Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy reagálnátok az alábbiak...

Hogy reagálnátok az alábbiak hallatán?

Figyelt kérdés

Huszonéves fiatal nő vagyok, a párommal élek, szerencsére már függetlenül a szülőktől. A hétvégére hazajöttünk meglátogatni a szüleimet (messze lakunk innen, de ezek szerint nem eléggé...), ma reggel hallottam a következőket. Tegnap anyám találkozott keresztanyámmal és ahogy szokásuk, én is szóba kerültem. Annyit hallottam a szüleimtől, hogy apám mondta, hogy milyen szemetek a keresztszüleim, amiért munkanélküli vagyok egy ideje és az amúgy milliárdos vállalkozásukban nem ajánlottak még soha állást (mikor itthon éltem, akkor sem), pedig még szakmabeli is lennék. Erre azt mondta anyám, hogy neki mindig is nyilvánvaló volt, hogy keresztanyám nem bír engem, mivel tegnap is azt mondta neki (nem ismerem az előzményeit), hogy bármikor választania kellene köztem és a testvérem között, a testvérem bármilyen hibája és zűrje ellenére (13 éves kora óta züllik, 16 évesen elkapták drogkereskedelemért, eladta a szüleim értékes tárgyait drogért cserébe, 18 évesen terhes lett egy 20 évvel idősebb férfitól, most 70-80%-ban a szüleim nevelik a gyereket), minden ellenére bármikor a testvéremet választaná helyettem. Azt mondta, én olyan vagyok, mint egy szúrós pokróc, olyan a természetem. Erre anyám egyetértését fejezte ki, mondván, nem hiába sosem tudtam érvényesülni, ez az oka. Erre apám mondott valamit, de csak a hangsúlyt hallottam ki, szerintem egyetértett.

Azt érdemes tudni, hogy diplomás vagyok, a párommal saját vállalkozáson dolgozunk egy ideje, sajnos az én karrierem tényleg nem indult be, valószínűleg szakmát kell váltanom a jövőben. Eddig diplomával külföldön dolgoztam vendéglátásban, de fizikailag nem bírtam és ott kellett hagynom, azóta nem találok másik - nem ennyire erős fizikai igénybevételt igénylő - munkát. 1 évig külföldön éltem a párommal, aki azóta - állítása szerint mindent az én terveimnek és támogatásomnak köszönhetően - szép karriert épített ki, nagyon jól keres. Én is ki akarom tanulni az ő szakmáját és közös vállalkozást indítani, a gond, hogy eddig az önsajnálatban úsztam és valahogy teljesen belefáradtam mindenbe (nem tett jót, hogy diplomával külföldön kellett wc-t sikálnom minden napi főnöki megaláztatások közepette).

Mindenesetre nem hiszem, hogy akkora szörnyeteg lennék, hogy ezt kelljen rám mondani. Keresztanyámat mindig is tiszteltem, keresztapám szinte a második apám volt (ő nem volt jelen ebben a történetben), borzasztóan esett, amit hallottam. Hogy a saját anyám még helyeselt az elmondottakra, az főleg. Nem szóltam anyámnak, hogy mindent hallottam, de ezek után nem tervezek nagyon jópofizni vele. Mindig is a húgommal kivételezett, de hogy ilyeneket mondanak a hátam mögött, ez sok.

A párom mellettem áll, szerinte ők a rosszindulatúak és bennük van a hiba. De én összezavarodtam, kicsit úgy érzem, már senki nincs mellettem, mivel a párom családjával is viharos a kapcsolatom (nem nyíltan, de pl az apja folyton beszólogat nekem, szerintem utál engem és az anyja is csak azért tűr meg, mert tudja, hogy kénytelen). Hozzáteszem, náluk is érzem azt, hogy a tágabb család (akikkel évente 1x találkozom, akkor is próbálok kedves és pozitív lenni), ők is furcsán néznek rám, szerintem a párom apja nekik is telebeszélte a fejüket, ahogy anyám keresztanyámét gyerekkorunkban (mindig engem szidott neki, a húgomat meg istenítette). Nem értem, én mindenkivel normálisan viselkedem, nem szólok be, nem bunkózom, segítek, ha tudok, mégis ezt kapom. Ilyen kemény mérlegre állításokat a keresztanyámtól meg anyámtól és folytonos kritikát, beszólogatást az apósjelölttől.

Ti ezek után tartanátok a kapcsolatot ezekkel az emberekkel? Érthető, ha ezek után nem vagyok rájuk kiváncsi?


2016. nov. 20. 10:20
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
79%
Talán a legjobb lenne bezárni az oldalt minjdárt, mert hát hogyan is gondoljik, hogy vadidegenektől kérünk segtséget?
2016. nov. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
12%
21.: Google a családod, Bill Gates a barátod. :-)
2016. nov. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Szerintem már az eleve egy undorító dolog, hogy egy anya hagyja, hogy egy másik, családon kívüli ember (mert keresztanyám nem rokon, csak anyám barátnője) ilyen stílusban meri a gyerekét kritizálni meg a gyerekei közt különbséget tenni, ítélni őket, sorrendet állítani közöttük. Bár nincs gyerekem, de ha az én barátnőm adna le nekem ilyen szöveget az én gyerekeimről, én felállnék az asztaltól és többet szóba sem állnék olyan emberrel, aki így ítélkezik és sorrendet akar felállítani a gyerekeim között. Joga van azt kedvelni, akit akar, de én ezt a stílust nem tűrném senkitől a gyerekeimmel szemben. Természetesen érdekes, de anyám egész nap kerül engem, pedig nem tudja, hogy tudom a dolgokat, mégis úgy tekint rám, mint egy darab sz*rra. Persze, mindig is szentírásnak tekintette azt, amit keresztanyám mond neki. Én vele befejeztem a kapcsolatot, aki így nyilatkozik rólam, az annyit is ér. Egész gyerekkoromban piszkált, kicsi korom óta gonoszkodott velem. Anyámat is kerülni fogom, nincs szükségem ilyen emberekre. Bármilyen makacs vagy szókimondó is a természetem (mert szerintem ez a gondjuk, hogy pl megmondtam anyámnak, hogy semmi köze a munkanélküliségemhez, ne szóljon bele, ez a páromra és rám tartozik), ez nem jogosít fel egy anyát arra, hogy sorrendet szorgalmazzon a gyerekei között, még ha más szájából hallotta is, akkor is egyetértett. Az meg, hogy a fent leírt múltú húgomat előbbre sorolják, mint embert, mint engem, csak hab a tortán.
2016. nov. 20. 16:21
 24/32 anonim ***** válasza:
36%

Tudod, kérdező, neked van egy problémád, méghozzá elég nagy. Két választásod van:

1. Megpróbálod megérteni anyád viselkedését, ezáltal közelebb kerülni a probléma megoldásához,

2. gyűlölni, utálni, felhergelődni, forgatni magad rajta, és örökre benne ragadni a saját utálatodban.

Én amikor a te helyzetedben voltam, az elsőt csináltam. Sokkal egyszerűbb úgy az élet. Persze a másodikat is lehet választani, de abból nincs kiút.

2016. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
87%

20.

Az, h a keresztanyja igy nyilvanult meg a kerdezorol es az anyja helyeselt, tenykerdes. A hata mogott kibeszeltek. Ezt minositjuk. Amugy nem erzem, miert alakult ki hianyerzeted, mert a kérdező is kapott hideget-meleget itt boven. Szoval megvan az egyensuly, amire vagytal

2016. nov. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
37%

#25

Nincs hiányérzetem, csak a 19-es egyoldalúságát korrigáltam. Ha ő zokon veszi, hogy valakik ismeretlenül minősítik a kérdezőt, akkor azt is zokon lehet venni, hogy a családját minősíti bárki ismeretlenül.

2016. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
75%
Te konkrétan nekiestél a kérdezőnek, elhordva mindennek, anak ellenére, hogy nem ismered. Nem tudsz róla semmit, de jellemezted. A családjáról azért annyit tudunk, hogy kibeszélik a háta mögött, az meg elég negatív tulajdonság.
2016. nov. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
41%

mi alapján ítélik meg a kérdezőt ismeretlenül.


mivel nincs más lehetőségünk, nyilván a kérdése alapján. Miért, az tisztességes, hogy családját annak alapján kell megítélnünk egyoldalúan, amit ő elmesél?

A kettőből melyik ítélet lehet valósabb alapokon nyugvó? Ennyi.

2016. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
31%

#27

Én? Én annyit írtam, hogy valószínűleg kevésbé összeférhető ember, mint a húga. De ha ez nekiesésnek minősül, akkor én kérek elnézést.

2016. nov. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
13%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Kerdezo, ezt is te irtad ki? Csak mert annyira osszecseng...

2016. nov. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!