Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek ha egy nő oda...

Szerintetek ha egy nő oda költözik a férje családjához, akkor köteles az anyósa és a sógornője szabályai szerint éljen?

Figyelt kérdés

Oda költöztem a férjem családjához,fel újítottuk közösen a hátsó házat és most azt lesik a sógornőm és anyósom is,hogy én mit főzök,mit vásárlók és hogy mennyi pénzt költők. Tudom mindenki azt mondja,hogy minek költöztünk oda, de egyenlőre nem telik saját házra.Amikor szabadok vagyunk a ferjemel közösen gyakran megyünk kirándulni,vagy éppen strandolni fedett medence stb.... és a mi nap hallottam,hogy a sógornőm panaszkodott anyósomnak,hogy már megint el megyünk a hétvégére,pedig most csak az én szüleimhez megyünk hétvégére. Eszembe jutott az is,hogy lehet azért haragszanak ránk,mert már a férjem nem ad bele a közös számlába,mert mi nekunk külön van minden számlánk rezsi és mi azt külön fizessük. Már voltak ilyen

beszólási a sógornőmnek és anyósomnak egyaránt,de mindenek a teteje az volt amikor disznót vágtunk a férjemmel( szüleimtől kaptuk a disznót) és mintha én ott se lettem volna,anyósom és a lánya úgy parancsolgattak a férjemnek,hogy ezt ide kell tenni,azt meg oda,ebből ezt kell csinálni,abból azt.Azt hittem,hogy felrobbanok a méregtől. Még jó pár év mire saját lakásunk lessz,addig is hogyan értessem mmeg anyósomnak és a lányának,hogy mi külön életet szeretnénk élni és hogy mivel a fia megnősült had mondjam már én meg,hogy mikor hová megyünk. Szerintetek azzal,hogy én oda költöztem köteles vagyok úgy táncolni ahogyan ők fütyülnek? Ne értsétek félre nem egy gonosz házi sárkány vagyok de had döntsem már el hogy mit vásárlók,hogy mit főzök,és hogy hová megyek a saját férjemmel.


2016. okt. 1. 11:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem igazad van. De vannak ezek a típusok. A férjed mit gondol erről?


Szerintem ami még itt lehet, hogy azért adsz arra, hogy más mit gondol rólad. Ebben erősödhetsz kicsit, hogy ne. Szóval, hogy annak ellenére tudd csinálni, amit akarsz és szerinted jó, hogy tudod, hogy szerintük ez rossz. Pl ne rejtegetni ezeket, hanem tök nyíltan, hogy ti így éltek és kész. És az, hogy mit gondolnak és mi a véleményük az nem rátok tartozik.


Az, hogy esetleg kelljen fizetni valami azért, hogy ott laktok abban a házban azt illett volna előre tisztázni, most így, hogy ráköltöttetek szerintem már nem szép. De amúgy nyilván azt is lehetett volna ha ebben állapodtok meg, hogy valamit kell fizetni oda is.

2016. okt. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%

Ezt most csúnyán becoptad. Ugyan semmi közük semmihez, mert nem egy fedél alatt vagytok, hanem külön épületben, de ha a férjed nem áll a sarkára, a házasság is rámehet.


Helyesen: egyelőre.

És nem had döntsd, hanem hadd.

2016. okt. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
17%
Az ilyen 12 éves mamahotelezők minek írnak ide, ha értelmes válaszra nem futja nekik a rengeteg eszükből?
2016. okt. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
32%
#1 vagyok. ami még eszembe jutott és itt kérdés,hogy amikor majd elköltöztök, akkor mi lesz a ház sorsa, ahol most laktok. Mert eleve abba beleraktatok nem kevés pénzt gondolom. Mintha lenne valami jogszabály, hogy ilyenkor az valahogy a tiétek lesz nem? Mert ez is fel fog merülni egyszer.
2016. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Ugye tudod, hogy neked nem anyósoddal és a sógornőddel van problémád, hanem a férjeddel? A férjednek kéne beszélni velük, megpróbálni leállítani őket és elmagyarázni, hogy nagyrészt külön életet akartok.


Anyós és sógornő ahhoz van szokva, hogy ott a férjed és ők együtt csinálnak mindent, megbeszélnek mindent, együtt főznek, együtt vásárolnak, stb. Vannak olyan családok, ahol ez a természetes. Ne érts félre, én sem tudnék így élni, de ha a férjed azt akarja, hogy ez változzon, akkor beszélnie kell velük.

2016. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. A hátsó ház a férjemé,igy egyeztek meg a szüleivel.Eddig a férjem is az első házban élt az anyjával és a húgaval és a húga családjával.
2016. okt. 1. 12:24
 7/23 anonim ***** válasza:
73%

Hát, ha az övé a ház akkor az szuper. Mondjuk azért kérdés, hogy ez azt is jelenti e, ha költöztök, akkor eladhatja és odaköltözik idegen vagy hogy lesz ez. De mindenesetre ez így jó most.


Szerintem is jó felvetés az, hogy lehet arról is lehet szó, hogy hozzá vannak szokva a közös háztartáshoz, mint egy nagy közösség, akik megbeszélnek mindent és közösen döntenek mindenről. És akkor nekik ez kicsi rosszul eshet,hogy ki vannak zárva a ti dolgaitokból. Lehet ők valami közös főzésekben meg miegymásban gondolkodnának?


Ha ez így van azt tényleg meg kellene beszélni, de szerintem akkor is nehezen fogják megélni. Úgy mintha ez azt jelentené, hogy külön akarjátok, hogy velük akkor biztos bajotok van :D Szóval innen nézve meg valahogy az lenne a nehéz, hogy azt megértetni velük, hogy ez nem ellenük van, hogy ti külön életet szeretnétek. Meg lehet nem is jössz majd ki könnyen jól ebből, mert esetleg úgy jöhet ki, hogy te kiszakítottad onnan a férjedet, aki most elfordul tőlük. Lehet a hétvégi elmenetelek rosszallásában is ez benne van, hogy ti nem ott velük szabadidőztök. Meg az a disznóvágás is innen nézve sacc úgy volt részükről, hogy ez itt egy csapat, szóval nem az, hogy az a ti disznóvágásotok ők meg vendégek mondjuk.


Tényleg valahogy a férjednek kellene itt nagyon ügyesen kommunikálni.


De a lényeg, hogy te ne inogj. Akár mi van te élj ahogy élni akarsz és ne legyen rossz érzésed emiatt. Csak valahogy az lenne a szerencsés, ha ezt ők is megértenék.

2016. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%
Hát ezt bizony ti vállaltátok mikor odaköltöztetek, ők vannak ott otthon. Az is hatalmas segítség hogy ott lehettek és tudtok spórolni.
2016. okt. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%
Meg azért azt nem kell elfelejteni, hogy az szép volt részükről, hogy odaadták azt a házat.
2016. okt. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%
Azt sem ártana tudni, milyen egyeszség keretében adták oda azt a házat. Azért ugye a kérdezőtől is szép, hogy felújították, ugye, és nem csak a mamától szép, hogy odaadták?
2016. okt. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!