Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Rokon azt akarja adjak állás a rokonának (én rokonom is). Mondtam, hogy inkább adok neki zsebbe havi járulékot ez nem törvénytelen még adóznia is kell utána.

Ő azt mondja de nekik nem könyöradomány kell hanem munka. Igen ám, de munka nincs ellenben ez a nem könyöradomány nekem dupla annyiba kerülne mindenféle járulékok miatt s nem akarok kétszer annyit fizetni a semmiért egy fals munkáért, csak hogy nekik ne könyöradomány legyen.

Hozzá kell tennem, a vállalkozás elején hívtam őket, szükségem is lett volna a munkájukra de meg se hallgattak kinevettek, akkor még nem voltam látványosan gazdag. Erre most akarnak dolgozni mikor a munka lényegében már el van végezve már csak koordinálni kell az egészet ami nélkülük is rendben megy főleg hogy én értek is hozzá mert létrehoztam, ők meg nem, mert sose foglalkoztak ilyesmivel.


2016. jún. 23. 22:31
 1/8 DuplaKV ***** válasza:

Nyíltan megmondanám, hogy nem tudom őket alkalmazni, mert nincs elég hely/most nincs olyan munka, amihez ők nélkülözhetetlenek lennének. Ha idővel lenne üresedés, akkor szólnék nekik, addig meg menjenek el máshova dolgozni, vagy oldják meg az életüket úgy, ahogy eddig.

Amúgy, ha már a járulék nem felel meg nekik, akkor nem lehetnek olyan hú de nagyon rászorulva a segítségedre.

2016. jún. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves Balázs, sajnos most nincs üres állás, de ha lesz, szólok (soha napján kiskedden).


Egyébként mihez ért? Esetleg fel lehet nekik ajánlani, hogy segítesz megírni egy épkézláb önéletrajzot.


Megint más f...ával verné valaki a csalánt, annyira utálom az ilyet. Miért nem ő ad munkát a másiknak? Ásassa fel vele a kertjét vagy mosassa le az ablakokat vele.

2016. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Büszkék.:))
2016. jún. 23. 22:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

franc se adna ingyen pénzt rokonnak se

munkát se, ha nincs munkavállalóra szükségem


másik oldalról meg ingyen zsét nem fogadnék el, de nem is baccogatnám a rokont, hogy adjon munkát csak mert van vállalkozása

2016. jún. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mármint erre írtam, hogy büszkék:


"Amúgy, ha már a járulék nem felel meg nekik, akkor nem lehetnek olyan hú de nagyon rászorulva a segítségedre."


Akkor is büszkék voltak amikor munkát ajánlottam nekik. Ők nem hallgatnak meg egy akármilyen névtelen senkit.

2016. jún. 23. 22:46
 6/8 A kérdező kommentje:

"franc se adna ingyen pénzt rokonnak se "


igaz lehet én bonyolítom túl a helyzetet hogy ezt egyáltalán felajánlottam.

nincs munka.

volt, de már elvégeztem. gyakorlatilag helyettük. s közben meg is tanultam azt amit ők nem.

érdekesség, ha ketten csináljuk akkor most jó eséllyel akkora lenne hogy kettőnknek is jusson belőle, de így rám lett csak méretezve minden.

2016. jún. 23. 22:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én vhányszor rokonnak adtam munkát/pénzt mindig én lettem a végén a főgonosz.

Vásárolj be időnként, végeztess velük a ház körül vmi olyat, amit nem tudnak elszúrni, de a rokon dolgozik nálam téma mindig rosszul sült el. (nem kritizálhatsz, mert sértődés lesz belőle, ha egy idő után nem emeled a bérét a semmiért, akkor sértődés lesz belőle, ha te többet keresel, mint ő, akkor is sértődés lesz belőle)

2016. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, elírtam nekik járadékot adnék, nem járulékot. Az államnak adnék járulékot.


Hát igen ilyen mélységig még bele se gondoltam, valószínű itt is hasonló eset lenne...

2016. jún. 23. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!