Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy kezeljem az unokaöcsém...

Hogy kezeljem az unokaöcsém "szemtelenségeit"?

Figyelt kérdés

Nagyon jó a kapcsolatom az unokaöcsémmel, aki még csak 6 éves.

Igazából sosem volt vele gondom, nagyon eleven gyerek volt mindig is, de rám hallgatott, és lényegében most is hallgat rám, jól elvagyunk, de vannak dolgok amikor már szemtelenkedik, annyira,hogy zavar.

Csak 21 éves vagyok, így gyerekem nincs, kistestvérem sem volt, sosem kerültem még gyerekekkel kapcsolatba az unokaöcsémen kívül, de ő meg mint írtam hallgat rám, úgyhogy semmi nehézséget sem éreztem akkor amikor vele kellett lennem.


Viszont mostanában nekem kell érte mennem az óvodába, mert a sógorom, és a nővérem is sokat dolgozik, de korábban is voltak napok amikor nekem kellett érte mennem, ez természetes számomra.

A baj,hogy fél Pestet át kell szelni, mert a sógorom a munkahelyéhez közel íratta őt óvodába, csak mikor ő külföldre megy, akkor nincs aki hazahozza. (a nővérem viszi, csak ő rendszerint este 8-ig dolgozik, így nekem kell elhoznom)


Mostanában rendszeresen kritizálja a vezetésem, hogy nem úgy megyek mint az apja.Nekem csak 1 éve van jogosítványom, ilyen téren kevés az önbizalmam, és zavar,hogy egy kisgyerek is kritizál.

Az a baj,hogy a sógorom mindig siet, így ő gyorsan megy, ők átszelik Pestet dugóban is maximum 1 óra alatt, nekem ez van,hogy 2 óra is.Igaz, én nem előzök ki mindenkit a buszsávból, nem tekergek a többi autós között jobbra-balra, és nem megyek 120-al a városban akkor sem ha a forgalom azt engedné.

Az unokaöcsém meg ezt nagyon élvezi,hogy apa versenyzik, apa mindig legyőzi a többi autóst, apa így megy, úgy megy.

Ha egy másik autós "szemtelenkedik" velem szemben, akkor az unokaöcsém fogja az arcát, olyanokat mond,hogy de béna vagy, és így tovább.

De ezen kívül az autómat is kritizálja, hogy nincs benne TV, hogy milyen lassú, hogy milyen béna a hangja, és így tovább.

Nem mondom,hogy el van kényeztetve, mert nekik más életük van, és az önmagában nem elkényeztetés, hogy ahhoz van szokva.Gyerekként meg talán nem fogja fel,hogy milyen különbségek vannak emberek között, hogy nekem miért olyan az autóm mint amilyen.Nem gondolom,hogy lenézve, vagy,hogy direkt rosszindulatból mondaná ezeket, de azért nem is vagyok teljesen naiv, és gondolom,hogy ezt jobban megérthetné.

Inkább azt gondolom,hogy feszegeti a határaim, és én ezt nem tudom kezelni, mert nem értek a gyerekekhez ilyen szinten.

Próbáltam már, kedvesen,csúnyán, szépen, érthetően, de csak nem hagyja abba.

Arra is gondoltam,hogy a sógoromnak szólnék, mert neki egy csúnya nézés, és az unokaöcsém úgy vágja magát vigyázzba mint annak a rendje.

Csak attól még nem tanulom meg én kezelni a problémát.

Milyen tanácsokat tudnátok adni, ti,hogy reagálnátok ezekre a beszólásokra?


2016. nov. 14. 22:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
2%
A 7-es válaszolón kívül egy értelmes választ sem kaptál. Mintha csak gyerekek irogatnának ide, akiknek első dolga lesüllyedni a 6 éves szintre és jól megszivatni szegény kölyköt.
2016. nov. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Én kiraknám a kocsiból, a visszapillantóból meg nézném ahogy bőg.:D Persze utána vissza mennék.
2016. nov. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%

Ne szívd mellre! Egy ovisnak lehet nem is az a baja, hogy Te miképp vezetsz, hanem, hogy a megjelenésed tudatosítja benne, hogy "na egy hétig megint nincs itthon apa..."

Szóval a nyafi nem is rólad szól, hanem apát "gyászolja"

Másrészt mondhatod, hogy apa sajnos elutazott, de... és itt jöhetnek a játékok, ha győzöd figyelemmel.

2016. nov. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem keresek sokat, ez igaz, de a szüleimmel élek, és igazából 70%-ban ők tartanak el.Az időm engedi, hogy megtegyem ezt a 2 órás utat, és úgy érzem sokat fejlődtem már a vezetésben, a kezdetekhez képest az is csoda volt, amikor először elmertem menni egyedül.

Azóta meg csak fejlődök, és bár még van hová, de egyre jobban megy, aminek örülök, és ha nem járnék be Pestre, akkor máshol nem vezetnék ennyit.

Édesanyám rákos volt, és egyre romlott az állapota, a sógorom meg kifizetett neki egy nagyon drága kezelést, egy igazi profi orvossal, és anyukám 3 éve gyógyultnak lett "minősítve". Pedig akkor még nem voltak házasok sem.Pénz nélkül ez a gyógyulás nem történt volna meg, nekem pedig többet ér anyukám egészsége mint néhány liter benzin, örökké hálás leszek ezért.

Persze ezt nem írtam le, mert nem kapcsolódik szorosan a témához, de gondolom így jobban megértitek.

2016. nov. 15. 17:13
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért karácsonyra csak úgy jelzés értékkel, ajándékba vegyél nővéredéknek egy nagy csomag kotont.
2016. nov. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%
BMW5. Ezzel kb annyit mondtál, mintha azt közölted volna, hogy kék. A teljesítménye valahol 90 és 507 lóerő között lehet valahol.
2016. nov. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

#16

Ha a gyerek elmondása szerint apu mindennap kitapossa az autó szemét, akkor - mivel egy 5-ös BMW-nek mindenképpen oda lehet lépni - szerintem nagyjából el tudjuk képzelni, milyen autója van apunak. 525-ös lehet, azzal már elég jól lehet gyorsulni.


Én minden alkalommal elmondanám a gyereknek, hogy "de én nem apa vagyok, majd apával száguldoztok". A sógoromnak meg megjegyezném, hogy egy hatéves gyerekkel a kocsiban nem valami okos dolog autóversenyt rendezni a pesti belvárosban.

2016. nov. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

17. az első jó válasz.

Nem kell mást csinálnod, mint sokszor elmondanod, hogy nem. Te nem úgy vezetsz mint apu. Tízszer, százszor, ezerszer. Amennyi kell a gyereknek. Végtelen türelem kell hozzá, de leereszkedni 6 éves szintre nem szabad. Te vagy a felnőtt, ő a gyerek. Nem vagytok egyszinten. Nagyon fontos lerakni az alapokat sziklaszilárdan. Az lesz amit te mondasz, te felelsz érte. Hamar túl lesz rajta, hidd el. Aztán elkezdhetsz jó kapcsolatot építeni ezután.

Sok türelmet kívánok! :)

2016. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!