Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy fékezzem meg a rokonokat,...

Hogy fékezzem meg a rokonokat, hogy ne járjanak annyit babalátogatóba?

Figyelt kérdés
Kisfiunk 6 hetes. Sajnos a férjem szüleit se a gyerekük se az unokájuk nem érdekli. A többi sem, tehát nem csak mi, ők ilyen emberek, így ismertem meg őket. Férjem ezért nagyon örül, hogy a többi rokona viszont aktívan érdeklődik a baba után. Már 2 hetesen jöttek látogatóba. Mivel sajnálom férjem a szülei miatt, így engedtem a rokonainak. Azóta teljesen ránk szoktak, napi szinten felugranak, órákig itt vannak, beszélnek, hangosak, van, hogy nyolcan jönnek egyszerre és estig itt ülnek. Mivel ezt hétvégén is megcsinálták, férjem is belátta, miről beszélek és megkért mindenkit, hogy jelezzék mielőtt jönnek, hogy ráérek / ráérünk-e?! Erre küldtek neki e-mailben egy excel táblát beosztva mikor jönnek. Szinte semmi nem változott, csak az, hogy nem váratlanul akarnak beállítani. Most én jöttem, felhívtam sorban őket és szépen elmondtam, hogy ami sok az sok... megkaptam, hogy most megzavarodtam a hormonok miatt és azt hiszem, hogy csak én kellek a babának. Most erre már mit mondjak, mit csináljak?
2016. okt. 26. 22:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
72%
Ez rézbőrű tesvíreinknél divat csak, normális embereknél nem. Férjed miért nem osztja le őket? Az ő rokonai! Gondolom valami papucs huszár...
2016. okt. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%

Én az egyszerűség kedvéért nem engednék be senkit (aki a hormonokkal jön játszmázva, azt végképp nem) és nyugisan élném az életemet. A pofátlanságnak is van határa.

Ha van normális rokon, azt beengedheted, de ezek önfejűen ideiglenesen beköltöznek s nem tisztelik a véleményed. Ha nem is közeli rokonai a kicsinek, esélyes, hogy nem sokszor látnák a jövőben, ha én lennék a helyedben. Pofátlanokra nincs szükség, nyugalomra viszont igen. Nyolcan napi órákat, ez hajmeresztő. Én első alkalommal hamar elküldtem volna őket, egy normális ember megérti, hogy nyugalmat akarok.

2016. okt. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%
Miért? Egy hat hetes babának ki kellene még a szülein kívül??
2016. okt. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

"megkaptam, hogy most megzavarodtam a hormonok miatt és azt hiszem, hogy csak én kellek a babának. Most erre már mit mondjak, mit csináljak?"


Pl.: De pontosan csak én kellek neki, max még az apukája és nem egy nonstop tatárjárás. Szeretnétek hármasban is lenni, pihenni, nyugalmat,akármi.

Plusz jön az influenzaszezon is...


Heti 1 napot kijelölsz amikor mehetnek azt osszák be.

2016. okt. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
98%

Bocsi, de annál a résznél beszartam a röhögéstől, hogy excel táblában elküldték, hogy mikor jönnek. :DDDDDDD


Egyébként legyél határozott, állj ki magadért, hogy ne haragudjanak, de így nincs privát életetek, szeretnétek néha egy kis csendet és nyugalmat. Ezt nekik is meg kell érteni. Ha nem értik meg, akkor meg lehet megsértődni. Van egy pont, ahol már az ember lesz@rja, ha megsérti a másikat.

2016. okt. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%

Az excel táblázatot töltsd ki ès küld vissza hogy te mikor èrsz râ fogadni őket, mondjuk max hetente egyszer.

Vagy mikor ott vannak öltözz fel ès menj el a kicsivel sètálni. Persze nem órákra csak hogy èszreegyèk a bulinak vège

2016. okt. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy vicc. :D :D nem kell kinyitni az ajtót, ennyi. Az apuka pedig szóljon már rá a rokonokra.
2016. okt. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%
Mert rájuk borzasztóan szüksége van a babának, ugye?
2016. okt. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
29%
Erősen valószínűtlennek hangzik a kérdés. Beteszem a kamurovatba!
2016. okt. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%

Ennyire lökött család nincs is.

Excel tábla? Eddig sem nagyon hittem a sztorit, de ez végképp betette a kaput.

2016. okt. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!