Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyen esetben ti mit tennétek?

Ilyen esetben ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Na, ez elég bonyolult sztori, megpróbálom érthetően leirni. Amikor a nagynéném anyukája meghalt, az én édesanyámra hagyott néhány ékszert, egy gyertyatartót, és porceláncuccokat. Amikor kicsi voltam, meghalt az anyukám, és 2 évre rá, apu újraházasodott. Édesanyám halála után én örököltem, ezeket a dolgokat, amiket az előbb leirtam. A porcelánnippeket elajándékoztuk a nagynénémnek. 7 éves voltam amikor megjelent a nagynéném azzal a kéréssel hogy adjuk oda neki, a gyertyatartót. (persze nem engem kérdezett meg) Pontosabban kunyerált.

Azt nem mondta hogy a lányának akarja odaadni az esküvőjére. Ezt csak ott az esküvőn tudtuk meg.

A gyertyatartó előtt, elvitte azokat az ékszereket is amiket az ő anyjától kapott az én anyám. Csak törött, használhatatlan dolgokat hagyott ott nekem. Nemrég jeleztem neki hogy vissza szeretném kapni ,azt ami az enyém, a gyertyatartót, meg egy órát is elvitt.

Ezt válaszolta, idézem:

Ne haragudj, de nem fogom visszaadni az órát

Megjegyzem a gyertyatartó, ami szintén ottmarad ahol van



Nagyot csalódtam ebben az emberben, ráadásul meggyanúsitotta az apámat azzal hogy el akarta adni a gyertyatartót. Már miért adta volna el, ha olyan cuccokat őrizget nekem az édesanyámról, mint pl. bögre, ilyesmi....

Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? Nagyon szeretném visszakapni az örökségemet, mert nincsenek emlékeim az anyámról, és úgy érzem hogy közelebb kerülök hozzá, ha megtartom az ilyen tárgyakat.


2016. jún. 27. 10:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Megjegyzem, hogy a nagynéném természetesen több dolgot örökölt, hiszen az ő anyja volt.

13L

2016. jún. 27. 10:08
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Mond meg neki mekkora szívtelen,kapzsi szipirtyó,hogy egy szegény lányt így a földbe tapos és nem tiszteli édesanyja emlékét.

Megaláznám a helyedben,az ilyen típusú emberek a külsőségekre adnak,mond el úton-útfélen mekkora sz..r ember.Van valami hivatalos papír az öröklésről esetleg?

2016. jún. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs papir.
2016. jún. 27. 10:25
 4/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom!A többi rokonoddal beszéld meg,és mond el nekik mennyire rossz neked ez a dolog,talán valaki belátja,hogy igazad van.
2016. jún. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kell, hogy legyen hagyatéki leltár, és végzés, annál a közjegyzőnél, aki eljárt annak idején. Arrról is, amit édesanyád örökölt, ez lenne a fontos, mivel az ő örököse te vagy. A gyámhivatal engedélye nélkül oda se adhatta volna édesapád (bár nyilván nem nagy anyagi érték, érzelmi jelentősége van, de a te tulajdonod.) Erre pl. hivatkozhatsz a nagynénédnél, túl azon, hogy egy félárva gyerektől elszedni ezeket utolsó, aljas, végtelenül sz@rrágó dolog, még akkor is, ha netán nem hivatalosan került hozzátok a cucc.
2016. jún. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, a nagynéném és az édesanyám megosztoztak ezeken a tárgyakon.
2016. jún. 27. 10:50
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Hát most már valóban fura visszakérni. Nyilván már mások használják ezeket a tárgyakat.

Én azt nem értem, hogy minek adtátok oda, amikor elkérte őket? Gondolom, apukád adta oda. Szóval ezt ő cseszte el.

Ennyi idő után már fura visszacsinálni. Nem kellett volna annak idején odaadni neki azokat, amik nálatok voltak.

2016. jún. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen,ezt apa cseszte el. De nincs benne annyi gerinc, hogy belegondoljon, hogy az az enyém, és visszaadja?!
2016. jún. 27. 11:42
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
undorito.ird meg neki hogy ti bezzed oda adtátok,de ő meg nem adja vissza,pedig fontosak neked emlék anyukádról.ha ezek után se adja vissza,ird meg hogy csalodtál benne hiszen a halott anyádtol vette el és tőled az emlékeit,szégyellje magát,és szivtelen.és ezt ird ki fb-on nyilvánosan ,vagy az ismerőseinek hogy milyen ő .csak ezt a pár mondatot.és ez nem gyerekes mert ő is gyerekesen viselkedett.megérdemli.
2016. jún. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

De most kérje vissza a már ajándékba másnak odaadott gyertyatartót.

Ezt apukáddal beszéld meg. Nem kellett volna odaadni. Ezek szerintem ő nem tartotta fontosnak, hogy neked ezeket megőrizze.

2016. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!