Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Leendő sogórnő állandoan...

Leendő sogórnő állandoan irigykedik rám és szót is ad ennek. Mit tegyek, mert már elegem van?

Figyelt kérdés

Minden cuccomra rákérdez: mennyiért vetted, milyen márkájú, milyen a kabátod, neked Iphoneod van nekem nincs, milyen kozmetikumot használok és stb. De evvel nem fejezi be: ez túl drága, ez túl márkás, neked csak márkás dolgaid vannak és stb.

A szüleim külföldőn dolgoznak, amikor meglátogatom őket mindig szoktam magamnak vásárolni ott. Amikor visszajövők már kezdi is: mindezt onnan vetted, bezzeg nekem innen kell vásárolnom.

17 év a korkülönbség közöttünk (én 25 ő 42).

Nagyon elegem van belőle. Néha visszaszólnék neki hogy semmi köze hozzá, de félek. A barátom szerint akkor

megsérteném a testvérét, és evvel családon belüli konfliktust okozok.

Nekem meg nagyon elegem van már ebből a bunkó nőből.


2016. júl. 18. 23:33
1 2 3
 1/23 Molyember ***** válasza:
83%

Szokás szerint két lehetőséged van: csendben vagy és tűröd, vagy megszólalsz és vállalod a következményeit. Semmi sincs ingyen.

Elméletileg beszélgethetnél is vele, hogy mi a gondja, vagy legközelebb hozhatnál neki is valamit, de erre nem látok sok esélyt.

2016. júl. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
28%

Próbálj meg vele 2 szemközt beszélni, hogy figyi ez a gondom, ha nyugodtan kezeled a dolgot akkor nem fogsz senkit se megsérteni,

Ha normális akkor meg fog szűnni a dolog, ha nem akkor el kell fogadni és néha felszólalni hogy itt lenne az idő hogy leszállj rólam én se foglalkozom a te életeddel.

2016. júl. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Az a gond hogy nem tudok semmit szólni. Még annyit sem hogy, "nem rád tartozik". Megsértődik és evvel én a barátom szerint összeugrasztom a családját ami csak rosszat szül. Persze a barátom sem szokta mondani neki hogy hagyja abba.

Szóval csak tűrjek és tűrjek de meddig.

2016. júl. 19. 00:26
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
én iróniára venném a dolgo, és amolyan csendes gyilkos módjára intézném el. legközelebb mikor beszól , hogy neked ilyened meg ilyened van, akkor nevetve mondd neki: ha szeretnéd eladom neked, ha ráuntam :D ne félj többet nem fog csesztetni.
2016. júl. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
8%
mért nem rakod el a dolgaidat ne legyen elől mikor ő is ott van
2016. júl. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Nézd, mi tényleg mindent megpróbáltunk. Elmagyaráztuk neki, hogy az egészséges étrend miért jó, hogy a tetoválás nem tesz valakit erkölcstelenné, hogy nem a barátod tart el, hogy a fordítás is van olyan rendes munka, mint a kukoricafarkazás, és hogy nem rosszindulatból pakoltad át a húsokat a hűtőben. Van, akire nem lehet hatni. Fogadd el.
2016. júl. 19. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem beszélj a pasiddal, hogy itt egyelőre a nővére okozza a konfliktust a családon belül, aki folyamatosan hangot ad az irigységének, és elég rosszindulatúan viselkedik veled.

Ha szerinte ez a viselkedés családon belül normális, akkor jól gondold meg, hogy akarsz-e ilyen családba tartozni.

Egyébként is gondold meg kétszer, mert itt te leszel az, aki ku.ssol, és mindenki a lábát törölheti beléd, mert a pasid még ilyen apróságban sem áll melléd. Komolyabb konfliktus esetén is el fogja intézni annyival, hogy ne szítsd a családon belüli indulatokat, és még te leszel a szemét, ha kiállsz magadért.


Kis apróságok ezek, de hosszú távon még sok bosszúságot fog okozni.


Gondolom, a pasid és közted is van jó pár év korkülönbség, ha a nővére is 42, és lehet, hogy eleve ez böki a sógornőd szemét. Nehéz elhinnie, hogy az önzetlen, őszinte szerelem köt egy idősebb pasihoz.

2016. júl. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Irigykedik rád egy szikkadó kóró, és emellé még intelligencia sem szorult belé, azért csinálja ezt. Ne zavarjon már ez, látod, mennyire szánalmas! Valószínű, hogy neki 42 évesen korára se lett annyi pénze és lehetősége, amivel te 25 évesen bírsz, ráadásul nagyon nem vagytok egy kategóriák (semmilyen téren), hogy esetleg bármiben is összehasonlítgassa magát veled.

A barátoddal viszont nagy gond van: láthatóan lesz..ja, hogy a testvére bunkó veled, és a béke kedvéért téged csitít. Milyen férfi ez? Nehezére esne négyszemközt beszélni azzal a hárpiával, hogy állítsa le magát, mert nevetséges, ahogy viselkedik? Konfliktus lenne belőle? Hát, sajnos a bunkó ember helyretétele ezzel jár, az nem érdekli, hogy téged sért, meg bánt? Jelentesz te ennek az embernek bármit, ha ennyire nem érdekli az érzelmi világod? Én a helyedben legközelebb megmondanám, hogy nem megyek hozzájuk, ha ott úgyis mindig csak kellemetlen helyzetbe hoznak és piszkálnak. Ha meg erősködik, akkor visszaszólnék olyat, amin lenne oka a nővérnek is megsértődni,. Ki vagy te, hogy más boxzsákja legyél, meg a frusztrációjának levezetője? Miért kellene neked a béke kedvéért más feszültséglevezetőjének lenned?

Egyébként meg nem azt kell visszaszólni, hogy semmi köze hozzá, hanem azt, hogy "nekem ez tetszik", és láthatóan a bátyádnak is, ha neki meg én". "én így érzem magam csinosnak", amikor a márkára utal: " csak minőségi, nem lesz kopott két mosás után sem, szép marad, így sokkal jobban megéri". Ez nem bunkó visszaszólás, mi tudna rá mondani? Csak olyat, amivel aztán magát égetni. Ami már erősebb: "nincs zárva a határ, mehetnél te is máshova is vásárolni", "ha nem tetszik az itteni kínálat, miért nem mész olyan helyre, ahol találsz magadnak tetszőt" "miért lenne túl márkás, azért, mert neked elérhetetlen". Vagy csak egyszerűen rákérdezni, hogy miért köt bele mindenedbe, irigy? Nem mindegy neki, hogy mit és hol vásárolsz?

2016. júl. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
24%
Én leülnék vele beszélni, hogy ne legyen ilyen indiszkrét. Állj a sarkadra. Vagy mondd neki, hogy "nem tudom", egy idő után megunja a kérdezgetést.
2016. júl. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Én bizony megmondanám, hogy bocs, de mi közöd hozzá? Ha megsértődik, meg a család is, az pedig az ő bajuk.

Ha a párod ilyen puhapöts, hogy képtelen kiállni érted, akkor neked kell - vagy tűrnöd, hogy MINDENBE belepfázzanak ezután.

2016. júl. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!