Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyen esetben ti mit tennétek?

Ilyen esetben ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Na, ez elég bonyolult sztori, megpróbálom érthetően leirni. Amikor a nagynéném anyukája meghalt, az én édesanyámra hagyott néhány ékszert, egy gyertyatartót, és porceláncuccokat. Amikor kicsi voltam, meghalt az anyukám, és 2 évre rá, apu újraházasodott. Édesanyám halála után én örököltem, ezeket a dolgokat, amiket az előbb leirtam. A porcelánnippeket elajándékoztuk a nagynénémnek. 7 éves voltam amikor megjelent a nagynéném azzal a kéréssel hogy adjuk oda neki, a gyertyatartót. (persze nem engem kérdezett meg) Pontosabban kunyerált.

Azt nem mondta hogy a lányának akarja odaadni az esküvőjére. Ezt csak ott az esküvőn tudtuk meg.

A gyertyatartó előtt, elvitte azokat az ékszereket is amiket az ő anyjától kapott az én anyám. Csak törött, használhatatlan dolgokat hagyott ott nekem. Nemrég jeleztem neki hogy vissza szeretném kapni ,azt ami az enyém, a gyertyatartót, meg egy órát is elvitt.

Ezt válaszolta, idézem:

Ne haragudj, de nem fogom visszaadni az órát

Megjegyzem a gyertyatartó, ami szintén ottmarad ahol van



Nagyot csalódtam ebben az emberben, ráadásul meggyanúsitotta az apámat azzal hogy el akarta adni a gyertyatartót. Már miért adta volna el, ha olyan cuccokat őrizget nekem az édesanyámról, mint pl. bögre, ilyesmi....

Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? Nagyon szeretném visszakapni az örökségemet, mert nincsenek emlékeim az anyámról, és úgy érzem hogy közelebb kerülök hozzá, ha megtartom az ilyen tárgyakat.


2016. jún. 27. 10:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Azt nem emlitettem, hogy eleinte csak kölcsön kérte, hogy az övék eltűnt. Akkor még biztunk benne, és kölcsön adtuk. Amikor arra került sor, hogy visszaadja csak húzta halasztotta.

És amikor kiderült hogy oda adta a lányának, ártatlan bociszemekkel kijelentette hogy azt hitte hogy azt ő örökbe kapta.

2016. jún. 27. 15:17
 12/13 anonim ***** válasza:

Ez kamu?

Össze-vissza írsz. Mindig valami más infót is még hozzá raksz.

Ne haragudj, de ki kérne kölcsön egy gyertyatartót???? Gyertyával világítotok vagy mi?

Ha mégis igaz. Akkor ne rágódj a múlton. Apukád odaadta és kész. A jövődre koncentrálj.

2016. jún. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

1. Mondtam hogy bonyolult.

2. Nem világitunk gyertyával.

2016. jún. 27. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!