Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez olyan felháborító, most...

Ez olyan felháborító, most mégis mit gondoljak róla?

Figyelt kérdés

Feleségem testvére néhány napja puhatolózott, hogy volna e kedvem kisfiának osztálykirándulásán részt vállalni, ugyanis momentán anyagi okokból kifolyólag ő ezt nem tudja megtenni. Ezek a fenemód magas költségek egyébként néhány túrafelszerelést tartalmaznak, ami pár ezer forintból megoldható.


Nem tetszett a hozzáállása, de elvállaltam, tekintve, hogy elég sokat túrázom jómagam is, és nem szerettem volna, ha ennek egy 9 éves kisgyerek látja kárát, amúgy is olyan magának való.


Amióta igent mondtam, azt látom, hogy a facebook-on különböző mlm baromságok termékeit promotálja illetve értékesíti azokat. Nem ismerem a rendszert, de az biztos, hogy nem nulla forint az indulótőke.


Azt tudom, hogy ez nem csak a pénzről szólt. Az anyuka nem túl társasági lény, feszélyezve érzi magát a tehetősebbek mellett, a tanultabbak mellett, mindenben a rivalizálást keresi. Ezt ő nem mondja ki, de nem vagyok hülye. Egyszerűbb volt lepasszolni a gyereket, és a gond letudva.


Sokkal inkább frusztrál, hogy képes belehazudni annak a képébe, aki feltételek nélkül segít és áldoz az idejéből, mert nekem a kis srác érdekei az elsők. Szomorú, hogy neki nem.


2016. okt. 7. 10:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
És, belehaltál egy olyan dologba, amiben amúgy is kompetensebb vagy?
2016. okt. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ha végigolvastad amit írtam, nyilvánvalóvá válik, hogy nem.


Az zavar, hogy hazudik. Ha nem akar menni a fenti okok miatt, akkor mondja egyszerűen azt, elfogadom. De hogy arra a pár ezer forintra hivatkozik, miközben két kézzel szórja baromságokra, és ezt pofátlanul a nagyközönség előtt csinálja, na ez az, ami felháborít!

2016. okt. 7. 10:51
 3/16 anonim ***** válasza:
29%

Ok, igazad van, de csak a gyereket nézd. Valószínűleg amiatt ilyen magának való, mert olyan az anyja, amilyen. Nekem az jött le, hogy apuka nem él velük, a túrázáshoz meg amúgy is Férfi kell, sokkal jobb annak a szerencsétlen gyereknek, hogy te mégy vele kirándulni.

Legalább lesz egy jó napja. Te meg írj be egy pirospontot magadnak.

Nem tudom, milyen ez az mlm, de szerintem az ilyesmihez nem kell induló tőke. Jutalékot kaphat, a nő szerintem azért csinálja, hogy szert tegyen egy kis pénzre.

2016. okt. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
Csak annyit gondolj róla, hogy megismertél te is egy pszichopatát a családi körben. Én a saját volt menyemnél jöttem rá lassan viselkedésének mibenlétére és okára. Sokat vigyáztam az unokámra születésétől 3-4 éves koráig, mert a menyem másoddiplomás képzését fizette a fiam, én meg napi rendszerességgel etettem, pelenkáztam, gondoztam, bölcsődébe vittem/hoztam az unokámat és amikor nagy koszt láttam a lakásukban, akkor kitakarítottam (heti 1-2 alkalommal biztosan). Amikor válásukkor csak úgy szőrmentén megemlítettem hogy ő bizony nemigen takarított, az volt a reakciója, hogy jé, ő azt hitte, hogy olyan jó a lakásuk, hogy nem kell takarítani, mert mindig tisztaság van és nem lesz kosz.
2016. okt. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem csodálkozom, csak zavar, frusztrál, bánt, idegesít, feszélyez, irritál. Tudta, hogy milyen vagyok. Segítőkész. Ha tényleg ez lenne a probléma, pénzt is adtam volna. Együtt is elmehettünk volna. De nem, muszáj volt ostoba hazudozással megtűzdelni a meséjét.
2016. okt. 7. 11:04
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy mit gondolsz róla, mleírtad világosan, egyetértek veled, pedig egyedülálló anya vagyok.


Én normális, kultrált hangnemben szóvátenném ezt a sógornőnek, de talán még szerencsésebb, ha a feleséged jelzi vissza ezt a saját testvérének, remélem, hogy a feleségeddel ugyanazon az oldalon álltok ebben a kérdésben (is).


Ennek ellenére szerintem jól tetted, hogy a gyerek érdekeit tartottad szem előtt, legközelebb viszont lehet az anyukának jelezni, ha nem tetszik valami.

Közvetlenül, szemtől szembe, mert így korrekt.

2016. okt. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
azért a rohadt piramisjátékok alján nem milliomosok güriznek - nulla eredménnyel!! Megbeszélném a rokonnal: keressen normális munkát.
2016. okt. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Biztos én vagyok a hülye, de nem látom, hol van itt a hazugság. Beleugrott egy mlm-be (ez mondjuk hülyeség), hogy plusz pénzt keressen, jó eséllyel emiatt nincs pénze. Ha ő nem szokott túrázni, akkor nemcsak a gyereknek, hanem saját magának is kéne felszerelés, ami neked viszont alapból megvan, jártasabb is vagy, mint ő. Belejátszhat még az is, hogy "nem túl társasági lény", ahogy te magad is írtad, bár nem tudom, miből gondolod, hogy kizárólag a tehetősebbek, tanultabbak feszélyezik. (N.B. gondolom, magadat is ezek közé sorolod, ha ilyen stílusban beszélsz is vele, ahogy írsz róla, egyáltalán nem csodálom, hogy nem érzi magát jól.)

Ha neked ez akkora lelki traumát okoz, akkor mondd le a túrát, ne mártírkodj itt, és szapuld a sógornőt. Szerencsétlen legalább próbál tenni azért, hogy javítson a helyzetükön, még ha nem is a legjobb módszert választotta, nem tudom, miért fáj ez neked annyira.

2016. okt. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Most a pénzed vagy az időd kellett neki?
2016. okt. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kilences, a számból vetted ki a szót.
2016. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!