Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy húzhatnám ki magam ebből...

Hogy húzhatnám ki magam ebből a családi szülinapos programból, hogy ne legyen nézeteltérés?

Figyelt kérdés

Nos a vőlegényem apjának a születésnapjáról van szó. A párom apja, húga,sógora, mind úgy isznak mint a kefekötő, én meg úgy vagyok, hogy 200 lesz a vérnyomásom, ha részeg embereket kell elviselnem, akik versenyt isznak, meg egymást hergelik, hogy "na igyá' má, mérnem iszol?! " A párom családja pont ilyen. Ráadásul a párom is elég gázul viselkedik ha részeg, és a tavalyi után eldöntöttem, hogy idén, ha leszakad az ég sem veszek részt ezen. Tavaly le lettem nyomizva a sógorom részéről, mert nem ittam magam a sárga földig, mint ők, a párom húga meg alapjáraton nagyon ellenszenves nekem, hát még részegen. Úgy viselkedett a párommal, mintha nem is a bátyja lenne, hanem valami hapsi a diszkóból akivel épp megdugatni szerette volna magát, iszonyat gusztustalan volt, legszivesebben felrugdostam volna. Alapból ilyen feltűnési viszketegséges, idétlen pitsa. Alibiből fogdoztam egész este egy fröccsöt, hogy ne pofázzanak. Ráadásul a párom is elég szépen benne volt a buliba, leszarta, hogy én mit gondolok, vagy hogy éppenséggel menekülhetnékem volt. A másnapról ne is beszéljünk, amikor egész nap a jajgatását kellett hallgassam a páromnak, meg asszisztálni a hányásokhoz, és még majdnem én voltam a szar, hogy nem istápolgattam szegénykét. Én alapjáraton nem vagyok egy társasági ember, 1-1 barátnőm van , akivel találkozgatok, de ennyi.

Idén, ha veszekedés is lesz belőle se vagyok hajlandó oda utazni, de jobb szeretném balhé nélkül megoldani valahogy. Hálistennek 200 km-erre lakunk tőlük, így nem gyakoriak az ilyen húzások. Egy évbe kb 2x megyünk oda. Mindkét alkalom egy stressz nekem, hogy vajon mi lesz a kimenetele. Most azért mert én nem akarok ebbe részt venni, ezért nem akarom, hogy a párom se menjen el, meg nyilván el is fog menni. Augusztus 20-án lesz ez, ami pont szombatra esik, szóval hálistennek adott lesz az alkalom szombaton jól benyomni, vasárnap meg a másnaptól döglődni nekik.

Milyen indokkal tudnám magam kihúzni, hogy ne legyen gáz belőle, hogy nem megyek? Mondjuk a legegyszerűbb és a legegyenesebb az lenne, hogy megmondom kerek perec, aztán kit érdekel, hogy mit gondolnak, úgyse részei nagyon az életemnek. De azért rosszba se akarok lenni velük, nehogy egyszer ellenem kezdjék hangolni a párom. Mi a jó megoldás? Ragaszkodom hozzá, hogy nem utazok oda, de hogy csináljam, hogy ne legyen feszültség?


2016. jún. 9. 08:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
10%
Te viszont mindenki felett állsz a tökéletességgel,fölényeskedéseddel.A bulik réme az ilyen.Az volt és elengedte magát mindenki,erre itt a besavanyopihtsa aki csak flegmázik és szorongatja ugyanazt a piát egész este,közben másokat ostoroz magában.Tényleg ne menj el,hadd szórakozzon már az a szerencsétlen ember egyszer,majd ráérsz sipítozni ha hazament.
2016. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
38%
Tagadhatod ahogy akarod, ha a párodban erre megvan az igény, akkor csak társaság kérdése, és hozza a régi színvonalat, ahogy a példa is mutatja. Még szép, hogy otthon, a te társaságodban nem csinálja ezt...de ha hasonszőrűekhez csapódik...Te tudod, de ebből lesznek még gondjaitok, nyugodj bele.
2016. jún. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
11-Es te milyen egy kötekedő ratyi vagy! kepzeld el, en utalom a reszegeket es alkohol nelkul is elvagyok. Szerencsere nem minden ember iszakos. Leirtam, hogy valoban nem megyek el, mit nem lehet ebbe megerteni? egyesek kocsmaznak, isznak, masok meg edzenek, es pia helyett kondiberletre koltik a penzuket, hogy jol nezzenek ki. En az utobbi vagyok. Es elitelek minden karos szenvedelyt, ha tetszik ha nem. Piat, cigit, kabszert.
2016. jún. 9. 10:55
 14/17 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, az nekem már elég árulkodó jel, hogy amikor tajtrészegre issza magát, és veled ápoltatja magát, még kötekszik is, hogy te vagy a hülye... most még miattad visszafogja magát, de később...
2016. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34%

te felfogásod is vicc. Amikor a párom barátaivl találkoztunk(mind piás falusi) kínálgattak mondtam nem iszom. Ők elkönyvelték hogy oké. Persze utálom a részegeket,de csak azért mert nem tudom olyan jól érezni magam az adott pillanatban mint ők.deSOHA nem gyűlöltem őket ezért és nem izgatott ha másnap párom fájó fejjel rohant a mosdóba, mondtam neki így jártál ő nyögött egyet és kezdődött előlről,de szíve joga pláne a saját szülinapján apósodnak részegnek lenni.

Másfelől a család is érdekes, mert ezért lenéz téged(bár szerintem a gőgödet rühellik nem azt hogy nem iszol) és a párod is megéri a pénzét mivel elvárja hogy ápold aztán lehülyéz(igazi szerelem) egy alkesz pár évig kibírja de hidd el egy alkesz mindig alkesz marad főleg akkor ha azért néha-néha iszik is.

2016. jún. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Miért nem mondod meg, hogy nem mész, mert nem bírod tolerálni az italozást? Ennyi. Hogy lesz-e nézeteltérés vagy valami az nem számít. Hol a szabad akarat? Hol az őszinteség?
2016. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

probálj dolgozni.

be hívtak,nagyon sürgős határ idős meló.

menj haza,mert otthon kell lenned valamiért pl beteg a mamád,papád.

2016. jún. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!