogyha gyerekünk lesz, akkor előjön majd újra az erőszakosság belőle.


A sógornőmet viszont nagyon nem tudom elfogadni, mert hiába diplomás felnőtt nő, édesanya, képtelen boldogulni egyedül, mindig valaki másnak a segítségére fog szorulni. Nekem meggyőződésem, hogy tudna egyedül is boldogulni, de az anyja egy csomó mindent átvállal helyette, így nincs rákényszerülve, kényelmes a helyzet neki nagyon. Ráadásul ő nagyon rosszindulatú is, tudjátok, mindenki hülye rajta kívül. Az egész világgal baja van, ő egy áldozat, a sors is összeesküdött ellene. A mai napig nem jutott el odáig az agya, hogy felismerje a saját felelősségét a kialakult helyzetekben, minidg más a hibás, mindig van kifogás. Ráadásul csak akkor keresi a férjemet, ha valami problémája, kérdése van, de hogy megkérdezze néha, hogy hogy vagyunk, azt nem.

2016. jún. 9. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!