Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért van ennyi rivalizálás...

Miért van ennyi rivalizálás sógornők között? Általában azt veszem észre, hogy meg tudnák ölni egymást. Szerintetek csak én látom így, hogy itt irigység van

Figyelt kérdés
2016. szept. 22. 08:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Csak te látod így. Nálunk semmi ilyen nincs és nem is láttam a környezetemben.
2016. szept. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Több 100 kérdés van itt a sógornők közti problémáról. De én azt veszem észre,hogy általában a férj nővére vagy húga az aki helyettesíti a mindent tudó anyós szerepét is.
2016. szept. 22. 08:36
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert átpakolják a húsokat a hűtőben!!! Tényleg nem tudom, miért nem lehet kibírni, hogy ne rendezgessék azokat a nyomorult húsokat a hűtőben!!!!!4


:D

2016. szept. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem törvényszerű de a "rokonait" sajnos senki nem tudja megválogatni. Az öcsém párja remek ember, jóban vagyunk az első perctől.


Viszont van egy extra durva sztorim is. A volt élettársam bátyjának volt egy kicsit bumfordi de amúgy aranyos barátnője, nagyon nem haverkodtam vele de én senkivel se szoktam mivel zárkózott vagyok... Ahogy sikeres lett a vállalkozásom, elkezdtem nagyon durva gyűlölködő leveleket kapni, folyamatosan bántott valaki névtelenül. Borzasztóan megviselt, rengeteget sírtam miatta. Közben összebarátkoztam a lánnyal, kiöntöttem neki hónapok alatt a szívem és két dolog miatt fogtam gyanút: az egyik, hogy állandóan arra utalgatott, hogy szakítanom kellene a párommal; a másik hogy a zaklató levelekben megjelentek nagyon bizalmas információk is. Egy szó mint száz, kiderült hogy ez a beteg nő bántott fél éven keresztül, tiszta passzióból és elmebeteg irigységből.

2016. szept. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez nagyon gáz kedves harmadik ami veled történt.
2016. szept. 22. 08:59
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Irigység mindenhol van, ahol nem, vagy csak korlátozottan tudod megválogatni a környezetedben lévő embereket.

Velem egyik sógornőm sem rivalizál, én sem velük. Két fiú testvérem van. Az egyiknek van mostanában problémája a másik párjával. Szerintem ott is van némi irigység, a testvéreim sokáig nagyon közel álltak egymáshoz, aztán egy idő után az egyik elkezdett távolodni, közben összejött ezzel a lánnyal is, ami még jobban mélyítette a szakadékot. Szóval itt sógor-sógornő rivalizálás van inkább. De a jelenség oka nagyon hasonló.

2016. szept. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Az en sogornom bunko es idegesito. Ezt a szulei es a testverei is tudjak. Nincs mit cifrazni rajta.
2016. szept. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Én ugyan ezt látom, mint s kérdező. Csak kicsit pontosítanék rajta.

Azoknak a nőknek van problémájuk a sógornővel, akiknek a férjük lánytestvéréről van szó.

Ha nincs sógornőjük, akkor az anyósukkal. Vagy mindkettővel.


Az a benyomásom, hogy sok feleség egyszerűen képtelen szót érteni a férj családjának női tagjaival.

A betegség neve: rivalizálás.

2016. szept. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Most majdnem leírtam, hogy szerencsére mi jól kijövünk a sóg.nõkkel(férjem révén), de közben rájöttem, hogy van még egy, a tesóm felesége. Azért felejtkeztem el róla, mert kb màr 5 éve nem beszélünk. Irigy a nõ. Nagyon durván, mert nekik hitel-hitel hátán...persze én tehetek róla...tesóm megnõsült mikor én még ovis voltam szóval semmi közöm az anyagi dolgaikhoz, de velem akarta fizettetni a hitelét, mikor árva lettem(màs apa) és örököltem. Egy szoba konyhàs komfortnélküli hàzat apu utàn. Anyai örökségünk, mindkettõnké banké lett annó. Persze nem tudtam suli mellett fenntartani magam és a pàrommal kimenünk kùlföldre, és most végre sajàt kecônk van,ami nem szakad ràm. Na ezt irigyli és fúr. Nem volt kötelezõ 18 évesen gyereket szülni, majd még 2-õt zsinórban... Ja és kaptam màr olyan üzit tõle, h bár a sírban látna anyám mellett. Persze tesómnak szóltam, hogy ezt azért mégse...de semmi reakció tõle. Hát akkor legyenek boldogok.

Többi sóg.nõvel jól kijövök. Pedig van egy nagyon lóvés köztük, aki kiakaszt néha az okoskodásával(és valahogy nem sikerül normàlisan a dolgai mégse...), de amúgy nagyon rendes, csak màs dimenzióban él :)

De alapvetõen az irigység a fõ oka a veszekedéseknek. Plàne a nõk között.

Lásd sóg.nõk, lànytesók, anyósok, munkatàrsnõk...

2016. szept. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%
nálunk a sógorommal és annak nejével van a bib és az egész lelki eredetű. Sógor pajti abba bolondult bele hogy csinált egy gyereket és az elveszi róla a figyelmet(amit nem tud elfogadni mert mindig ő volt a kiskedvenc) a felesége meg otthon volt hanyagolva a húga miatt aki megszülte AZ első unokát, ezért ő is gyorsan szült egyet. Azt hitte akkor a szülei figyelni fognak rá, hát nem jött össze. Ebbe kicsit belekergült és azóta ott játssza nekünk a hű de nagy anyát, aztán rádobja a gyereket a nagyszülőkre(szerintem időközben rájött mégse kellett volna szülni) és persze ha mi mesélünk valamiről, akár egy piknikről a parkban már habzó szájjal meséli mit csinált az ő babócája és átveszi a rivaldafényt tőlünk. Ez viszont nem zavar legyen az övé ha ennyire akarja csak azt nem értem ha mindene megvan szerető család, pénz, jó munkatársak, egészség stb. akkor miért kell ennyire neki hogy rajta és csak rajta legyen a figyelem? sosem fogom megérteni, mivel nekem nincs erre szükségem:D
2016. szept. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!