Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek ha egy nő oda...

Szerintetek ha egy nő oda költözik a férje családjához, akkor köteles az anyósa és a sógornője szabályai szerint éljen?

Figyelt kérdés

Oda költöztem a férjem családjához,fel újítottuk közösen a hátsó házat és most azt lesik a sógornőm és anyósom is,hogy én mit főzök,mit vásárlók és hogy mennyi pénzt költők. Tudom mindenki azt mondja,hogy minek költöztünk oda, de egyenlőre nem telik saját házra.Amikor szabadok vagyunk a ferjemel közösen gyakran megyünk kirándulni,vagy éppen strandolni fedett medence stb.... és a mi nap hallottam,hogy a sógornőm panaszkodott anyósomnak,hogy már megint el megyünk a hétvégére,pedig most csak az én szüleimhez megyünk hétvégére. Eszembe jutott az is,hogy lehet azért haragszanak ránk,mert már a férjem nem ad bele a közös számlába,mert mi nekunk külön van minden számlánk rezsi és mi azt külön fizessük. Már voltak ilyen

beszólási a sógornőmnek és anyósomnak egyaránt,de mindenek a teteje az volt amikor disznót vágtunk a férjemmel( szüleimtől kaptuk a disznót) és mintha én ott se lettem volna,anyósom és a lánya úgy parancsolgattak a férjemnek,hogy ezt ide kell tenni,azt meg oda,ebből ezt kell csinálni,abból azt.Azt hittem,hogy felrobbanok a méregtől. Még jó pár év mire saját lakásunk lessz,addig is hogyan értessem mmeg anyósomnak és a lányának,hogy mi külön életet szeretnénk élni és hogy mivel a fia megnősült had mondjam már én meg,hogy mikor hová megyünk. Szerintetek azzal,hogy én oda költöztem köteles vagyok úgy táncolni ahogyan ők fütyülnek? Ne értsétek félre nem egy gonosz házi sárkány vagyok de had döntsem már el hogy mit vásárlók,hogy mit főzök,és hogy hová megyek a saját férjemmel.


2016. okt. 1. 11:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Persze, van egy házuk, belefeccölnek x milliót, aztán költözzenek el, mert a MÁSIK család rájuk telepszik, ugye? Te tényleg nagyon gyerek vagy.
2016. okt. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Úristen! Lehet, hogy gyerek vagyok a magam 26 évével, de annyit fel tudok mérni ésszel, hogy ha nyugodt életet akarok, akkor az néha áldozatokkal jár. Akkor el is lehet adni. Igen, én is látom, meg fel lennék háborodva, hogy mi jogon szólnak bele. De a telken akkor is a másik család van otthon. Ha nem bírnám elviselni, elmennék, mert még mindig fontosabb, hogy ne fulladjak bele a viszályba, mint egy nyomorult ház. Én a sajátomért megdolgoztam, minimális hitellel van, de ott nekem senki nem mondja meg, hogy mit csinálok és hova megyek. Ha valaki megpróbálja, akkor azzal nem bratyizok többet. Ugatni meg ugasson a hátam mögött, lepereg, meg kit érdekel. A kérdezőék viszont azért más helyzetben vannak. Ha külön is van a ház, túl közel vannak olyanok, akikkel elég lenne évente pár alkalommal is találkozni. Mi lenne, ha mondjuk ők kutyát akarnának, akár kint, akár bent. Akkor abba kötne bele mindenki, meg abba okoskodna bele? Vagy, rosszabb, ha gyereket! Na ott aztán kapna a kérdező, hogy szarul csinálja, meg menne az áskálódás, ott nem lehetne normálisan családot alapítani. Nem jogos, hogy ő szív más hülyesége miatt, ez tény. De ők sem változni, sem változtatni nem fognak, az ilyen nem tud. Akkor már csak magamat kímélném meg ettől az egésztől. Továbbra is tartom, hogy ha ismerte a rokonságot is előtte, akármennyit is feccölt bele, kár volt, meg hiba. Ha szép és önálló életet akar építeni, akkor azt nem egymás hegyén-hátán kell.
2016. okt. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

hát ingyen lakhatás nem létezik

az anyós háza az ő telke tök ingyen csöveztek ott pláne te az a minimum hogy a rezsiteket magatok fizetitek

simán kérhetnének lakbért, elkérhetnék a ház a telek árát

2016. okt. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!