Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok erről a családi...

Mit gondoltok erről a családi helyzetről? Hogyan lehetne változtatni?

Figyelt kérdés

Az apám egyéni vállalkozóként dolgozik buszsofőrként. Rengeteget dolgozik főleg ősszel és tavasszal és elmondhatjuk hogy sok mindent megtesz egy jó életvitelért. Ez a munka azonban sok otthoni teendőt is igényel mivel karban kell tartani a járműveket meg takarítani stb. Ezzel még nem is lenne baj de az utóbbi években betegesen munkamániássá vált. Ha nem a buszokkal dolgozik akkor füvet nyír fát vág meg egyéb ház körüli dolgok. Na már most én 18 éves vagyok idén érettségiztem és rengeteget kellett készülnöm rá és ha nagy ritkán volt egy kis szabadidőm akkor ordítva a fejemhez vágta h milyen lusta vagyok sosem segítek semmit mindent neki kell csinálnia ennek ellenére sokszor van úgy hogy a hétvégém abból áll hogy egy nap neki asszisztálok másik nap tanulok (tanév alatt) és nagyon sokszor idő sem jut a barátaimra. Én azt gondolom vannak nálam sokkal lustább emberek is főleg tinédzserek között azonban ezt sosem érti meg és nem lehet vele beszélni mert akkor egyszerűen nem áll szóba velem vagy van hogy az egész családdal buta bunkó napokig vagy gyakran egy héten keresztül. Édesanyám tanárként dolgozik sokszor 5-kor ér haza mi is az öcsémmel iskolából van h 4 után úgyhogy nem is értem h gondolja h mi órákat tudunk segédkezni. Ja és egyszer még azt is a fejemhez vágta h mért nem járok el sportolni valahova? (mert szabadidőmben általában csak itthon súlyzózom vagy edzek valamennyit hogy fitt legyek :) ).

Mit gondoltok hogy lehetne ezt megértetni vele h nem tudok egyszerre 5 tantárgyból 100 százalékos érettségit hozni meg órákat dolgozni a garázsban meg profi sportoló lenni?


A másik dolog: Anyával múltkor beszélgettünk mert a barátnőmmel 4 napra elmentünk nyaralni a Balatonra és arról beszéltünk hogy ő sajnos soha nem tud elmenni sehova egész évben a házban bezárva tölti az idejét apa miatt mert ő pedig allergiás a Balatonban valami növényre ezért folyton őrjöng h ő oda nem megy de sehova sem kirándulni sehova... baráti köreik nincsenek még a falu rendezvényeire sem járnak el....teljesen antiszociálisak és anya sztem nagyon szívesen kirándulna de apa sose akar sehova menni. Annyi h egy hétre elmegyünk minden évben valahova külföldre. De ezen kívül semmi. Ezért megmondom őszintén sajnálom anyát mert sosem tud a hétköznapi dolgokból kiszakadni.

Szerintetek olyan nagy dolgo v drága lenne havonta egyszer tavasszal meg nyáron elmenni kirándulni? Vagy csak egy bicikli túrát csinálni vagy tudom is én de nem csak itthon lenni és a hülye munkákkal foglalkozni?

De ha ezt megemlítjük apának ugyanaz van h begurul aztán paraszt mindenkivel h ő ugyan sehova nem megy de ha nélküle elmegyünk bárhova is (egyszer megcsináltuk) kizárt minket és kénytelenek voltunk a mamáméknál aludni. Abból is meglett a balhé rendesen...

Ezen kívül iszonyú türelmetlen nagyon sokat káromkodik szitkozódik ordibál csapkod mindent felfúj igazságtalan mindig a családtagokat hibáztatja mindenért és kiforgatja az ember szavait. nem lehet neki mesélni semmit mert később egy konfliktusban felhasználja ellened. Másnál is van hogy így viselkedik a családfő 50-hez közelítve? Tudom hogy hosszú köszönöm annak aki elolvassa és annak is aki válaszol rá! :)



2016. aug. 7. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem apukad alapvetöen is egy zsarnok termeszet , szeret mindent es mindenkit kontroll alatt tartani , maskepp miert sajnalna töletek gyerekeitöl az utazast ?

Masik meg erre a rossz termeszetere raadodik a kimerultseg is , biztos ki lehet faradva , azert extra merges .

Kimerult emberek ilyenek , meg a bekes fajtakbol is elöhozza a rosszabbik oldalat a kimerultseg

Az is lehet h ha kipihenten otthon ulne, meg jobban szekirozna , te ismered jobban

Az en apam is ilyen volt h akarta hallani a titkaim aztan vitak soran ellenem felhasznalta a mondottakat ...

2016. aug. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen az én faterom is ilyen és előfordul máshol is.

Sajnos a depresszióját és a frusztráltságát rajtatok tölti ki, meg rajtam, a családon. Amikor kollégista lettem elsőre nagyon nehezen tűrtem, de 2. évtől meg pont jó volt távol az otthontól, mert kb hazaértem pénteken, aztán a teljes feszültségbe, kiabálásba kerültem, aztán vasárnap örültem ha mehetek vissza.

De azóta végeztem és (sajnos) vele kell élnem, ami a te faterodhoz hasonló kb kikészíti az embert, akármit csinálok, vagy nem csinálok akkor is kiabál, káromkodik. Amikor meg én is beolvastam neki meg vissza szóltam, akkor meg kivetkőzve üvöltözött.

Ez már betegség is tuti, nálatok is így lehet.

A legjobb ha külön költözöl, ha meg még nem tudsz, kerülöd, nem kerülsz vele beszédbe, ha beszól vagy piszkál, akkor állj ki magadért, lássa nem ijedsz meg. Én is amikor kiabáltam vele jó ideig nyugton maradt.

2016. aug. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Majd, ha lesz családod, megérted. Van egy alaptermészete, és erre rakódik a felelősség, hogy legyen elég penz, tudjatok tanulni, rend legyen otthon. Mellette nyilván ő is szeretne lazítani, de nem tud, mert sok teher van rajta fizikailag és lekileg is.

Az, hogy évente elmentek külföldre nyaralni az is sok pénzbe kerul, és bizony nem mindenkinek adatik meg.

Próbáld más szemmel nézni apukádat. Nem olyan egyszerű ám a mai világban megélni és taníttatni a gyerekeket,

2016. aug. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Látszik nem éltél ilyen körülmények közt, akkor nem írnál ilyet.

Egy szülőnek a fáradságát, mérgét nem a családtagján kellene levezetnie! Ordenálé és kiabálós hangnemben.

Ezzel csak azt éri el, hogy a gyerek depis, idegroncs lesz, aki se az iskolában, se a munkahelyén nem fog tudni helytállni, a hőzöngő szülőjére pedig tisztelettel nézni.

2016. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nehéz megitélni kivülről, hogy milyen a családotok anyagi helyzete. Egy pedagógus anyuka keveset keres. Két kamasz gyerek tanittatása sokba kerül. Egy vállalkozás sikeres működtetése nagyon sok energiát igényel. Kb. úgy tűnik, hogy az anyagiak előteremtése nagyrészt apukád feladata. Miután elég nagy gyerekek vagytok már, elvárható tőletek a segitség, de semmiképp sem a tanulás rovására. Apukád öregszik, igen, 50 felé már fárad a szervezet, az idegrendszer. Az, hogy kizárt benneteket a lakásból, nem normális, arra utal, hogy apukádnak pszichés problémái vannak. Talán úgy érzi, hogy a család nem becsüli eléggé az ő erőfeszitéseit? A káromkodás, ordibálás megmérgezi a családi légkört. Az, hogy minden évben egy hétig külföldön nyaraltok, azért elég jó dolog, ezt nem olyan sok család engedheti meg magának anyagilag. Nem muszáj a Balatonra menni, tekintetbe kell venni apukád allergiáját, lehet menni gyógyfürdőbe, aquaparkba vagy kisvasutazni is. Talán kellene egy nagy családi beszélgetés a dolgok tisztázásához, bár leginkább apukád-anyukád között kellene egy nagy beszélgetés. De mindenképp ott a kérdés a háttérben: hogyha apukád kevesebbet dolgozik, akkor is lesz-e pénz az egyetemi tanulmányaidra???
2016. aug. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 4- es ! Ennel sokkal rosszabb gyerekkorom volt. Nem külföldre, sehova nem jutottam el nyaralni. Egy szülőm élt, ő is alkoholista volt. Nem ránk keresett pénzt, hanem a piára.

Na, az szar gyerekkor volt.

Ehhez képest azon nyervogni, hogy segíteni kell otthon, tanulni, apuka stresszes, de kb. Mindenük megvan, hát nevetséges.

Persze ez nem ment fel apukát a viselkedése alól, de akkor is borzasztó felelősség a család fenn- és egybentartása. 18 évesen már kicsit belegondolhatnál apukád életébe is, aki felnevelt és biztosította neked a jó életet.

Talán neki is vannak problémái, csak mindenki annyira el van foglalva a saját bajaival, hogy elfelejtitek, hogy ő is ember.

3-as voltam

2016. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!